Sizden Gelenler

Psikolog Yazar Tülay Kök için ne söylediler?

16 Yıllık meslek yaşamında 2010 yılına kadar kendisine yazılan ve iletilen mesajların küçük bir kısmı…

Tülay Abla ! Sen çok tatlı dilli güler yüzlü birisin. Ve bence çok iyi bir eş, anne,evlat ve bireysin. Ben senin yanında hep doğal oluyorum. Çünkü sende çok deli dolu mutu birisin . Ve elbise giyince çok güzel oluyorsun 🙂 Ya sen aslında her zaman güzelsinde elbise giyince daha bi güzel oluyorsun…. Ben daha 15 yaşındayım. Çok küçüğüm. Boş şeylere üzülmemem gerek. Evet yaşadıklarım zor şeyler ama ben olgun, zeki, akıllı ve güzel bir kızım. Senin sayende bunların hepsini yeneceğim. Ve senin sayende öğrendim ki tek çarem ” OKUMAK ” Sen burda gelenlerle daha çok bir arkadaş , bir kardeş gibi oluyorsun. En azından ben seni öyle görüyorum. İyi ki varsın Tülay Abla… Gittim 5. kişisin ve işallah son olursun 🙂 Seni çok ama çok seviyorum. C.D.

Sıkıntım vajinismus’tu. İnsanı gelgitlere sürükleyen çok doğal ve normal bir deneyimin çok zor hatta imkansız gibi görünmesine neden olan bir sıkıntı…. Çok araştırdık, çok yere gittik… Tıkandık, bunaldık… Tekrar araştırdık…. 7 yıl !… çok zor geçti…. sevgimiz sınadı aslında . Herşeye rağmenmutluyduk…. Sonunda Tülay hanımla tanıştık.Sayenizde hayatın doğallığıma ulaştık.Korkarak, istemeden geldik. Geriye dönüp bakınca ” ne kadar kolaymış ” diyoruz ama bu cümleyi etmek ne kadar zaman aldı…. Tülay hanım çok teşekkür ederiz. İyiki Tanımışız. Tam anlamıyla “mutluyuz” artık.

Slm. Benim ilk çalışmam ama çok rahatladım tülay abla güleryüzlü melek gibi bir insan çok yardımcı oluyor. çok rahtlatıyor insan
Seni seviyorum tülay abla

2011 deo günden bu güne , ya da ben öle olsun istiyyazmışım en son , o günden bu güne çok şey değişmiş, zaman çabuk geçmesi mi, yoksa benim değişmem mi bilmiyorum ama herşey daha güzel .Bu güzelliğe kattıklarınız için tşkr.

Ocak ayında tanıştım Tülay Hanım’la Zaten Şubat ayında sona erdi seanslarımız. 5 yıl süren kabus dolu günlerim. 2 ay süren seanslarla son buldu. 5-10 dk sonra yanında olacağım ve biliyorum buradan çıkarken yine herşey çok güzel olacak.İyi ki varsınız….

Son çalışmam…. Mutluyum ama yorgunum:) Umarım buraya sadece merhaba demeye ve kahve içmeye gelirim bundan sonra.
Tülay Hanım, Elif Hanım ve şehri Hanım’a sonsuz teşekkürler….
Her ne kadar aramızdaki sıcaklık ( Benden kaynaklı) biraz geç yakalamış olsakta Tülay Hanım sizi gerçekten seviyorum. Her şey için çoooook teşekkürler…. (BAŞARACAĞIM ).
B.

Merhaba !
Kronik sıkıntım nedeniyle gitmediğim kalmadı yurdun 4 köşesini dolaştım 🙂 en sonunda sizi duyup size geldim. Şimdiye kadar bana söylenen “süründürü ama öldürmez ” ifadesini kullananlardan farklısınız. Umarım çalışmlar sonunda “Kronik iyi ” bir insan olurum. Sabahları daha rahat uyanıyorum artık. Teşekkürler.
Not: Bana diğerleri gibi “Kronik… ” değilde danışan tabri kullandığınız için teşekkürler.
İsim vermek istemeyen bir danışan 🙂

İlk 2008 de geldim size . Artık eskisi kadar sık gelmiyorum. Aslında en önemlisi ben hastayım psikolojisi ile gelmiyorum. Belkide ailemden biri gibi olan sizi sırf özlediğim için geliyorum. Ve her geldiğimde hayatımda ne kadar çok değişitiğini bir kez daha görüyorum.
Kaygılanmanın ne kadra anlamsız olduğunu görüyorum. Kendimi görüyorum. Nerden nereye geldiğimi ve nereye gitmek istediğimi. Ama gitmek istedğim yeri sizde bilin istiyorum.
İyi ki varsınız
Zuhal

Bu 2. gelişim bu sefer daha da iyiyim . Daha rahatladım. Tülay Hanım sizi bu sefer kendime daha yakın buldum. İşallah bu sorunu sizin yardımınızla çözücem . Size çok Teşekkür ederim.
A.E.

Sevgli Tülay Abla
Ben gelmeden önce çok korkularım vardı. Seninle konuştukça korkularım azaldı. Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Sana ne kadar teşkkür etsem azdır. Keşke senin yanına daha çok gelebilsem. İşallah görüşürüz.
Sizi seven Beyza

Tülay Abla ! 🙂
Şimdi son çalışmam gireceğim. Naıl bilmiyorum ama o ” Kırmızı koltuğu ” özlüyorum. Bana çok yardımcı oldun artık başaracağıma inanıyorum ve gittikçe yükseliyorum. Bu son görüşmemiz olmayacak her ay annemle ben gelmeyi düşünüyoruz. Sınava şunu şurasında 9 gün kaldı ! 🙁
Ama başarabilirim inanıyorum. İlk Çalışmalarımda bu deftere bakıp yazılanları okuyordum. Hep ” sevgili tülay hanım ” diye başlıyor. Ben ona rağmen sana ” abla ” diye hiyap etmek istedim. Umarım 500 alırım ! 🙂 Herşey için teşekkür ederim 🙂
E.S.K.
6. sınıf öğrencisi ve SBS kurbanı !

Sevgili Tülay Hanım
SİZİ SEVİYORUM. Bana 34 sonrası mutlu ve farkında olarak devam etme şansını Allahtan sonra siz verdiniz. Sizi tanımak bana büyük şans. Ölene dek anacağım hep dua edeceğim.
Daha çok şey yazmak istiyorum ama heralde sayfa yetmez.
Sizde hep MUTLU OLUN………….
S.M.

Sevgili Tülay Hanım,
Hayatımda mucize ardığım bir dönemde sizinle tanıştım ve gerçekten bir mucizeydi. Yıllarca çözüm bulamadığım içimi yiyip bitiren hayatımı zindan eden, sevdiklerimi mutsuz eden o karanlık düşüncelerden sayenizde kurtuldum.
bu kadar değişebileceğime inanmamıştım.Ve çalışmlar yaklasık 1 yıl önce bitmiş olmasına rağmen gün geçtikçe kendimi yenilediğimi hissediyorum ve bunun ömür boyu süreceğini düşünüyorum.
Size nasıl teşkkür edeceğimi bilmiyorum, siz gerçekten sihirli bir değneksiniz düşüncelerime dokundunuz ve mucize gerçekleşti.
Tekrar çok teşekkür ediyorum.
İnsanlara verdiğiniz bütün mutlulukların bir araya toplanıp bu mutlulukların sizin yanınızdan hiç ayrılmamasını diliyorum.
S.K.

Sevgili Tülay Hanım
Tuğçe geldiği zaman mutsuz ve özgüvensizdi. Ama Tuğçe 4. gelişinde değişiklikler başladı Örneğin kendini daha iyi ifade etmeye başladı, dersleri düzeldi ve en önemlisi kendini sevmeye başladı . Size çok teşekkür ederim.
Annesi D.

Merhaba Tülay Hanım ;
Ben Aysu. Öncelikle Size çok teşekkür ediyorum. Çok yardımcı oldunuz. Dersten sıkılınca hep sesiniz kulağımda.
İnanıyorum
Başarıcam
Sizi seviyorum 🙂
Özlüyorum 1 hafta geçince sesinizi gülüşünüzü . Bana iyi geldiniz.

Ben Ece ! 🙂

Herşeyden önce size o kadar çok teşkkür ederim ki Kendime geldim sayenizde:) Bana çok yardımcı oldunuz. Hele o olaylara yaklaşma biçminiz,candanlığınız,samimiyetiniz,ses tonunuza da yansımız bunların hepsi… Hala moralim bozuk olursa veya sevinçli olduğumda o sesinizi duyuyorum… Tekrar tekrar teşekkür ederim size…
E.B.
Not: Aaaa…. Bu arada hayalim olan piyano konserine çok az kaldı. Bunu yaptığımda gelip gene yazacam ” yaptım, hayalimi gerçekleştirdim “diye 🙂 Ama tabi heyecanımı ve korkumu yenemem gerek, mutlaka konsere çıkmadan önce yine buraya gelmem , sizinle konuşmam lazım ! Öpüyorum kocaman.

Beni benimle tanıştıran kişiye çok teşkkür ederim.
Kurtarıcım
Seda

Tülay Hanım;
Size geldiğimden beri hep umutluydum. Evet bu kişi bana yardımcı olabilir diye düşündüm. Tam düşündüğüm gibi geldiğim günden bu yana çok değişiklikler yaşadım.artık çok mutluyum ve kendini seven , kendime güvenen birisi oldum. Bunu tamamen size borçluyum. Eğer sizin sayenizde bir bebeğim olursa sizin ismini çok güzel ve mimarı siz olduğunuzdan adı Tülay olacak kısacası size çok ama çok teşekkür ediyorum. Sevgilerle
A.E

Tülay Abla ;
Sayende çok değiştim. Kısa zaman oldu ama. Kimseyle konuşamadığım anlatamadığım danışamadığım şeyler paylaştım. ve sizinle beraber bi çözüme ulaştık .
Çok ama çok teşekkür ederim…Sayenizde ailemle aram düzeldi ve artık sağlıklı düşünüyorum. Düşünceleri değişti. Aynadaki yansımama artık daha farlı bakıyorum.
E.E.

Sevgili Tülay Hanım
Sayenizde hem evliliğimde, hem iş hayatımda, hem sosyal çevremde hayat kalitem arttı. Sizi tanımış olmam benim ve ailem için çok büyük bir ayrıcalık. Gönülden teşekkür ederim ! D.

Sevgili Tülay Abla;

Bende sana herkes gibi ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. 6 aydır sana geliyorum ve inan sanki bir arkadaşıma gidiyormuş gibi zevkle geliyorum. Bana ve hayata dair senden gerçekten çok öğrendim. Senle konuştuğum zaman kendime güvenim artıyor ve isteyip yapamadığım pek çok şey sayende . gene sana bir kez daha teşkkür ederim. Sevgilerle Özden

Sevgili Tülay Abla

Benim için mucize oldun. 1,5 ayda bu kadar kendime gelebileceğime inanmazdım. Hayal gücümün bu kadar derin olduğunu ben bile bilmiyordum. Eski ben olmamı sağladın. Sizi seviyorum ya…. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM… Verdiğiniz öğütler sayesinde şimdi daha çok mutluyum. Hülya

Sevgili Tülay Hanım

Gerçekten iyi ki gelmişim diyorum size şu an. Çümkü sıkıntılarımın azaldığını hatta büyük ölçüde bittiğini düşünüyorum. Benim bir çok hatamı farketmemi ve yeni ufuklara doğru yönelmemi sağladınız. Siz çok tatlı birisiniz. iyi ki tanıştık her şey için çok teşekkürler. H.O.G.

Başka bir dünyada gözlerimi açtım. Öyle bir dünya ki 15 dakika içinde güzel bir sesin eşliğinde gittim. Gözlerimi açtığımda kül kedisinin saat 12:01 gece prenses halinden külkedisine dönümediğini gördüğüm.

Sizi çok seviyorum . İyi ki tanıdım sizi.

B.P.

Beklentilerimin çok üzerinde fayda bulduğum çalışmalar için Tülay Kök hanfendiye çok teşkkür ediyorum.

Hayatımın çok belirgin bir şekilde olumlu istikamette değişmesinde baş rol oynadığı için minnet duygularımı ifade etmek isterim. Saygılarımla  A.B.

Ben kızım için buradayım. Benim kızım altı yaşından beri tırnak yiyordu. ( Şu an 10 yaşında) Tülay hanımın numarası bende 4 yıldan beri vardı ama bir türlü arayıp ulaşamamıştım. Belki vakit ayırmamıştım. Ama keşke daha çnce gelseymişiz. Sadece 1 çalışma geçmesine rağmen Kızım 1 haftadır hiç tırnak yemiyor . Ben çok mutluyum. İşallah problemi çözülür. Teşekkürler !…       B.N.E.

Yaşasın Plates kardeşliği        G.Y.

Merhaba bu sayfayı okuyacak olan belki benimle aynı sorunla gelmiştir. Amam emin olsun ilk günden itibaren rahatlayacaktır. Çok tereddütlü gelmiştim bende . Amam Tülay Hanım!ı görünce içimi huzur kapladı. Olacağına inandım. İnanıyorum. İyiki böyle bir insanla tanıştım iyi ki var. Türkan hanımı da çok sevdim. Sonsuz başarılar.

İyi ki Geldim. İyi ki Sizin gibi insanlar var. Bizlere yardımcı olmak için. Teşkkürler.

A.

Sevgili Tülay Hanım

Buraya ilk geldiğimde kötü alışkanlıklardan kurtulmak istediğimi belirtmiştim. Defalarca denememe rağmen bu alışkanlıklardan kurtulup hayata bir düzen getiremiyordum. Ancak ilk çalışmadan başlayarak müthiş bir düzelme yaşadım. İçimdeki bu alışkanlıklara olan istek azaldı ve artık bana hükmetmez hale geldi. Sadece bununla kalmadı yaşama bakışım olumlu olarak değişti. Herşey için binlerce kez teşkekkür ederim. Sizin bana verdiğiniz bu frekans ihşallah ömür boyu devam eder.

Çok teşekkürler!!!

R.A.

Sevgili Tülay Hanım,

Siz bize Allahın bir lütfusunuz. İyi ki sizinle görüşmüşüz.ÖSS ye hazırlanan oğlumuza vermiş olduğunuz destek, özgüven ve azim yuvamızdaki mutluluğu arttırdı.

Size Allah uzun ömürler versin

B.S.T.

Sevgili Tülay hanım

Buraya ilk geldiğimde kötü alışkanlıklarımdan kurtulmak istediğimi belirtmiştim. Defalarca denememe rağmen bu alışkanlıklardan kurtulup hayatıma bir düzen getiremiyordum.Ancak ilk seanstan başlayarak müthiş bir düzelme yaşadım.İçimdeki bu alışkanlıklara olan istek azaldı ve artık bana hükmedemez hale geldi.Sadece bununla kalmadı yaşama bakışım olumlu olarak değişti.her şey için tekkür ederim.

Hayat yolculuğumuzda bazen engellerle karşılaşıp ümidimizi yitirebiliyoruz.İşte böyle bir zamanda karşılaştığım ve kendisiyle geçirmiş olduğum bir haftalık sürede yaşam enerjimi ve kendime olan güvenimi tekrar yakalamama yol gösteren -kaptan-klavuzum TÜLAY KÖK’e çok teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın

Deniz Turan

Burada son seansım.Tülay hanım;vermiş olduğunuz sevgi saygı ve sabrın sonuna gelmiş olmak beni bir yandan hüzünlendirse de yine de bana kazandırdıklarınız için çok mutluyum.Artık sorunumla baş başayım ve eminim ki bunun üstesinden en kısa zamanda geleceğim.Her şey için çok ama çok teşekkür ediyorum.

Sevgi güzellik ister gülüm

Güzellik emek ister

Güzellik tende değil

Yürekte ateş ister

Yüreğinizdeki o güzelliği emekle sunduğunuz bu insan size bir teşekkürü borç bildi.SİZİ ÇOK SEVİYORUM.

F.N.

Bugün benim 4.seansım. İlk iki seansım güzeldi. 3. seansımda korkularım devam etti.Ama kendime güveniyorum, inanıyorm…… Bu sorunu halledeceğim. ( Ben Vajinismusum)

Bu satırları okuyan bütün beyler – eşinizi bu sorunla tek başına mücadele etmesine izin vermeyin , sizde yardımcı olun-…..

Egzersizlerinizi ihmal etmeyin hanımlar , sizin durumunuzu çok iyi anlıyorum. Bu mücadeleyi yanlızbaşınıza aşmaya çalışmayın , sevdiklerinizle birlikte aşın.

Hele birde çocuk diye tutturmuyorlar mı . -Daha düşünmüyoruz, henüz istemiyoruz.- cevap verirken bile insanın içi nasıl acıyor, bu duruma düşmeden önce hiç tatmadığım bir duygu:(

Bu sorunları çözmek herkesin kendi elinde ama ben biraz sabırsızım. Bu gün 4. seansım ve bu sorunu 6 . seansa bırakmak istemiyorum……!

Tülay abla sen benim için çok farklısın. Kimseyle hatta eşimle , annemle paylaşmadığım sorunlarımı sana açtım. Yardımların için çok teşekkürler. Söylediğim gibi , ben sizi bir uzman gibi değilde bir abla kadar yakın buldumkendime……!!!

Sorun çözülüp bi kızım olursa ismini Tülay koymayı da çok isterim.

Aslında hayatta aşılamayacak hiç bi sorun yoktur.

YETER Kİ SABRET ve GAYRET ET

İsimsiz

Tülay hocam merhaba nasılsınız..Benim hiç bir sorunum kalmadı aslına bakarsanız hayat çok basitmiş bunu bilmenizi istiyorum..Gerçekten motivasyon konusunda bana çok yardımcı oldunuz hatta sizin büronun önünden geçiyorum motive olmak istediğimde çok faydalı oluyor.:

G.Ü.

Tülay hanım merhaba,öncelikle sizi tanıdığım için çok mutluyum.17 aylık evliyim.Sayenizde bu 17 aylık kabusumu vajinismusu yendim.Stresli günler , ağlamakla geçen geceler bitti.Acaba hiç olmayacak mı diye kendime güvenimi kaybettiğim bir anda sizi keşfettim.Önce internetten tanıdım sizi benim gibi örnek vakaların yorumlarını okuduk eşimle onlar çözdüğüne göre bizde çözeriz Tülay hanım sayesinde diye düşündük ve yanınıza geldim.Sizi tanıdıktan sonra size olan güvenimle beraber başaracağıma olan inancım da arttı.Ve 5 seans sonra en büyük kabusum olan vajinismus bitti.Keşke sizi daha önce tanısaydım diye düşündüm. Eminim benim gibi sizi bu sitede tanıyan ve gelmeye karar vermeden önce yorumları okuyan vajinismus bayanlar olacaktır.Benim onlara tavsiyem hiç boşuna zaman kaybetmemeleri çünkü ben ,kendim halledebilirim bu korkuyu yenebilirim düşüncesiyle boşu boşuna 17 ay geçirdim.Vajinismus yardım almadan yenebileceğiniz bir sorun değil ne yazik ki.Ve Tülay hanım bu konuda gerçekten mükemmel.Eğer ev ödevlerinizi yaparsanız bu sorunu yenmeme ihtimaliniz yok. düşünüp boşa zaman kaybetmeyin ve biran önce onu tanıyın lütfen. Size tekrar tekrar teşekkür ediyorum Tülay hanım. Antalya da sizin gibi değerli bir insanın olduğunu bilmek çok güzel.Bu arada asistanınız Türkan hanımada güler yüzü ve samimiyeti için teşekkür ederim. Siz beni büyük bir kabustan kurtardınız sizinde her şey gönlünüzce olur inşallah.Sevgiyle kalın.

S.

Evleneli,18 ay oldu ve eşimin vajinismus hastalığı yüzünden 550 gün boyunca 550 ayrı dert yaşadım.Allah kimsenin başına bu dertten zeval vermesin.Bugün bir umuttur dedik ve eşimle geldik.Ben o beyaz koltukların üstünde Esra Ceyhan’ı izleyip merakla içimden keşke diyorum ; bu ilk seansı.Eger bunu eşim başarabilirse herhalde sevincimden ağlarım.umudum önce eşimde ,sonra Tülay hanımda. Böyle bir hastalıkla ilgili bilmediğim,duymadığım,denemediğim hiçbir yol kalmadı.umarım Psikanaliz;her şeyin,güvenin,inancın yolunu açar.

A,C

selamlar tülay hanım size gelmiş olduğum için ve beni sizle tanıştırdığı için allaha şükrediyorum benim sizle tanışmama sebep olan p.a.h.dolayı .iyi ki varsınız çünki ben sizin gibi hipnodontist olan canımı,dr canımı kaybettim.allah size ömür versin.

B.B.

Sevgili Tülay Hanım ;

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. İnsan hayatında bazı güzel rastlantılar vardır.İnternet sitenizden size ulaşmam ve 7 seans boyunca size gelmem sanırım hayatımda yaşadığım en güzel raslantılardan ve en iyi yaptığım işlerden biri oldu. Güleç, sevecen, mesleğini ve karsısındaki insanı hem insan olarak hem de danışanınız olarak önemsemeniz bende kalan en önemli etkiler oldu.

Bu yazıyı okuyacak insanlara tavsiyem şudur. Hiç düşünmeden Tülay Hanım a gelmelerini tavsiye ederim. Kendisi hem mesleğini çok iyi bilen biri, hem de insan olarak gerek davranış gerekse bizlere karşı olan sevecenliği ile mükemmel bir insan. Kendisine tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Ve Hayt boyunca ailesi ile mutluluklar diliyorum.

D.D.

selam hocam iyiki varsınız bizimde sizin gibi değerli insanlara ihtiyacımız var benim şuana kadar unutuğum yahut varlını bile belki bilemediğim birçok şeyi hatırlattınız sayenizde bilmediğim taraflarımı gördürdüm çok teşekkür ederim iyi günler

İ.G.

SABAH ERKENDEN KALKTIM 04.00 DE O SAATTE YAŞAMIN DAHA BİR GÜZEL OLMASININ İNSANLARIN ÇOĞUNUN UYUMASIYLA İLGİSİ VAR MI DERSİNİZ?YOKSA BENİM O SAATTE KALKMA SEBEBİMİN MANEVİYATI MI GÜZELLEŞTİRİYORDU HERŞEYİ.UFAK TEFEK BİRŞEYLER ATIŞTIRIRKEN BALKONDA YILDIZLARI SEYRETTİM UZUNCA BİR SÜRE,DÜNYADA İNSANLARDAN BAŞKA HİÇBİR VARLIĞIN VAROLUŞ SEBEBİNİ DÜŞÜNMEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜM.İNSANLARIN ÇOK ACI ÇEKMESİNİN SEBEBİ BİRAZ DA FARKINDALIK ÖZELLİĞİ SANIRIM.HAYVANLAR DA KORKARLAR MI BAŞLARINA GELEBİLECEK FELAKETLERDEN YA DA ÜZÜLÜRLER Mİ YİRİTDİKLERİ BİRİ İÇİN?GEÇENGÜN İŞE GELİRKEN YOKDA BİR KAZA OLMUŞTU KÖPEĞE ÇARPMIŞLARDI YERDE YATIYORDU HAYVAN OLDUĞU İÇİN KİMSE İLGİLENMİYOR ARABALAR VIZIR VIZIR YOLLARINA DEVAM EDİYORLARDI İÇİM TİTREDİ ETRAFA BAKTIĞIMDA BİR SÜRÜ KÖPEKLE ÇEVRİLİ OLDUĞUNU GÖRDÜM.CENAZELERİNİN BAŞINDA GİBİYDİLER AMA NE ÇARE Kİ CENAZELERİNİ KENARA TAŞIYABİLECEK ÖZELLİK VERİLMEMİŞTİ ONLARA ACİZLERDİ.BİZLER İSE BİZE SUNULANLARIN FARKINDA OLMADAN YAŞAYIP GİDİYORUZ.HAYATIN GETİRDİĞİ EN UFAK SIKINTILARDA YIKILIYOR ARTILARINI GÖRMÜYORUZ.KALBİMİZ ACIYOR ÜZÜLÜYORUZ AMA ÜZÜLMEMİZİN SEBEBİ BİLE BİR ZAMANLAR YAŞADIĞIMIZ MUTLULUĞUN SONUCU OLUYOR.EĞER BİRZAMANLAR YAŞANMIŞ MUTLULUKLAR OLMASA SONUCUNDA ÜZÜNTÜDE OLMAZ.ÇEKİLEN SIKINTILAR OLMASA RAHATLIĞIN MUTLULUĞUN FARKINI ANLAYAMAYIZ.EVET ASLINDA HAYAT ÇOK GÜZEL ÇİRKİNLEŞEN BİZLERİZ.BEN BUNU FARKETTİM .PSİKOLOĞUM TÜLAY HANIM DAN ALDIĞIM YARDIMLAR OLMASA ŞU AN BU KADAR HUZURLU OLAMAZDIM MUHAKKAK İÇİMDEKİ HUZURU KEŞFETMEME YARDIMCI OLUYOR.GERÇEKTEN KÖŞEYE SIKIŞMIŞ HİSSEDİYORSANIZ KENDİNİZİ BİR UZMANDAN YARDIM ALIN.BUNU KENDİNİZ İÇİN YAPIN.HAYAT SİZ VARSANIZ VAR VE SİZ İSTERSENİZ GÜZEL. SAYGILARIMLA………

H.

ÖNCELİKLE BÜTÜN TULAY HANIM SEVENLERİNE SELAMLAR BEN TÜLAY HOCAMIZIN EN ÇOK KENDSİNİ UĞRAŞTIRAN VE YORAN DANIŞANI FARUK . BELKİDE TÜLAY HOCAMIZIN YERİNDE BAŞKA BİRİSİ OLSA BENİM İÇİN BU KADAR MÜSAHAMA GÖSTERMEZDİ O DÜNYANIN EN NADİR ÇİÇEKLERİNDEN Bİ RİSİDİR VE SOLMAMASI İÇİN ELİMDEN GELEN HERSEYİ YAPARIM VE AYNI ZAMANDA O DUNYANIN EŞİ VE BENZERİ OLMAYAN Bİ İNSAN. DÜNYADA BAZI İNSANLAR PARA İÇİN Bİ ŞEYLER YAPAR AMA TULAY HOCAM İYİ ŞEYLER YAPTIĞI İÇİN BU YERLERDE LÜTFEN ONUN KIYMETİNİ BİLELİM

F. A.

Merhaba

Öncelikle kısaca kendimi tanıtayım. Konuşma problemi olan 18 yaşında bir gencim . Tülay Hanım la tanışmadan önce kendime güvenim hiç yoktu ve yabancı kişilerin karşısında konuşurken zorluk çekiyordum. Ama şimdi böyle bir problemim yok

Tabi bunda en büyük emeği Tülay Hanım ın sayesinde.

Ben buradan tülay hanıma çok TEŞEKKÜR EDERİM. Ne yapsam onun hakkını ödeyemem.Konuşmama gelince %100 oranında düzeldi.

Tülay Hanım dan Allah razı olsun.

Saygılarımla

Şuan bu deftere tam olarak ne yazacağımı bilemiyorum.Aslında o kadar çok şey var ki yazabileceğim, nereden başlayacağımı bilemiyorum. Ben Tülay Hanıma Vajinismus probleminden dolayı gelmiştim.Bir çok doktora gittiğim halde bunu aşamadım.Her geçen gün evliliğim kabus gibi geçiyordu. Kendimden nefret ediyordum. Eşimle karı koca gibi değil de aynı evi paylaşan iki arkadaş gibiydik. Birde aynı yatağı paylaşan iki arkadaş işte…. Gece o yatağa yatmak bile gelmiyordu içimden. Bu problemin neredeyse 9 ay sürdü. Neredeyse evlilik yıl dönümüz gelecek ama biz hala ilişkiye girememiş olacaktık.Etrafımızdaki herkes bebek sormaya başlamıştı artık, ben bunları duydukça çok daha fazla üzülüyordum… Hayatım tam bir kabus iken Tülay Hanımı buldum.Onunla ilk seansa başladığımızda içime huzur doldu, kendime inancım arttı.- Ben bu olayı burada aşabileceğim artık, buna inanıyorum.- dedim.O gün çok huzur dolu gittim evime. 3 seans sonra ben vajinismusu yendim!.. Evet başardım!.. Şu an öyle rahatım ki hayata yeniden gelmiş gibiyim. Ben 9 ay önce değil şimdi evlendim işte! Bunun için Tülay Hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki onu bulmuşum, İyi ki o var.Yoksa ben ne durumda olurdum tahmin bile edemiyorum.

Bu problemi aşmanın en büyük yolu inanmak ve başarabileceğini bilmekten geçiyor. Ben buna Tülay Hanım sayesinde ulaştım.Ama ben bunun farkında bile değildim.Bir de baktım ki kendime bu problemi aşabileceğime inanıyorum, kendime güveniyorum. Tabi ki bunların hepsi Tülay Hanım sayesinde oldu. Haa birde şunu es geçmeyecem. Ödev olarak verilen egzersizleri tam olarak yapmazsanız olay biraz daha uzayabiliyor.Bol bol egzersiz , inanmak , güvenmek, istemek ve vajinismus SON…..

( Tülay Hanım iyi ki varsınız, iyi ki sizi tanıdım.) Antalya da böyle bir kişinin , böyle bir psikologun olması çooook büyük bir şans bizler için. Bundan sonra herhangi bir problemim olduğunda ilk kapısını çalacağım kişi Tülay Hanım olacak !( Güya yazacak bişey bulamamıştım ama iki sayfa doldu neredeyse)

*Yazım Güzel Değildir, onun içim özrü dilerim.

İsimsiz

Gözyaşları içinde geldiğim b odadan gözyaşları içinde ayrılıyorum. ama bu bu sefer gözyaşlarımın anlamı çok dah farklı.

Tülay Hanım la görüşmek için km lerce yol geldim.Umutsuzca internette dolaşırken rastladım.ve neden bilmem( ki bazen bazı şeylerin gerçekten sebebi yoktur) içimi tarif edemeyeceğim bir güven duygusu kapladı. Bir gün içinde Antalya ya geldim.iyi ki de geldim.Hayatımda farklı bir sayfa daha önce biryerlerden tanıdığım ama asla erişmeyi başaramadığım bir sayfa açıldı. Burdan çıktığımda kendime sıkı sıkıya söylediğim şey artık hiçbir şeyden korkmuyorum oldu.

Tülay Hanım çook teşekkür ederim. Teşekkür ederim.Bana vajinismusun bir kabus olmadığını anlattığınız için,

Teşekkür ederim bir evliliğin aslında nasılnasıl şirr gibi yaşanabileceğinin resmini çizdiğiniz için.

Teşekkür ederim hayatımı değiştirmekten korkmamamı sağladığınız için.

Teşekkür ederim.Karabulutlarımı aralayıp gökyüzünü görmemi sağladığınız için.

Mutluyum… Dinginim, Huzurluyum,Aşığım,kendime güveniyorum.

Dünyayı parmaklarımda oynatabilirim. Bir çocuğu büyütebilir. Bir işi idare edebilirim.

Belki de tüm hayatıma değer bir deneyimdi. Bu odadaki huzuru, cesareti, dostluğu, güveni hiç unutmayacağım.

Tülay Hanım biliyormusunuz sizin gibilerden artık üretmiyorlar.Duydum ki sizden sonra kalıbı kırmışlar.)

Sonsuz Teşekkürler.

A.

Merhabalara

Uzun yıllardır baskılardan dolayı kendim olarak yaşamıyordum.Acaba yaptığım hareketler doğrumu, yanlış mı kişiler ne düşünür diye hep kendimi ve harketlerimi kısıtlayıp duruyordum.Tülay Hanım sayesinde kendim gibi olmaya ve yaşamaya başladım. İşle ilgili sıkıntılarım azaldı. Artık kendime güvenim var ve günler ilerledikçe de daha çok artıyor. Artık hayattan ne istediğime ve ne istemediğime karar verebiliyorum. Her şeyden ötesi yaşamayı sevmeye başladım. Üzüntülerim , kaygılarım azaldı. Mutluyum , Huzurluyum.

Teşekkürler Tülay Hanım,

Çalışmlarınızda başarılar dilerim.

İsimsiz

Tülay hanımla tanışmak hayatımda verdiğim en doğru karardır…kendisine ilk geldigim gün yıkılmıştım,kendime özgüvenim yoktu…ama şimdi kendimi biliyorum, olaylara mantıklı bakabiliyorum,herşeyden önemlisi kendime güvenim geri geldi..insan kendisine güvenmiyorsa ve kendini bilmiyorsa hayatta hep mutsuz olmaya,korkarak yaşamaya mahkumdur.işte böyle yaşamak beni içten içe yıktığı için tülay hanıma geldim ve şimdi daha iyi anlıyorum ki bu kararı vermekle gerçekten iyi yapmışım.kendime verdiğim en güzel hediye buydu..şimdi biliyorum ki kafam ne zaman karışsa,ne zaman kendimi kötü hissetsem hemen tülay hanım bana yardım edecektir..kısacası Sevgili Tülay Hanım iyi ki varsınız 🙂

Kıvılcım E.

25,05,2008 (ZİYARETCİ DEFTERİNDEN)

Merhaba

Buraya gelmeden önce kendime güvensizlik vardı. Sınav Kaygısı (çok fazla olmasada), sosyal aktivitelerde çok iyi olmadan kendimi göstermek istemiyordum.

Şu an kendimi rahatlamış, güvenim gelmiş durumda. Sosyal aktivitelerde de çok iyi olmasam da yer almaya başladım. Tabii ki bu da benim kendime olan güvenden kaynaklanıyor.

Güvenimin yeniden gelmesiyle derslerim süper oldu. Deneme sınavlarıda iyi geçiyor. Sınavda da iyi bir sonuç alacağıma eminim.

Her şey için teşekkürler.

S.A.Ö.

29 yasındayım ve 19 yaşından beri sürekli tedavi görüyordum. Bir çok psikiyatriste ve psikologa gittim. Artık iyileşeceğimle ilgili hiçbir umudum yokken Tülay Hanım ı tanıdım. Tülay Hanıma geldiğim ilk bir kaç seansumudum yine yoktu. Çünkü 10 yıldır gitmediğim dr. klmamıştı. Fakat Tülay Hanım ı tanımak benim için çok büyük bir şanstı. Tülay Hanım a O kadar çok sşey borçluyum ki. Sizinde dediğiniz gibi tırnaklarımızla geldik buraya.Size çok şey borçluyum ve sizi çok seviyorum. Emeklerinizi yardımlarınızı hiç bir zaman unutmayacaam. Ben sorunumun çözümü için çok dr.psikolog araştırdım ve 10 yıl kaybım oldu. Bu deftere yazmak istememin nedeni siz benim gibi zaman kaybetmeyin. Tülay Hanım harika bir insan. Sizi çok seviyorum.

Zuhal

Buraya Türkiye nin en doğu ve soğuk ilinden binbir yalan söyleyerek geldim.Çünkü sosyal fobiden kurtulmak için içimde büyük bir istek vardı. Açıkçası ilk geldiğim zamanlarda hayal kırırklığına uğradım. Ben hipnozu sihirli bir değnek gibi düşünüyordum. Burdan gidince bambaşka ben olacaktım ve şimdiye kadar yaşamadığım herşeyi bundan sonra yaşayacaktım. Ama iş benim düşündüğüm gibi olmadı. Hihirli değnek bir anda değiştirmedi. Ama değişen dah önemli bir şey oldu. Benim düşünce kalıplarım değişti. Gerçekleri görmeye başladım. Beni benden dah iyi kimse tedavi edemez. Ama bunu görmemide Tülay Kök sağladı. Tülay Hanımbelki benim sabrımı ve ne kadar dayanabileceğimi denedi ilk zamnlarda. İlk seanslarda dikkatli olun..)

Beni en çok rahatsız eden yüzümün kızarmasıydı.Kızarırsa kızarsın diyorum artık. Niye bu benim insanlarla kaynaşmamı engellesin ki. Ayrıca kırmızı bana yakışıyor..) Kendi gücümün farkındayım artık. Hayatın içinde bende varım. Hiç bir şey beni(yüzümün kızarması,sesimin titremesi) bu hayattan zevk almamı engelleyemez. Her şey için teşekkürler Tülay Hanım…

( Bu arada çok tatlı ve sıcak bir asistanın var. Bana Antalya yı çok güzel tanıttı).

Not. Buraya son gelişim değil. Temmuzda yine buradayım.

(İsimsiz)

Sevgili Tülay Abla sana ne kadar teşekkür etsem az.Sana geldiğimden beri kendimi hiç olmadığım kadar rahat ve huzurlu hissediyorum. Buraya ilk geldiğim günü hatırlıyorum da.. Ne kadar tereddütlüydüm. sende bilirsin. Gün geçtikçe kendimi iyi hissettim. Buraya bir Oks olacak kurbanı gelmiştim. Şimdi ise , Oks ye girecek rahat , mutlu ve huzurlu olarak seyanslarımı bitirmiş gidiyorum. Dedim ya ne kadar teşekkür etsem az olur diye.. Ve sana bir şeyden dolayıda teşekkür etmem gerek. Çünküileride psikolok olmak istiyorum. (SAYENDE) senin gibi bu konularda psikolojik sıkıntı çekenlere yardım etmek istiyorum. Bu güzel birşey. Umarım sende beni sevmişsindir. OKS iyi geçerse mutlaka sana gelicem ki iyi geçeceğine inanıyorum. Seni çoook seviyorum..

Çok teşekkürler

İrem

Not :00/05/08 tarihinde son olarak tekrar gelecekmişim. Ne mutlu bana

Teşekkür ederim.

E.B.

Kapıda sizi sıcak karsılaması yok mu, bu sürecin en az zamanda sonuçlanacağını düşünüyorsunuz oda size güven veriyor. Bahsettiğim kişi Tülay Hanım dır . İkinci seansta rahatlamaya başladım. Şimdilik sanışma süreci çok olumlu ilerliyor. Sonuçtaki iyiliği sabırsızlıkla bekliyor Tülay Hanım a teşekkür ediyorum.

Hilmi Y.

Merahaba

Benim 2 yıldır gitmrediğim doktor kalmadı. Her gittiğim yerden bir çözüm bulamadık. Vajinismus bana çarersi olmayan bir rahatsızlık gibi geliyordu. Ama Tülay Hanımla seanslara başladıktan sonra çözebileceğime inandım ve 5. seanstan sonra çözdük ve çok mutluyuz eşimle beraber. Tülay Hanıma çok teşekkür ederim.

İsimsiz

Her ne söylersem söyleyeyim o kadar hafif kalırki bu güzel insanların yanında sadece şu iki kelime çıkabiliyor dudaklarımın arasından;

ANLATILMAZ

YAŞANIR…

O kocamn ürekleri ve hiç kaybolmayan gülüşleri için Tülay Hanım ve Türkan Hanım a binlerce kez teşkkürler.

Saygılarımla

E.

P.S : T.Ö – T.S

(Tülay Hanım dan Önce – Tülay Hanım dan Sonra)

Hayat Bambaşka

Tülay Hanım

Buraya geldiğim zamandan beri beni kendime fark ettirdiniz. Bunun için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Geleceğimde sizin gibi her yönden mükemmel bir insan olmayı istiyorum.

Hayatınız boyunca her şeyin en iyisine sahip olmanızı diler mutlu ve huzurlu bir hayat sürmenizi dilerim.

E.Y.

Tülay Hanım..!

Ben çaresizlik size sığınmış bir anneyim.Her Anne gibi bende yegane çocuğumun hayatta başarıya ulaşmasını isteyenlerdenim. Yapacaklarımın son noktasına ulaştığımda hayat sizi karşıma çıkardı. Bu zorlu ve emek isteyen yolu benim yükümün yarısını alarak benimle yürüdünüz. Bu yolculukta sizden öğrendiklerimle hem kendime, hem aileme hem de yakınlarıma daha faydalı nasıl olunur öğrendim. Bana göre mükemmel olan evladım sayenizde sorunları olmayan, ileride başarılı olan bir yaşantı sürecek.

Binlerce teşekkürler.

A.K.

Merhaba ,

Tülay Hanım benim için -1- numara . O na gelmeye başladıktan sonra çoook pozitif oldum. Hayatımı değişitrdi diyebilirim. Hayata daha olumlu bakmayı öğrendim.

Eşimle ilgili hiçbir problemim kalmadı. Kayınvalidemle bile kalmadı. Bu benim için büyük bir gelişme.

Bütün hayatımı organize edip dengeye ulaşmamı sağladı. Artık daha güzel kontrol edebiliyorum hayatımı.

Eşim ve oğlumla çok güzel bir hayatım var ve bunu Tülay Hanım a borçluyum.

Sevgiler

Ayça

Ben birkac ay önce tülay hanım sayesinde vajinismus sorunumu yendim. Artık çok daha mutluyum çünkü şu anda 2 aylık hamileyim. Bana bu mutluluğu yaşattığı için Tülay Hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizinde benim gibi bir sorununuz varsa Tülay Hanımın size yardım edecek en doğru uzman olduğunu söylemek isterim.

A.(11,04,2008 ziyaretci defteri)

tülay hanım merhaba…. size iyi haberim biz artık o sorunla yaşamıyoruz bana öğrettiklerinizi yaparak ve buna inanarak bu sorunu aştık.artık problem yok yani.sadece bende hiçbir kanama olmadı.sanırım bir doktora başvurmalıyım.sizin yardımınız sayesinde herşey bitti artık kabus sona erdi…size minnettarım benim hayatımda büyük bir yeriniz var…sizi tanımak benim için onurdu.görüşmek dilegiyle(ama danışan olarak degil artık)teşekkürler herşey için….

N.

Sevgili Tülay Hanım

Sizinle karşılaşıncaya kadar çok gergin gecelerim vardı.Her nekadar 1 seans da gelmiş olsam,o gergin gecelerim yok denecek kadar azaldı. En azından saatbaşı uyanmayı bıraktım. Ve rahat uyumaya başladım. Eğer tembel bir öğrenci olmasaydım (!) sizin önerilerinizi yerine getirmiş olsaydım çok dah iyiolacağıma inanıyorum. Sanırım bunun için biraz zamana ihtiyacım var….

Gerçek olan şu ki bir seans bile beni fazlasıyla rahatlattı.

Sizin güven ve rahatlık veren tutumunuz sayesinde bu kadar yol aldım.Sonsuz Teşekkürler….

Bundan böyle ödevimi yapan (!!) bir öğrenci olmayı umut ediyorum.

Sevgiler.

Nursun

Sevgili Tülay Hanım

Çok çaresiz kalmış bir anneydim. Herkez kızım için OKS yi başarmazhayatında başarısız olur diyorlar.İşallah sizin yardımınızla sınavda da hayatında da başarılı olacak çünki size geldiğimizden beri kızımda çok büyük değişiklikler oldu.

Size şimdiden Teşekkür ediyorum.

Başarılarımın devamını diliyorum.

M.Ertek

Merhaba;

Sizinle birlikte bir çok sorunumun üstesinden gelmeyi , nasıl gelebileceğimi öğrendim. 6. seans benim için çokverimliydi. kendimde inanılmaz değişimler hissediyorum.

Tülay Hanım; tabi ki siz bir mucize değilsiniz ama benim için byük bir şanssınız.Gerçekten bir çıkış noktası aradığım hatta çırpındığım bir dönemde sizi tanıdım. Sizin işini çok iyi yapan başarılı bir psikolog olduğunuz kadar insani değerlerle donanmış çok güzel bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Bundan sonra hayatımda arayıp sorduğum bir şekilde mutlaka görüşmek istediğim insanlardan birisiniz.

Aslında yazacak çok sey var ama ben yaşadığım her şey gibi yazmayıda abarttığım için içimden kopup gelen sözleri şu an göremiyorum, işallah sizin bana öğrettiğiniz gibi, yaşamımımı ve düşüncelerimi daha sadeve net bir konumasokabilirsem, sizinle birlikte yüreğime ektiğim güzel tohumları yeşertip, büyütebilmeyi başarırsam daha sonra size yine birşeyler yazarım.

Şimdilik hoşçakalın. Size ve yardımcınız Türkan Hanım a çok teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten sağolun….

Esen

Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını öğrenecek bir tecrübe ve bilinç düzeyine ulaştım. Buğulu bir cam yüzeyinde oluşan damlacılar nasıl kendilerine birer yol oluşturup, önündeki damlacığıdan kendisine katarak ilerliyorsa hayatımızın – tasadüf- dediğimiz örgü ve çözgüleride bu şekilde bizleri biryerelere götüryor.

Benim bugun burada bulunuşum, bir rastlantı sonucu olmuşsada aslında bu bir tesadüf değildi. Bendeki bazı rahatsızlıkların giderilmesi için gerekli yöntemin ancak sizin yaptıklarınız ile olacağını belkide ben cocukluğumdan beri biliyordum. Ve yaptıklarımlada kendimi adım adım bu noktaya getirdim belkide… Hayat ne kadar anlaşılmazsa bir o kadarda anlaşılır aslında. Nerden ve nasıl baktığımızla ilgili. Şu anda, size geldikten sonra baktığım yer ve biçim gerçekten çok olumlu. Buradan her çıktığımda tazelenmiş, yenilenmiş, kendine daha güvenli bir insan oluyorum. Bu bizlerde , bütün insanlarda var olan -sonsuz kaynağın- yansımasının içimizden , gizlendikleri yerden çıkarıp tekrar bizlerle birlikte olmasını sağladığınız için teşekkürler. Bizlerde ki bu değerleri ortaya çıkarabilecek gücün de o – sonsuz kaynağın- bir sureti olması gerektielbette…

Teşekkürler !

Gülbahar

Merhaba Tülay Hanım,

Hipnoz sırasında yaşadıklarımı ifade etmek istiyorum. Bütün yolları denedikten sonra, son bir çare olarak buraya gelmiştim.

İlk seansa girdiğim zaman, yaşadıklarımı şöyle ifade edebilirim; Bilinçaltımın şöyle bir tozunun alındığını hissettim.

Bu son seansımızda yaşadıklarım çok yoğun ve etkileyiciydi. Bilinç düzeyindeyken, her şeyin farkındayken değişimi ve huzuru yaşamak bu olsa gerek. Bu uyumak ve sihirli bir sopanın size değmesi değil; Tamamen bilinç düzeyinde, tüm sıkıntılarınızdan, yollardır içinizde biriktirdiğiniz tortulardan, duygu adına olumsuz ne varsa sıyrıldığınızı hissediyorsunuz.

Tonlarca kayanın altından dışarıya bakabilmek bu görüşünüz çok net; fakat kilometrelerce uzaklıktan dünyaya bakabilmek bu, tonlarca kayanın altından, hiç ağırlık hissetmeden enerjinizi tüketen kaygılardan kurtulmak, arınmak bu,Kabuk değiştirmek, tüy gibi hafiflemek, korkmadan, güvenle ilerlemek huzuru yakalayarak, dinginliğe ulaşmak…

Önünüzde sonsuz bir evren, ve siz bu evrende bilinçle ilerliyorsunuz, her bir adımda kılıfınızdan sıyrılıyorsunuz ve bunu başarırken uyku halinde değilsiniz.

Yaşadıklarımı kelimelerle ifade etmek çok zor; çünkü hipnoz sırasında yaşadıklarım çok yoğun ve etkileyici.

İçinizdeki derinliğe ; kaygıdan uzak- doğru yola çıkıyorsunuz, sizi dizginleyen hiçbir şey yok, tersine özgürlüğe doğru gidişin serüveni bu….

Her seans da duygularıma yük olan tozlardan arındım. Şimdi gözlerim tonlarca yükün, katmanın altından bakarken, o derece de hafif görünmeyen bir güç beni dip-köşe temizledi….

Daha sayfalarca yazabilirim. Ama yakaladığım bu huzuru tadına vararak yaşamak adına, büyüyü bozmak istemiyorum. Seans biteli saatler oldu ve ben hala, deniz, kum, güneş modundayım. Kaçırdığım zamanların acısını çıkartmak adına hayata dahil olmak, evrendeki anlamımın tadına varmak istiyorum.

Sevgilerimle

Mine

Sevgili Tülay Hanım,

Bir günlük ömrün kaldı deseler, önce size gelmeyi tercih ederdim. Çünkü buradan çıktığım zaman kalan saatlerimi nasıl değerlendireceğimi zaten öğrenmiş olurdum.

Evren, hayat, tesadüf… kutsal bir düzenin parçalarıysa, sizinle tanışmak ” tesadüf ” ten daha anlamlı bir şey olmalı…

Tesadüf, kader ve değişim işte şimdi anlamını buldu. Evrendeki yerimi ve anlamımı bulmak adına bana ” ışık ” oldunuz…

Varım kararlıyım ve başarabilirim…

Kucak dolusu sevgilerle…

Mine

Sevgili Tülay Hanım

Size henüz 2 seans geldim ilk seansta kendimi çok iyi hissettim konsantrasyon ve dikkat sorunum hemen çözüldü gibi oldu yani o ilk hafta inanılmaz pozitif enerjiye sahiptim ikinci seanstan sonra ise daha fazla enerji ve konsantrasyon beklerken sanki bir gerileme oldu yanlış anlaşılmasın umutsuzluğa düşmüş değilim ancak sanki biraz panik içindeyim şimdi düşünürken hayatımda düzeltilmesi gereken o kadar çok şey olduğunu düşündükçe yapabilirmiyim diyorum size kendimi yeterince açmadığımı düşünüyorum ve gerek olup olmadığından emin olamıyorum ancak yinede dünyamın aydınlandığını hissettiğimi de söylemeliyim şu anda gördüğünüz gibi biraz aklım karışık ama neyse aslında belkide 6. seansın sonunda yazacaklarımı bende merak ediyorum şunu da söylemek isterim ki sizinle danışan – terapist ilişkisi dışında arkadaş dost olmak isterdim hoşçakalın…

İsimsiz

Merhaba

Buraya kızım için gelmiştim. Kızım üniversiteye hazırlanıyor ve mutsuz. Hapimiz mutsuzuz.Daha önce psikolog ve psikiyatırlar denedim. Çözüm alamadık. Tülay Hanımın destek olabileceğini umuyordum. Çok fazlası oldu bence. 2. gelişimizde Türkan hanımla konustuğumuzda

Ama yanılmışım. Tahmimin etmediğim kadar güzel oldu. Kızım eski, minik , yumuşak, hayata daha anlayışla bakan bir genç oldu. Çok mutluyum.

Hipnoterapi bence mucizeler yaratıyor. Ama önce Tülay Hanım….

Kızım onu özlüyor onu görmek istiyor. Bu inanılmaz. Binlerce Teşekkürler Tülay Hanım…

İsimsiz

Sevgili Tülay Hanım

Biliyorum ki sizin için zor bir hastaydım. İlk gün geldiğimdeki düşüncelerimle şu an ki sizin hakkınızdaki düşüncelerim oldukça değişti. Kaygı dolu bir insanım biliyorsunuz. Kaygılarım sizin hakkınızda da çok fazlaydı. Ama sizi tanıdıkça ne kadar yersiz olduğunu anlayabiliyorum. Hayatımda sizin varlınız beni rahatlatıyor. Biliyorum ki zor bir yanımda bana destek olacak birisi daha var.

Sizi seviyorum (yazılarım devam edecektir.)

Zuhal

Şu an 1,5senelik evliyim.bende bir vajinismusdum. Bundan 2 ay önce vajinismus nedir ismini dahi bilmiyordum. Eşimle 6 senelik bir flörtten sonra evlendik.o kadar güzeldiki herşey toz pembe gibiydi, taki gerdek gecesine kadar. Herşey çok güzel başlamıştı ama sonu gelmedi.ağlama krizleri kasılmalar panik ataklar başladı nezaman ilişkiye girmeye çalışsak bi türlü olmuyordu.çok mutlu olacağız diye başladığımız evlilik kabusa dönüşmüştü.ama benim sabırlı,anlayışlı sevgili eşim bana her zaman yardımcı olmaya çalıştı. Onun hakkını hiçbir zaman ödeyemem.birbirimizi çok seviyorduk vazgeçmiçektik.inanmıştık.Birgün elbet başaracaktık.evlenndikten 15 gün sonra jinekoloğa gittm.fitil,hap,krem vs.gibi şeyler verdi.uyguladım ve hiçbir sonuca varamadım.bunun psikolojik sorun olduğunu farkedemediler.Daha sonra tesadüfen tülay hanımın sitesini gördüm araştırdım ve sorunumun adını koydum.tülay hanımı aramadan önce içimde bi kıpırtılar olmuştu, heyecanlandım. Daha sonra aradım ve samimi güvenilir buldum.5 seans gibi bi süre verildi bana ama ben 3 seansta Allahın ve tülay hanımın sayesindae bu işinde üstesinden geldim. Şuan çok mutluyum. Gerçekten büyütecek hiçbişey yok.Ne kadar kolymış ben nekadar büyütmüşüm.Allah hepinizin yardımcısı olsun.sadece yapmak isteyin inanın başaracaksınız.teşekkürler tülay hanım.hayatımın sonuna kadar sizi unutmayacağım.

İsimsiz

Merhaba. Ben 5 yıldır evliyim ve vajinismus sorunuyla yaşıyordum. Bu sure içinde değişik tedavi yontemleri denedim. Fakat hiç birinden fayda görmedim. Umudum iyice tükenmişti. İnternette araştırırken TÜLAY KÖK Hanımın sitesine rastladım. Hipnozla yapılan uygulamaları anlatıyordu. Ben bu işi kesinlikle bilinçli yapamayacacağımı düşünüyordum.ciddi şekilde kızlık zarı yırtılması korkum vardı. Tedaviye başlayınca hipnozun her şeyin farkındayken yapıldığını gördüm. Bir süre sonra artık parmak egzersizi yapabilmeye başladım. Tülay hanımın sayesinde artık vajinismus sorunum kalmadı. Ben gerçekten çok zor bir vaka idim. Yani ben tedavi olduğuma göre herkes olabilir diyorum. Başta tedavi olacağıma inanmıyordum. Burasıda eskisi gibi olur diyordum. Bir anlamda tedavi olamayacağımı eşime gösterebilecektim. Kendimi vicdanen rahatlatacaktım. Ama sorundan kurtuldum şu an hem mutluyum hem vicdanım rahat. Anne olmak istiyorum. anlamsız ve hayatı çekilmez yapan bu sorundan kurtuldum.

Kesinlikle çözüm bulacağınıza inanmanız lazım. Eşiniz de destek olursa sorun daha çabuk çözülür. Tülay hanım gerçekten çok profesyonel bir psikolog ona inanın. Onun önerilerine kesinlikle uyun. Sabırlı olun. Çalışmaları yarıda bırakmayın. Çünkü fayda görebilceğiniz başka bir yer daha yok. Çözüm olmadığını eşinize ispatlamak amacıyla gitmeyin. Çünkü bu sorunu ben aştığıma göre herkes aşabilir. Bu sorunu kesinlikle tek başınıza yada zamanla halledebileceğinizi düşünmeyin . profesyonel bir yardım almadan vajinismusu tek başınıza çözemezsiniz. Kendi çabalarınız size yalnızca zaman kaybettirir. Sonra benim gibi boşa giden yıllarınıza çok üzülürsünüz. Benimki gibi bir sorununuz varsa vakit kaybetmeden Tülay hanıma başvurun

Ayşegül

Sizinle tanışmadan önce hipnozun daha asık suratlı, sert bakışlı (özellikle) erkekler tarafından yapılduığına şahit olmuştum, ozamanda 2. seansa gitmet istememiştim.

Şimdi hipnoz ve sizin telkinleriniz benim yaşam tarzımı ve hayata bakışımı değiştirdi.

Hipnozla içimdeki enerjiyi gücü keşfettim. Sanki ruhumda şırıl sırıl ırmaklar akıyor. Her şeyden bir mutluluk payı çıkarıyorum. Sonsuz bir enerji kaynağı keşfetmiş gibiyim.

Her gün kendimi tanıma fırsatları yaratıyorum.Kendimle tanışıyorum. Hipnozla ağrılarımı geçiriyorum.

Kısaca hipnoz yeni yaşam biçimim. Keşke daha önceleri keşfetmiş olsaydım. Şimdiye kadar kendim ve ailem için çok farklı şeyler yapmış olabilirdim.

İyiki Varsınız…

Merhabalar,

Sizinle tanışmadan önce hipnozun daha asık suratlı, sert bakışlı (özellikle) erkekler tarafından yapılduığına şahit olmuştum, ozamanda 2. seansa gitmet istememiştim.

Şimdi hipnoz ve sizin telkinleriniz benim yaşam tarzımı ve hayata bakışımı değiştirdi.

Hipnozla içimdeki enerjiyi gücü keşfettim. Sanki ruhumda şırıl sırıl ırmaklar akıyor. Her şeyden bir mutluluk payı çıkarıyorum. Sonsuz bir enerji kaynağı keşfetmiş gibiyim.

Her gün kendimi tanıma fırsatları yaratıyorum.Kendimle tanışıyorum. Hipnozla ağrılarımı geçiriyorum.

Kısaca hipnoz yeni yaşam biçimim. Keşke daha önceleri keşfetmiş olsaydım. Şimdiye kadar kendim ve ailem için çok farklı şeyler yapmış olabilirdim.

İyiki Varsınız…

Merhabalar,

Ben panik atak sorunu yaşayan bir kişiyim.12 yıldır bu sorunla savaşıyorum. Hayatımın en güzel yıllarını bu sorunla savaşmaktan boşuna geçirdiğimi düşünüyorum, ve artık bunun esiri olduğumu, ömür boyu bununla yaşayacağımı , asla kurtulamayacağımı öylesine kabullemmiştim ki. ama… Tülay hanımla tanıştıktan sonra düşüncelerim ve bu soruna bakışım başka bir boyuta geçti, buraya 5. gelişim .Evet sorunu henüz tamememn geçirmiş değilim belki ama dediğim gibi henüz geçmedi. Ben artık bu sorunun esiri olmak istemiyorum ve onunla savaşıp ben kazanacağım. Tabi ki bu düşüncemi Tülay Hanıma borçluyum, herkes gibi bende onun yanında çok rahatlıyorum ve kendisine teşekkür etmek istiyorum. Benim kadar hipnozdan korkan başka bir insan varmı bilemiyorum ama ben çok korkuyordum. Oysa şimdi bir dahaki seansı iple çekiyorum, çok harika bir duygu. Keşke her an Tülay hanımın yanında olsam ve hipnozda kalsam artık o koltuktan hiç kalmak istemiyorum.

Tülay hanım ; Size minnettarım, her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum.

Figen E.

Merhaba,

Ben Zeynep. Bu Tülay Hanım a ikinci gelişim henüz.

Ama 2 seans bile bana çok iyi geldi. seanslara çok istekli geliyorum. Bir çocuğu şekerle kandırırlar ya hani, yakında benide yemeklerini yersen Tülay Hanım a götürecez seni diye kandırabilir ailem..

Burdan her çıktığımda çok mutlu ve huzurlu oluyorum. Gözlerim kapalıyken Tülay Hanım bana ne yapıyor bilmiyorum ama bana çok iyi geldiği kesin..

Zaten kapıdan yüzünü görüşüm bile yetiyor kendimi iyi hissetme için. O pozitif, sevimli, güleç yüzü neşe katıyor insana. Antalya da olduğum sürece buraya gelmek isterim.

Şimdiden teşekkürler…

Herşey için !

Prenses Zeynep

Merhaba;

Bugün üçüncü seansım. Buraya geldiğimde psikolojik olarak gerçekten kendimi çok kötü hissediyordum. Fakat her geçen gün daha da rahatladığımı hissediyorum. Bazen kararsızlık ve ümitsizlik hapsetmeye çalışsa da Tülay Hanım sayesinde kısa sürede kendime geliyorum. Tek dileğim seanslarım bittiğinde dünyaya daha olumlu, başka pencereden bakabilen biri olmak istiyorum.

Ayrıca Tülay hanım ın asistanı Türkan Hanım dan bahsetmeden geçeeyeceğim. Çok güler yüzlü bir insan.

Herşey İçin Teşekkürler!..

– Güler yüzünüz bana hep ümit ve ışık oldu.

K.E.

Tülay Hnm öncelikle çok teşekkür ederim. Benim için artık herşey daha farklı olacak bunu hissedebiliyorum. Kafamda büyüttüğüm bu problemin aslında bu kadar küçük bir şey olduğunu bana gösterdiğiniz için sağolun. İşallah bir dah böyle sorunlarla karşılaşmayız. daha güzel ortamlarda karşılaşmak dileğiyle

Merhaba Tülay Hanım

Hayatımda yaptığım en doğru karardı sizinle tanışmak ( Birincisi anne olmaya karar vermekti.. )

Şimdiye Kadar < kendimi bulma adına > her yolu denedim.Hatta diyebilirim ki kişisel gelişim adına bir kitap da ben yazabilirim… ( Bira ukalaca oldu ama ; gerçekten öyle ) okuduğum her kitap bana yük olmaktan öteye gidemedi. Sizin ifadenizle ;

– Beyinden kalbe inmeyen bilgi yük olur.

Demiştiniz ya aynen öyle…

Bu 6. gelişim. Hala bir sınava girecek kadar heyecanlanıyorum. İnanarak gelmedim, ama : güvenerek gidiyorum. Emin adımlarla ilerliyorum.

Hayatın yanımdan akıp gittiğini görmemi sağladığınız gibi, onu avuçlarımın arasına almayı sağladınız… ; insan daha ne ister ki…

Hayatta her şey gönlünüzce olsun. Danışanlarınızın duaları bilin ki hiç eksik olmayacak

Sevgiyle Kalın…

Mine E

Her şey için teşekkür ederim.

Buraya geldiğim ilk gün içime bir huzur doldu. Bu gün 5. seansımdan çıktım ve kendimi çok iyi hissediyorum. Bir yandan da üzülüyorum 1 seansımız kaldığı için. Keşke hepimiz Tülay Hanım gibi pozitif olabilse, güler yüzü, içtenliğiyle güven verebilse. Hayatınız boyu umarım her şey istediğiniz gibi olur. Bundan sonra bütün tatillerimiz de sizi görmeye , konuşmaya geleceğim. Size ve sizi bulan ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Eğer size gelmeseydim kendi içimde paniklerimi büyütüp sıkı bir panik atak hastası olurdum.

Kendinize iyi bakın.

Aslı F.

İnsanın gözlerinin, ruhunun derinliklerine bakıp birinin dinlemesi hiçbir şey iel karşılaştırılamayacak kadar rahatlatıcı, güven verici.

Sevdiklerimizi, dostlarımızı, dertlileri dinleyen hep biz oluruz; ama bizi dinleyene her zaman ihtiyaç hissettiğimiz anlar olur. Tülay Hanım bunun da ideal ötesi.

Bazen kendimizi iyi hissetmek için kendi kendimizle konuşursunuz ya işte o kadar ruhunuza yaklaşır ve sizi adım adım rahatlatır, iyileştirir, iyi hissettirir bazen uçurur. Aylar geçer, yıllar geçer ruhunuz o kadar güzellikle hala o kadar doludur ki mutluluk ruhunuza yerleşmiştir. Size ruhunuzun sesini < Tülay Hanım’ı > o yanınızda olmasa bile dinler; tebessümle , sevgiyle onar.

Tüm sevdikleriniz; onlarda ruhlarının sesini bulsun diye ona getirmeyi dilersiniz…

Sevgiyle, teşekkürler…

F.G.

Şimdiden Teşekkürler ediyorum şifacım..:)

Çok kısa sürede hayatıma renk, ışık kattın enerjinle, daha doğrusu benimle paylaştığın enerjinle. Neyse çok özel şeyler yazmayacağım:) Herkez okuyormus bu defteri zaten yazamıyorum da Hipnoz dan cıktım…))

Sanki ; burası bir şifa merkezi ve tülay hanım şifacı, hipnoz mucize gibi.

Hiç kendinizden eminim < BEN > dediniz mi ?

Belki milyon kere dediniz.

Ben dememştim daha önce Tülay Hanımı tanıyana kadar. Diyorum ya Hipnoz şifa, korkmayın bir çözüm yöntemi, deneyin ve sorunu çözün. Ben bayaaaa iyiye gidiyorum..

Milyon kere Teşekkürler.

Gülizar

Selam

Kendim için yaptığım en iyi şey gerçekten Tülay hanımla görüşmek oldu.

Kendimi rahat pozitif hissedebiliyorum, ve daha iyi olacağıma inanıyorum.

Mutlu olmalıyım, başarmalıyım..

Ş.A.

İçimdeki gücü keşfetmemi ,zamanın sürüklediği umut gemisinde cesaretle yürümemi sağladığınız için minnettarım. Bilinçaltımızda yıllardır var olan bizi tutsak eden olumsuz düşünceleri bir anda silmemiz tabi ki kolay değil. Ama her şey kendimizde. Bize yıllarca, çevremizden, toplumdan yada acı tecrübelerimizden gelen kara bulutlar gibi etrafımıza ve bize yayılan bu olumsuz fikirleri fark edip, hiçbir şey yapmayacak kadar atalet halinde olmak kimsenin yapacağı bir şey değil. O yüzden harekete geçmek gerek !

Çeşitli programlarda ya da kitaplar da verilen, düşüncemizde ki hipnoz kavramı bir çok insanı yalanla kandırıyor. Utüyoplarla uğraşmayı bırakıp hipnoz kavramını profesyonellere bırakmak gerek ! Tülay Hanım gibi işini seven, zevk alan insanlar olması gerekiyor her meslekte. En önemlisi de gülmeyi bilen !!

Konfücyus’ün bir sözü var; Sevdiğin biri işi seçersen, asla yorulmuş sayılmazsın.

Tülay Hanım bunu başarmış ve diğer insanlarında yüreklerini sesiyle hareket etmeye yönlendiriyor !

Size tavsiyem sevmek için insan kendini edebilmeli, başka bir değişle kendine sarılmayı öğrenmeli.

Acemi Şair Gülsen : ))

Her şey için Teşekkürler

Merhaba

Sanırım en doğru şeyleri duyduğum yer burası.

Burada Tülay Hanımla sohbet etmek hem çok keyifli hem de çok çözümlü.

Buraya gelmeden ki halimle şimdi arasındaki farkı düşündüğümde buna şükrediyorum. Tekrar rahat nefes almaya başladığımı hissediyorum. En güzeli ise, aklıma bile gelmeyen düşünceleri Tülay Hanımın bana göstermesi hatta ispatlaması.

Ben o kadar düşünsem de o doğru yolu görmek istemiyor ya da farkında olmuyorken bunu bana ispatlaması beni hem yoruyor hem de mutlu ediyor.

Artık doğru olanı duydum. Şimdi uygulama zamanı diye düşünüyorum.

Bu gücü bana Tülay Hanım veriyor,

Her şey için teşekkür ediyorum. Başarmama çok az kaldı bunu hissediyorum…

İsimsiz

Benim sorunum panik atak.

Tülay Hanım Benim bugünümü, yarınımı ve geleceğimi kurtarmak için bulduğum en doğru yol.Panik atakla yaşayan bir insanın hayatının ne kadar karmaşık ve düzensiz olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Evli ve çocuklu bir kadın olarak hayatım ve evliliğim düzene giriyor olaylara karşı daha rahat olabiliyorum.

Tülay Hanım; Size teşekkürler ediyorum.

Mutluyum, Mutlu olacağım.

Nimet

öncelikle TÜLAY hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 4 yıldır panik atak hastasıyım onlarca doktora gittim hiç fayda göremedim TÜLAY hanıma 3 seans gittim ve sorunumu büyük mölçüde yendim. hipnoz terapiyi herkeze tavsiye ederim. hipnoz terapi yaptırmak için hasta olmak gerekmiyor hipnoz terapi yaptırın ve ruhunuzu rahatlatın. herşey için teşekkür ederim TÜLAY hanım saygı ve sevgiler.

Ali İnce ( ziyaretci defterinden)

BU BENİM,

Teşekkür ederim beni bu şekilde bana hatırlattığınız için, bunu fark ederek ve içinde bulunarak yaşamamı sağladınız, korkular konusunda kendimi sakinleştirmek gerekliliğini hissediyorum aksi taktirde farkında olduğum, bu güzel duygularıma tekrar dönemeyeceğimi düşünmek beni korkutuyor.

Bunları dönem dönem yaşamak, ama bu güzelliklerin farkına varmanın ne kadar büyük kayıp olduğunu yavaş yavaş anlıyor ve bu adımlarının zaman içerisinde olması gerektiği düşünmek sanki beni rahatlatıyor, belki buda değil ama bu şekilde denemek istemem doğruymuş gibi geliyor, sizin söylediğiniz gibi doğrular konusunda da uyanmam aslında aklımın içinde, ama yıllar sonra oluşan bu güzel(kelimeler az kalır)her ne ise beni çok rahatlatıyor. Sizin yanınızda ayrılıp kendime döndüğüm zaman, evet tespitleriniz doğru yürüyüşüm değişmiyor ama zaman zaman yeniden doğmuş gibi oluyorum. Fakat güzel olan şey insanın hayatı boyunca şeffaf olabileceği birisi ve söylediklerinden suçluluk, utanç ya da hesap yapmadan konuşması buda çok güzel.

Tülay hanım; siz son derece önemli birisiniz. Benim hayatımda benim içinde bulunduğum ve çaresiz olarak değerlendirdiğim her konunun ne kadar saçma ve aslında farkında olduğum her şeyin ne güzel olduğu konusunda bana çok destek verdiniz.

Dürüst olmak gerekirse ne güzel bir var oluş, kelimeleri yetiremiyorum

içinde bulunduğum durumu açıklamaya ama bir şeyin farkına vardım ki mor bir çiçeği hissederek ve onu düşünerek güzel hislerimin olduğunu,

SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM SİZE MİNNETTARIM,

UMARIM HER ŞEYİ GÖNLÜNÜZCE YAŞARSINIZ,

İsimsiz

Ben bunda öncede hiznoz olmuştum.Başarılıydı ve 20 yıl problemsiz yaşadım. Şu an da yine problemlerim oldu. Antalya da Tülay Hanım ı buldum. Tekrar seanslara başladık. Herkes bana soruyor ne yapıyorsun hipnozda, uyuyormusun diye? Hipnoz uyku değildir.Kesinlikle uyumuyorum. Bilincim açık.Her an her şeyi hissediyorum. stediğim zaman her türlü müdehalede bulunabilirim. Fakat bulunmak istemiyorum. Çünkü rahatlıyorum. Korkulacak bir şey değil. Yani hipnoz esnasında bilincimiz açık ve kendinizi kaybetmiş değilsiniz. Sadece rahatlamış olduğunuz için hareketsiz kalmak istiyorsunuz. Hele hipnozdan sonra yenilenmiş hissediyorum kendimi. Her şey psikolojik. Her türlü derdimi hipnozla hallettim ve çok güveniyorum. Bu arada meditasyon ve akapunkturuda denedim. Hipnoz en güzeli.

Bu arada Tülay Hanım Hipnozda çok başarılı ; tavrıyla, bilgisiyle…. Hipnozcuların tabiriyle mayalı bir hastayım kendi kendime hipnoz yapabiliyorum.

T.K.

Buraya geldiğimde karamsar ve kendimi aciz hissediyordum. Tülay Hanım la konuştuktan sonra hayatım değişti.

Şimdi hayata daha bağlıyım. Hayattan beklentilerim var, yaşamayı seviyorum. Sorumluluklarım olduğunu biliyorum. Onlar için daha iyi olmalıyım. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum hayata karşı. Çocuklarım için ailem için bunu yapmam gerektiğine inanıyorum. Beni hayata bağladığı için

Tülay Hanım size teşekkür ediyorum.

Yaşamak Güzel, Hayat Güzel

K.A.

Sevgili Tülay Hanım iyi ki varsınız, bir çok insanın umudu olduğu gibi benimde umudumsun. Seni çok sevdik, sevmek başarmanın yarısıdır. Sizinle bu problemlerin üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Sorunlarımızı yüzde elli başardığımızı gördükçe size hayranlık duyuyorum. Azminize hayranım. Teşekkür ederiz. Siz gördüğüm kadar bir azmin eseri olarak başarmıssınız ve başarılısınız. Bizlerede yardımcı olacağınıza inanıyorum. Beni seven bir çok insan buraya gelecekler. Onlara da yardımcı olacağınıza, başaracağınıza inanıyorum. Bende sizin gibi karar verince sonuna kadar azimle çalışan ve başaran bir kişiyim. Benim yakınlarıma yardım ettiniz. Onlar mutlu olunca bende mutlu oluyorum. Sizin de başarılarınızala mutlu olmanızı dilerim.

Sağlıklı mutlu günler.

Çok çok Teşekkürler.

Danışan Yakınınız.

BEN VE BULİMİA NERVOSA

Öncelikle bu yazıyı okuyan herkese selam ve sevgilerimi iletiyorum. Ben Elif, 27 yaşındayım ve sizlerle, 7 yıldır boyunca devam eden Bulimia Nervosa hastalığı ile ilgili yaşadığım tecrübelerimi, sıkıntılarımı ve bu hastalığı yenme sürecimi paylaşmak istiyorum. Ben bu rahatsızlığım başladığı dönemlerde muhtemelen bir depresyon ve bunalım içerisindeydim. Önceleri arada sırada, haftada bir gün kusmaya başladım. İlerleyen günler ve aylarda bu kusmalar önce haftada 2, 3 güne, daha sonra haftada her güne ve nihayet günde 5, 8 hatta 10 kereye çıktı. Artık ben bir bulimia hastasıydım; teşhis konmuştu. Kronik bir bulimik haline gelmiştim. Bütün günlerim ve aylarım sadece yemekle ve kusmakla geçmeye başlamıştı. İş hayatım, sosyal hayatım, yaşama sevincim, hayattan beklentim, kısacası artık hiçbirşeyim kalmamıştı yaşama dair.

Yıllar süren tedavi sürecimde, kullanmadığım ilaç kalmadı desem yalan olmaz. Artık ilaç görmekten, isimlerini duymaktan bıkmıştım. Kocaman bir ilaç sepetim olmuştu. Ama sonuç yine aynıydı hatta hergün kötüye yani sona gitmeye devam ediyordum. Elimden hiçbirşey gelmiyordu, her şeyin bilincinde olmama rağmen irademi kullanamıyordum. Kendime acır, kendimden utanır hale gelmiştim. Çok güçsüzdüm, kendimi hayvanlardan daha aciz hissediyordum. Hergün daha fazla bunalım, daha fazla kusma ve sonrasında gelen derin çökkünlük, yoksunluk hissi.

Git gide bu durumdan aile hayatım da etkilenmeye başlamıştı çünkü haklı olarak çevremde bana yakın olan insanlar ve eşimde benimle uğraşmaktan bıkmaya başlamıştı. Çünkü sonuç hep aynıydı kocaman bir …. bir -HİÇ-

Çoğu günler ölmeyi bile düşündüğüm oldu. Bir türlü anlamıyordum neden o hale geldiğimi, nasıl yakalandığımı bu hastalığa ve çok istememe rağmen neden kurtulamadığımı. Hergün aynı sorular, hergün; bugün asla kusmayacağımdiye başlayan günler ve aynı kötü sonuç. Bir türlü o gücü kendimde bulamıyordum, sürekli yenik düşüyordum ve bu beni daha da içinden çıkılmaz bir duruma getiriyordu. Bu bir kısırdöngüydü kesinlikle. Hergün biraz daha o karanlık, dipsiz kuyuya adım adım ilerlemeye devam ediyordum. Kendi sonumu kendim hazırlıyordum aslında. Kendi ellerimle yavaş yavaş hergün artan bir hızla.

Kendi kendime çareler aramaya devam ediyordum. Çok mutsuzdum ve bunalımın göbeğindeydim. Kurtulmalıydım kurtulmalıydım ama nasıl olacaktı. Bir yol, bir ışık, elimden tutacak bir insan.

Yine öyle umutsuz, mutsuz, kusmalarla geçmiş bir akşamın, gecenin ertesinde aynaya baktığımda gözlerime yine kan oturmuştu, boğazım feci haldeydi. Zaten tahlillerimde her defasında daha kötü çıkmaya başlamıştı. -Tiroit-sorunları bunun yanında Hipotalamus da problemler ve daha birçok şey. Ama en kötüsü ruhsal çöküntüydü.

Hergün, her sabah olduğu gibi bilgisayarımı açtım ve günün haberlerine, gazetelere baktım. Daha sonra hastalığım hakkında araştırmalara, yollar aramaya devam ettim.

Google da araştırma yaparken karşıma bir sayfa çıktı. Ben o sayfanın, benim hayatımı bu kadar derinden değiştireceğini, hatta hayatımı kurtaracağını bilmiyordum. O sayfa neydi sevgili arkadaşlarım biliyormusunuz elbette biliyorsunuz http://www.antalyahipnoz.com/

Önceleri umutsuz bir şekilde, kanlı gözlerimle inceledim sayfayı ve telefon etmeye karar verdim. Birkaç gün uğraştıktan sonra ulaştım sevgili Tülay hanıma ve sorunumu açtım. Bir randevu ayarladık ve ailemle birlikte gittik. O günü hatırlıyorum, çok heyecanlıydım ama dürüstçe söylemem gerekirse yine bir umutsuzluk vardı içimde. Belkide yılların bana getirdiği, sonuçsuz kalan tedavilerin bana verdiği bir umutsuzluk, ruhen bir yorgunluktu bu his.

Odaya adımımı attım ve karşımda Tülay hanımın, sıcak, mütevazi gülüşüyle karşılaştım. Benimle konuştu ona sıkıntılarımı, yani benim içimi acıtan, ruhumda yaralar açan kısa hikayemi anlattım. Paylaştı, cesaret verdi. Daha sonraki seansta, daha da umutlu ve kararlı bir şekilde gittim yanına. Artık kararlıydım, iyileşecektim. Yaşamak istiyordum. İkinci seansımızda, hipnoz olayı gerçekleşti. Başlarda şüphelerim ve kalbimde kötü niyetle olmasada bir inançszlık vardı <hipnoz> konusunda. Tülay hanım, bana bazı telkinlerde bulundu durumum, sorunlarım hakkında. Ayrıca bana sürekli güç verdi bu belkide bir enerjiydi. Tam olarak ne olduğunu anlamadım ama harika bir şey olduğu kesin. O ikinci seanstan sonra eve dönüşümde, kendimde büyük bir değişim, ruhumda sonsuz bir rahatlık, vücudumda, beynimde inanamadığım bir enerji bir güç hissettim. Sanki kötü bir rüyadan uyanmış gibiydim. Kabus bitmişti sanki. Hislerim aynen bunlardı. O günden sonra kesinlikle, bir defa bile kusma olayım olmadı, her kusmadan geçen gün bana daha çok güç, daha fazla irade, enerji ve en güzeli umut verdi. Yaşama dair sevincim, beklentilerim geri geldi.

Şu anda, bugün bunları yazarken, dün geçen üçüncü seansımızı düşünüyorum bundan sonraki her gün ve hatta hayatım boyuncada düşüneceğim. O, Tülay Hanım, bir psikologdan, bir hipnoterapistten çok daha öte bir insan. Çünkü O her şeyden önce gerçekten bir insan ,duyguları olan ve bunları, düşüncelerini, görüşlerini çıkarsız, yalın, açık bir şekilde sevgiyle belki bir anne şefkatiyle insanlara ileten, o sıcacık yardım elini asla esirgemeyen güzel insan O.

İyiki varsınız, sizi tanımak hayatımın bir dönüm noktasıydı kesinlikle. Söyleyecek kelime bulamıyorum, yetmiyor çünkü. Sağolun, varolun, Allah sizi daima korusun ve başımızdan eksik etmesin.

Sevgilerimle, Elif Esma Ağar

Şimdi bu hastalıktan muzdarip, sıkıntı yaşayan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum, bu kesinlikle içten, inançlı bir sesleniştir….

Bu hastalık kanserden daha tehlikeli, kusarak bir tuvaletin köşesinde, klozetinde ölmekmi istiyorsunuz, yoksa yaşamakmı?? önce beyninizde düşünüp bunun kararını vermelisiniz, bunu, bu hastalığı önce düşünce boyutunda bitirmezseniz, kararlı olmazsanız doktorlar size hiçbirşey yapamıyor bol miktarda ilaç yazıp uyuşturmaktan başka. Ben bunun canlı kanıtıyım.. düşünün lütfen, böyle ölmeye değermi??, kimin için yaşıyorsunuz bunu düşünün, hayatınızın amacı nedir??, dünyadaki misyonunuz nedir??, tatminsizliğinizin, ruhunuzdaki bu boşluğun nedeni nedir?? Öncelikle bunları düşünüp hatta bir köşeye not edip, bir sonuca varıp karar vermelisiniz.

http://www.anorexicweb.com

http://www.eating-disorder-research.com/

Bu ve buna benzer milyonlarca sitedeki hayatlara bakın.Allah akıl vermiş bize lütfen kullanalım bunu. İnsan hastalıktan, trafik kazasından ölebilir ama böyle bir nedenle, bu hastalıktan ölmeyi kendinize yakıştırmayın. İçinizdeki gücün farkına varın.

Hayat güzel ve çok kısa, biz bulimikler psikolojik rahatsızlık yaşayan insanlarız bunun , temelinde çeşitli tatminsizlik sorunlarımız, çeşitli nedenlerden kaynaklanan psikolojik problemlerimiz var. Sorun aslında yemek yemek, tıkınmak değil biz yerken çeşitli sıkıntılarımızdan kurtulduğumuzu, kusarkende bu sıkıntıları dışarı attığımızı düşünüyoruz. ama aslında dışarı attığımız yiyecekler ve sadece midemizi boşaltıyoruz. ruhumuzu değil. kendimize zarar vermeyelim. ruhumuzu boşaltalım midemizi değil. Sevgilerimle msn ve mail adresim efsun_79@hotmail.com

Bana ulaşabilirsiniz ve sıkıntılarımızı paylaşabiliriz.

Google grup adresi

bulimia_anoreksiya@google.com

sizinle 2 seans yaptık. şu anda anlatamadığım bir rahatlık huzur içindeyim. dünyadaki en güzel şeyi güvenimi ve bilincimi kazandırdınız tabiki sağlığımı. çok mutluyum. size ne kadar teşekkür etsem hatta dünyaları versem azdır.

E.E.A.(25,03,2007 site ziyaretçi dfterinden)

Hayattan bir çok beklentim var benim. Bu beklentilerimi daha güzel kılmak için buradayım. Daha başlangıcındayım belki ama yararı olacağına inanıyorum, zaten o yüzden burdayım. Hem 2 ay sonra girecek olduğum sınav için burdayım. Korkularımı stresimi biraz olsun atmak ve iyi bir sınav geçirmek için. Çünkü bu sınav benim dönüm noktam ve yanlız bu yolda yürümek çok zor. İnsan desteğe ihtiyaç duyuyor. Hem de bu kadar az bir süre kalmışken başarmak için girdiğim bu savaşa ve az yara almak için uğraşıyorum. Umarım bunun üstesinden gelebilirim sizinde desteğinizle.

Herşeyin güzel olması dileğiyle.

Sinem

TÜLAY HANIM ÖNCELİKLE SİZE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARAK BAŞLAMAK İSTİYORUM.ÇÜNKÜ KİŞİLİĞİMİN BİR PARÇASI DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM SOSYL FOBİ SORUNUMU 5 SEANS GİBİ KISA BİR SÜREDE ÇÖZÜME KAVUŞTURDUNUZ.EVET ŞİMDİ GEREK İŞ YAŞAMIM GEREKSE SOSYAL YAŞANTI M HARİKA GİDİYOR.KISACASI HAYAT DAHA GÜZEL.ÖZELLİKLE SORUNMUN ÇÖZÜMÜNDE HİPNOZUN PAYI TARTIŞILMAZ VE SİZİN VERDİĞİNİZ GÜVEN VE RAHATLIKTA EKLENİNCE SORUNLARINIZ DAHA KOLAY ÇÖZÜMLENİYOR.

Av.Kezban

Açıkça belirtmeliyim ki bir sorunun çözümünün bu kadar basit,bu kadar çabuk olabileceğini asla tahmin edemezdim.Sizinle sadece tek bir seans görüştük ve herşey sanki sihirli bir deynek değmişcesine değişti,bunu başka biri söylese muhtemelen ihtimal vermezdim.Daha sonra düşündüğümde isteseniz bu durumu uzatabilir,çıkarlarınızı gözetebilirdiniz(etik olmadığının farkındayım ama bunu yapan o kadar insan varki günümüzde..) Ama bunu yapmadınız,hâttâ bir daha gelmemize gerek olmadığını söylediniz,itiraf etmeliyim ki bu beni şaşırttı.Şimdi size sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum,siz mesleğini yapılması gerektiği gibi icra eden ender insanlardan birisiniz.Lütfen hep böyle kalın…

E.

Ben sosyal fobik bir insandım.Sürekli kendimi değersiz görüyor, kendime güvenmiyor, sosyal ortamlara girmekten korkuyor ve mükemmellik peşinde koşuyordum. Bu sorunum beni hem mutsuz ediyor hemde içten içe kemiriyordu.

Mesleğim gereği de sosyal olmak, kendimi açıkça idfade etmek ve kendime güvenmek zorundaydım.

Kesin kararımı vermiştim artık. Ben bir psikologa gidip tedavi ve terapi görmek zorundaydım. Beni yeniden hayata döndüren ve sosrunumu gideren Tülay Hanım ın sitesine rastladım ve ilgimi çekti.

İyi ki de Tülay Hanım a gelmiştim. Çünkü sorunumun çözümü olmadığını, kişiliğimin bir parçası olduğunu düşünürken bu sorunumun 5 seansta düzelebileceği söyledi. Ama ben inanamamıştım. Çünkü yıllardır süren bu sorunum 1 ay gibi kısa bir sürede düzelemezdi.

Ama yanılmıştım. Tülay Hanımın dediği gibi sorunumun 5 seans sonrası son buldu. Artık kendine güvenen, kendimi değerli hisseden, rahat tavırlar sergileyen, hayatı ve kendini seven bir insan vardı.

Ayrıca Hipnoz bambaşka bir şey en etkili çözüm yöntemi olduğuna inanıyorum ve trans halinden hiç çıkmak istemiyordum. Ama Hipnoza inanmak çok önemli.

Sorunumu çözen psikoloğuma sonsuz teşekkür ediyor, iş yaşamında ve özel yaşamında mutluluk ve başarı diliyorum.

Avk. K.

Çok sevgili Tülay hanım ,

Hayatı boyunca tombul olan , kilo problemi yaşan birisi olarak , aslında sadece şansımı denemek için size gelmiştim…Belki bu sefer olur demiştim 🙂

Ve evet oluyor…Bu benim için inanılmaz bir durum , yıllarca büyük beden giymekten , hareketlerimin kısıtlanmasından çok sıkılmışken , artık her hafta 1 kilo daha veriyorum…giderek amacıma ulaşmanın zevkini yaşıyorum….

Bana hep soruyorlar nasıl oluyor diye…nasıl kilo veriyorsun diye….Tülay hanımın üstün başarısı sayesinde artık acıkma duygum oldukça azaldı , aslında normale döndü yani…Eski porsiyonlarım yarıya düştü , yediklerimden çok daha fazla zevk alıyor , çok çiğniyor ve kesinlikle doyarak kalkıyorum sofradan ve zayıflıyorum…Daha önceleri birçok kez diyet yapmıştım , açlık ve çile dolu günleri çok iyi bilirim , o günlerde ki gibi kilo veriyorum evet ama kesinlikle çile ve açıklık hissetmiyorum.

Ben en mutlu eden şey ise hipnoz ile kilo vermemin kalıcı olması….Yani kilolara elveda 🙂

Siz binlerce kez teşekkür ederim Tülay Hanım , öncelikle bir Psikolog , daha sonrada yakın bir arkadaş olarak.

En yakın zamanda size ideal kiloma ulaştığımda tekrar yazacağım.

Merhaba

Tülay Hanım, sizinle tanışacak olmak benim için gerçekten heyecan verici.Sizin adınızı çevremden o kadar çok duydum ki artık gelip sizinle tanışmak istedim.Şu an bekleme odasında oturmuş yazı defterinize sizinle tanışmadan önceki duygularımı ve düşüncelerimi yazıyorum.

Kendimi bildim bileli hep kendimi bilmeye çalıştım.Ne zamandır böyleyeim bilmiyorum,hatırlamıyorum başlangıcını.Ama hep arıyorum, ne yapmalı? Nasıl yapmalı?Kendimdeki sırrı açığa çıkartmak yıllardır en öncelikli işim.Hem kendim için – Hatta en başta kendim için- hemde başkaları için bir dönüşüm yaşamayı en büyük sorumluluğum olarak seçmiş bulunuyorum. Bunun yanında okulu, günlük işleri, eğlenceyi idare ederim, ama şanslıyım ki pek de sorun yaşamayan şekilde sürdürüyorum. Şu an liseyi bitirmiş üniversiteye başlamış durumdayım.

Aslında gidebilecekken psikoloji bölümü yerine makine mühendisliğini seçtim.Bu beni biraz yolumdan sapmışım duygusuna kaptırsa da yine de kendi yolumu bulacağım umudumu yitirmeme sebep olacak kadar kuvvetli değil. Bakın hala akıllanmadım. Hala psikoloji, hipnoterapi vs. ne varsa peşinden koştururyorum.Bu süreç başladımı bitmiyor:) Şikayetçide değilim. Sizinle tanışmak bu yolda ısrarla yürümek eminim bana hep yeni ufuklar açmaya devam edecek. Bu gün benim doğum günüm ayrıca. Ama kendimi keşfederken yeniden doğmanın sınırı yok. O yüzden tek bügün doğmuş sayılmam heralde.. Yinede varlığa adım attığım ilk gün.İyi ki doğum, iyi ki siz varsınız insanlara ışık oluyorsunuz, sizinle tanışacağım için çok mutluyum.Teşekkürler Tülay Hanım.

A.O.D.

Merhaba!

Tülay Hanımı okadar çok seviyoruz ki, onsuz olmak zor. Ben vajinismus hastasıydım , artık Tülay Hanım sayesinde bu rahatsızlıkdan kurtuldum.

Bugun buraya eşim için geldik.Eşimin geleceği, benim geleceğim, hatta evliliğimiz bile Tülay Hanıma bağlı.

Hayata küsmemek gerek . Her şeye rağmen yaşamak sevmek…

İşallah eşim buradan gülerek gider.

Her geldiğimizde yeni umutlarla gitmek istiyorum.Umarım bir daha geldiğimizde eşim daha iyi olur.

Terapilerin başındayız . Bu deftere güzel şeyler yazmak istiyorum.

Tekrar görüştüğümüzde iyi şeyler yazabilmek dileğiyle.

Annemizin yanımızda olmasını siterdik.

N.Ç.

Sevili Tülay Hanım

Sizden beni iyileştirmenizi isterim.

Sevgili annemi kaybettim.Benim yanımda olmasını isterdim.

Beni iyileştirmenizi isterim.

Sizin mutlu olmanızı isterim.

H.Ö.

Merhaba Tülay Abla

Öncelikle bana, hayatıma kattığınız değerler ve özgüven için çok teşekkür ederim.

Kendime güven gldiğinde burada daha iyi konuma geldim.Hayatıma daha anlamlı daha iyimser bakalbiliyorum.

Tülay Abla sayesinde bir çok sorunuma çare bulabildim.

Bunlar;

Öss, güven eksikliği ve matematik korkusu.Bunları tek tek atlattım ve şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.

Eğer hayatımızda değişiklik ve hayatımıza anlam ve mutluluk, başarı katmak , şimdiki durumunuzdan daha iyi olmak istiyorsanız ilk önce Tülay Abla sonra kendine güvenerek bu işe başlayabilirsiniz.

Daha başarılı, daha zeki, daha iyi hayat ; bunlar hayal değil sadece burada Tülay Abla nın yanında mümkün.

Sizin olan başarı, mutluluğu, özgüveni Tülay Abla size geri veriyor.

Ben hayatımda başarı ve mutluluğu buldum, sizlerinde bulmanız dileğiyle.

A.K.

Sevgili Tülay Hanım;

Sizinle geçirdiğimiz seanslar sonucunda kendime olan güvenimin artması, uykusuzluk..yani bir çok konudaki yardımlarınız için çok teşekkürler.

Bu iyiliklerinizden dolayı teşekkür biraz az olacak ama kusura bakmayın, aslında bunların dışında sizi birazda yordum ama ne yaparsınız gençlik.

Her şey için Teşekkürler

Ozan

Selamlar

Gerçekten sizinle tanıştığım için çok mutluyum.Her zaman profesyonellik iyidir ve sizin gibi birinden yardım aldığım için her konuda kendimi çok şanslı hissediyorum.

Unutmadan !!

Çok tatlı bir ses tonunuza ve yüzünüz var..

Her konuda çok yardımcı oldunuz.Açıkçası buraya ne yazmam gerektiğiniz bilmiyorum .Sadece yazıyorum. Aklıma anında gelenleri yazıyorum.

Sizi çok sevdim

Teşekkürler

Sezin

Merhabalar

Öncelikle şu an burada olup da bu defteri okuyarsanız zaten probleminiz her ne olursa olsun %50 oranında çözmüş durumdasınız.

Karar vermek ve ısrarlı olmak gerekiyor bence.Ve emin olduğum tek şeyde doğru adreste olduğunuz.

Tülay Hn ın internet sayfasını bulup yardım almaya kendimi ikna ettiğim ve bu gün ki seansım ile sorunumu bitirdiğim için çok mutluyum içim içime sığmıyor.

Yeni evlenecek olan arkadaşlarımın hepsini, yeğenlerimi, kuzenlerimi kesinlikle Tülay Hn ile tanıştırmaya getirmeye kararlıyım.Cinsellik ile ilgili bilinçaltında takıntılarımın olmamasını çok isterdim ama Tülay Hn sayasinde artık zaten yok.

Bu uğraşım önce kendim sonra eşim içindi.

Tülay Hn a teşekkürlerimi borç bilirim.

İyiki varsınız

Detayları da mail ile atacağım söz.

S.

Bu gün yine büyük bir umutla Tülay Hanım a koştuk geldik.Yiğit yarın tekrar hastaneye yatıyor. Hastalığı tekrar etti.Doktor ilik nakli kesin çözüm dedi. Yarın tekrar kemoterapiye başlıyor, tabi kemoterapiyle beraber bizi tekrar zor günler bekliyor.Umarım burdan çıkarken, Tülay Hanım Yiğit in sırtına yarın başlayacak savaşta kullanacağı silahları yükleyecek.

Bu günün sözüymüş; ” Hayat bir define avı değildir.Hayatın Kendisi bir hazinedir ” Ne kadar doğru, Bizse bu varlık içinde yokluk çekmemek için uğraşıp duruyoruz.

Tülay hanıma ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Y.S.S.

Bu gün kaçıncı gelişim bilmiyorum.Temmuz 2006 da başlamıştım panik ataklarım gitti, kendimi çok iyi hissediyorum. Artık buraya her ay geliyorum, Tülay Hanımı görüp onunla görüşmek beni çok rahatlatıyor.

O benim hayata bakışıma yeni bir boyut kazandırdı. Her şey çok güzel ve ben çok huzurlu ve mutluyum.

Her şey için teşekkürler gelmeye devam edeceğim.

Nurser

Bu gün 2. gelişimiz.Dışarıda çok yağmur yağıyor.Bu yağmurun kötü olan her şeyi silip götürmesini istiyorum, herkes için.

En azından bizim için götürmeye başladı kötü şeyleri.

Teşekkürler…

A.

Merhaba

Gülen yüzünüzü görünce içimi rahatlatan bir hava oldu.Açıkça söylemek gerekirse çocuğumu bir psikoloğa götürmeyi hiç düşünmemiştim.Ama sizi görünce içimdeki teredüt gitti.Bunun için teşekkürler.

Tekrar görüşmek üzere diyeceğim, sayenizde daha mutlu, daha huzurlu, daha farklı bir aile olacağız.

Bir Anne

Bugün 2. gelişimiz.Bugün Yiğit Tülay Hanım ın Yanına gerçekten isteyerek geldi.Bundan sonra isteyerek geleceğine eminim.İlk görüşme iyi geçmiş,o gün birazdeğişiklik fark ettim Yiğit te, ama bir kaç gündür yanlız kalmaktan korkuyor, sürekli dışarı bir yerlere gidiyoruz, sanki dışarlarda bir yerlerde bir şeyler arıyor, Buraya gelirken bende ona dedim, belki aradığın şey bıraktığın yerde olabilir…

Umarım bugün biraz daha ilerleme kaydederiz…

S.S.

Ruhumuza dolanan zincirlerden kurtulabilmenin hayaliyle yaşayıp; bir gün yeniden doğmuş gibi hisseden doğmuş gibi hissedeceğimiz umuduyla yaşlanmanın yani koca bir ömrü tüketmenin anlamsızlığını ve kendimiz için çok daha iyi şeyler yapabileceğimizi öğrendim sizden.

Hayal etmeli ve mutla beklemeyi bilmeliyiz evet! Ama o hayalleri gerçekleştirmek ve umut ettiklerimize ulaşmak için çabalamalıyız da.

Oysa ki hepimiz sanki başkaları için yaşıyor ve hayatımızı onlara adıyoruz.Hatırlayamıyoruz ki; içimizdeki enerji, sevgiyi, saygıyı, şevkat anlayış önce kendi benliğimize hizmet etse, gözlerimizden adeta fışkıran mutluluk ve huzur başkalarına da enerji ve umut olarak dönecek.

Bana bunları hatırlatan ve kendimi sevmek yolunda bana ışık tutan meleğe çok teşekkür ederim.

Tekraryazdığımda; eminim kendimi çok daha fazla sahiplenmiş olacağım.

Özge

Buraya ilk kez geldik kuzenim, yengem , ben , hep beraber ablamın çıkışını bekliyoruz.Burası son çaremiz 8 senedir her yere gittik artık psikolog telkinlerine inanmayıp nefret ediyoruz.Telefonda konuştuğum kadarıyla Tülay hanım tatlı ve yardımsever.Umarım hayatımızın psikologu odur ve aradığımız psikologu bulmuşuzdur; Zaten daha ben varım sırada her şeye sinir oluyorum.Pamuk gibi sakin bir kız olmak istiyorum.Şu cadalozluğum gitsin artık.

Bakalım bu yazının devamını nasıl getireceğim..

Deniz

Buraya ilk gelişimiz , gazetede Tülay hanımın yazısını okumuştum.Çok etkilendim.İçimden belki bize gerçekten yardımcı olabilecek bir insan olabilir dedim. Umarım yanılmam.Eşim Yiğit’e şubat ayında lösemi teşhisi konuldu,Akdeniz Üniversitesinde tedavi gördü.Halen tedavisi tam olarak bitmiş değil.İyileşemeyeceğinden korkuyor.Yaklaşık 8 aydır hastanede çok kötü günler geçirdi.Allah kimseyi Akdeniz Üniversitesi 8.katına düşürmesin,oradaki hastalara acil şifalar versin.Hastanede ciddi bir psikolojik destek alamadık, nasıl alabilirdik ki.Doktorların kendine hayrı yok, hepsin yüreklerine beton dökülmüş , yeminlerini unutmuşlar ve hastalara bir tatlı sözü , bir tatlı gülümsemeyi esirgiyorlar.Eminim ki;Tülay hanım Yiğit’e bir ışık olacak , onu negatif düşüncelerden arındırıp, pozitif düşünceler yükleyecek,sanırım Tülay ‘ın aynı memleketinden ve aynı üniversiteden biri ,problemlerini daha iyi anlayacaktır.Benim Tülay hanıma inancım sonsuz. Belki de Yiğit’in uykularını zehir eden negatif düşünceler uçup gidivermiştir.Umarım bugun buraya gelmekle hayatımızda önemli bir adım attık.Diğer adımlarımızda görüşmek üzere.

Sevgiler

S.S.

Merhaba !..

Burda olmaktan çok mutluyum.Daha 3. gelişim ama ben kendimi çok mutlu hissediyorumiUmutsuzluğa kapıldığım , korktuğum ve tamamen dibe vurduğumu hissettiğim bir anda Tülay Hanımla tanıştım.İyi ki buraya gelmişim.Geçte olsa aradığımı buldum.Kendime güvenim geri geldi.Eskiden olduğu gibi mutluyum , hiç bir şeyden korkmuyorum , en önemlisi kendime güveniyorum.Yeniden doğdum..

Sakın ümitsizliğe kapılmayın.Karanlıkalr içinde bile olsanız aydınlığa açılan bir kapı muhakkak vardır.Ben o kapıyı buldum.Hayat dolu olmak , hayatı yaşamak ,hayata gülmek ,hayatla dalga geçmek ve hayattan zevk almak çok güzel , sevmekte çok güzel ,eşimi çok seviyorum.

İçimizdeki beni ortaya çıkarttığınız için Tülay Hanım size çok teşekkür ederim.

Gülüyorum , güldürüyorum ve KORKMUYORUM !..

Zübeyde

Ben 10 yaşında bir kızım.Adım melis.2 tane kardeşim var.Benim sorunum dikkat bozukluğu ve parmak emme.Ama bu iki sorunumuda psikolog hemen çözdü.Onu çok seviyorum.Psikoloğa inanmayanlara söylüyorum.Olamaz diye geçmeyin.Sorununuz varsa gelin.

Melis

Merhaba ikinci Ablam

Gerçekten tedaviye başlaylı 2 hafta oldu ama kendimde önemli değişiklikler hissetmeye başladım.Ağır ağır kendime güvenm geldi.Umarım son senastan sonra sağlıklı , zihnimde hiçbir kötü düşünce olmayan bir insan olacağıma inanıyorum.Şu an bu yazıyı yazarken bile bazı şeylerin beynimden silindiğini hissediyorum.Umarım emekleriniz boşa çıkmaz.

Ali

Herkese Merhabalar!!!

Sizinle görüşmek büyük bir zevk. Bir şeyi anlamamıştım Tülay Ablaya sordum ve çok güzel cevaplar verdi yeni geldiğimde.

Her zaman konuşmak , her zaman hipnoz yapmak çok büyük bir çalışma tabii karşındaki içinde uykucu bir gün .Gerçekten harika bir iş…

Evet işte son gün .Daha iyi daha kararlı çalışmak , işte iş hayatı.

K.E.M.

Nasıl başlayacağımı bilemiyorum ama … Buraya ilk geldiğim gün (yani halamın sayesinde 🙂 bu defteri açıp okumuştum. Şimdi bu son seansım ve ben yazmaya karar verdim.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Tülay Ablacım burası bu günlerde huzur bulduğum tek yer ! ve ben hem buraya geldiğim hem de senin gibi birisiyle tanıştığım için çok mutluyum !! Hani orada somurtuyordum da sen bana “ o cıvıl cıvıl Hacer nerde ?” diyordun ya

“ İŞTE BURDAAAAA !!!!! “

Ben kendimi topladım , her şeyden önce kendimi sevmeyi , ne olursa olsun mantıklı düşünebilmeyi, kendimi sıkmamayı , daha rahat olmayı öğrendim: – ) SAYENDE !!

Bugünlerde sınav stresi falan diye deliriyo millet ama ben hiç stres yapmıyorum.Çünkü bütün her şeyi ,bundan sonraki (şu saatten itibaren) zamanlarımı nasıl kendi lehime kullanabileceğimi planladım. Artık boşa zaman geçirmek YOKKKKK !Özellikle şu son 1 yıl bana bunu öğretti.Zaman çok çabuk geçip gidiyoooo ve ben geriye dönüp baktığımda daha yapmam gerektiğini düşündüğüm o kadar çok şey buluyorum ki.. Ama artık KEŞKE ! demiyecem… Ben artık bilinçli bir genç kızım.

ARA NOT: Ayrıca Leyla yı da çok sevdim .En son yazacaktım ama canım yazmak istedi.Çok tatlı güler yüzlü çok şekeyy!:))

Bu arada Tülay Abla ben gerçekten ama gerçekten psikolog olmak istiyorum yani psikoloji okumak istiyorum.Özellikle buraya geldikten sonra bunu dah çok istemeye başladım.Çünkü bende ilerde senin gibi olmak istiyorum.Ve sen gerçekten çok başarılısın.(arada bide bunu söliim dedim).

Neyse benim kolum ağrıdı,bırakıyorum artık yazmayı.Leyla yı da senide kocaman öptüm.

Dip Not: Seni çok seviyorum Tülay Ablaaaa!! Bundan sonrada sana mail falan atarım oldu mu?..)

İnsanları sevin , onlara GÜVENİN , ŞANS VERİN , her şeyden önemlisi güzel GÜZEL DOSTLUKLAR KURUN ve GÜLÜMSEMEYİ UNUTMAYIN!!!!!!!!

Hacer U.

Vallahi be yazacağımı bilemiyorum ama sizi çok sevdim . Bu defteri okuyan insanlara sesleniyorum.Hayat çok zor eğer bir bayansan daha zor.Ben 23 yaşında bir gencim . Hayatım hep olumsuzluklarla dolu , yaptığım hiç güzel bir şey yok sadece el sanatları hariç.Annem çok üzülüyor.Çevremdeki insanlar çok aptal ve geri zekalı.Ben hayattan bir şeyler bekliyorum ama ne beklediğimi bilmiyorum.Onun için Tülay Hanımın yanına geldim.2 kere geldim , biraz değişimler oldu, onu sevdim ama her şeyi anlatamıyorum çünkü ona güvenmiyorum .Ben kendime bile güvenim yok ki ona olsun.Ama çok şeker bir bayan.Adımı versem mi ki diye düşünüyorum.Ama adımı vericem soyadımı değil.İnternette yayınlanacakmış da ondan . buradaki bayan söyledi.

Off………. Çok sıkıldım .Burada beklemekten ,bir an önce konuşsam da gitsem .Çünkü çok uykum var.Haaaa söylemeden geçmiyecem.Ben dünyaya sevgi ve aşk için gelmişim.Herkes beni sevsin ve değer versin istiyorum.

İlgilenenlere duyurulur.!..

Telefon numaram 05…………………..

Şakka > Ha … ha.. ha..

Ayrıca çok acıktım.Seanslarda hamburger ve yemek olursa çok sevinirim.Sigara yok yemek yok.Allah Allah ya herhalde boş boş oturmayacaz. Ben yemeyi çok seviyorum.65 kiloyum ve şişkoyum,ona göre şekerle olmuyor Tülay hanımcım.

Z.Ş.

Sevgili Tülay Hanım

Benim kızımla buraya 3. gelişim.Sizin güler yüzünüz , insana verdiğiniz güven bizleri daha da rahatlattı.Her şeyin daha da güzel olacağına inanarak sorunlarımızı aşıp kızımın hayata sıkıca sarılan , hayatı başarmış biri olarak görmek en büyük dileğim.Geldiğimizden beri kızımda olumlu gelişmeler görüyorum.Dilerim daha da artacak sizin desteğinizle.

Onu o kadar olumlu etkilediniz ki , ÖYS sınavlarında o da sizin gibi psikoloji okuyup , sizin mesleğinizi hedefliyor.Umarım başarır ve biz tekrar size teşekkür etmek için ziyaretinize geliriz.

Bunları başardığımda kendimi annelik görevlerimi yapmış kabul edeceğim.

Hayatınızda ve mesleğinizde başarılar.

Allah ‘a emanet olun

N.C.

Tülay Hanım böylesine insan hayatında önemli bir konuda eğitim aldığınız ve aldığınız bu eğitimi böylesine maksimum düzeyde kullandığınız için çok teşekkür ederim.Yıllarca ihtiyaç duyduğum ve arayış içinde olduğum , fakat bir türlü kapatamadığım bir açığı kapattığınızı düşünüyorum. Bizlerde zaten olan fakat bilinçli olarak , yani farkındalıkla kullanamadığımız yeteneklerimizi kullanmamamıza yardımcı olduğuz içinde çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum . Umarım hep bizimle olursunuz.

Sevgilerimle

S.E.

Merhabalar

Ben 18 yaşında zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı bir gencim ,içkim yok , kumarım yok , sigaram yok.Sevgilimde yok ama o ayrı mesele , iyi bir ailem ,birkaç dostum vs..

Her şey ne kadar güzel değil mi?Ama Hayır..Bu Tülay ablaya gelişimin 2. ayı ve 2 ayda 3 kez geldim ve mutlu gibiyim.

Ben bu hipnoz seanslarına gelmeden önce çok büyük zorluklarla karşılaştım.Hayatımın İlk dönemlerinden kalma korkular ,takıntılar,inanışlar psikolojimi acayip derecede bozmuştu…6 ay kadar önce sinir krizi geçirdim, hastaneye yattım , çok kuvvetli haplar aldım günlerce uyudum iyileşmeden hastaneden çıkmak zorunda kaldım..

Akşamları yalnız odada başımı kollarımın arasına alıp ağladığımı bilirim.. ÖSS ‘ye de hazırlandığım bu dönemde derslerimden ve hayattan soğudum.Ve bir psikolog yardımıyla Tülay abla ile tanıştım , aldığım hipnoz ile bu gün daha iyiyim.

Artık mutlu gibiyim..Bahçemizde güller yetiştiriyorum, 2 tanede tavşan aldım..

evmeyi öğrenin ,insanları sevin çünkü insanların sevgiye ihtiyacı var

# Ceplerini yokla Aşk kırıntıları kalmış olmalı biraz #

Mehmet

Artık daha güven duyuyorum kendime sadece elimdekileri kullanmalıyım her şey için saol..

Kendime olan güvenimi tekrara kazandırdığınız için ,içimdeki enerjiyi kullanmayı sağladığınız için ,güven veren yüzünüzle bana yapmam gereken şeyleri hatırlattığınız için size çok teşekkür ederim.

Y.D.

3 ayda 18 kilo zayıfladım

Sevil

Ben buraya gelmeden önce azda olsa başarısızdım fakat buraya geldim ve notlarımda en az 20 puan yükseldi.Hocalarımın bana bakış açısı değişti !

L.H.E

Selam

Ben 31 yaşında evli bir beyim.Psikolog hanıma başka bir doktorun tavsiyesiyle geldim.Bu 6. seansım .Yıllardır bilinçaltına attığım ve benim adeta elimi kolumu bağlayan yanlış inanış ve düşüncelerimi , ben buna çöplük diyorum, başarılı bir şekilde temizliyorum.Bunların yerine bana hayat mutluluk verecek,faydalı olacak düşünceler ve fiiller ediniyorum.Bu hipnoz seanslarını doktor hanım olmadan da kendi kendime uygulayabiliyorum.Artık kendimi çok daha iyi tanıyor ve yönlendirebiliyorum.Hipnoza başlamadan önce yaşam sevincim yok ve zorluklarla savaşamayacak durumdaydım.Şimdi ise kendimi yeniden doğmuş ve güçlü bir şekilde hissediyorum.

Teşekkür ederim

M.S.A.

Selam

Bende ilk başta size çok teşekkür ederim.Buraya geldiğimden beri bende büyük değişiklikler olduğuna inanıyorum.Hazırlıktan beri stresliydim,Bu senede öyleydim.Ama şimdi daha iyiyim, mutluyum,eski huzuruma kavuştum.Haftada bir günümü buraya harcıyorum , ama olsun.Yeter ki rahatlayayım ,sınav stresim üzerimden gitsin.Babam bulmasa sizin haberinizi gazeteden daha kötü olabilirdim.Çok şükür buldu, ben iyiyim ,ailem iyi,etrafımdaki insanlar daha iyi.Aklıma başka bir şey gelmiyor.Size çok teşekkür ederim hocam.Sizi tanıdığıma çok sevindim..

Vaktim olursa sınavdan önce yanınıza gelmeye çalışacağım.Güzel sohbetiniz için teşekkür ederim.

Sevgilerimle

Burcu

Herkes teşekkürlerini dile getirmiş , ama ben öyle yapmayacam .Çünkü bu işin % 90 ı benim başarım 🙂 Şaka tabiî ki size Teşekkür ediyorum. Hipnozun ne demek olduğunu çok iyi anladım. Herkesin bildiğinden , öğretilenden farklı.Kesinlikle kim söylerse söylesin işe yarıyo.Artık kendimi daha iyi hissediyorum.Güçlü biriyim daha rahat konsantre olup daha başarılı olucam.Teşekkür ederim yine ama her şey burada bitmiyo Haziranda yine gelicem.Benden kurtulamayacaksınız.Off ya yazım çok kötü.Keşke bunun içinde telkin verseydik.-) Kendinize iyi bakın en kısa zamanda görüşmek üzere.

Tülay Hanım öncelikle sizi tebrik ederim,ben bir veliyim bu yaşta insanların zekisi ve az zekisi olduğuna inanır ve yine matematik ve sözel diye talebeleri ayırırdım.

Sizinle tanıştım(oğlumu size getirince) ve bilgilendim.

İnsanlar inanarak,güvenerek başarabilirler.Yani bir nevi şartlanma,bunu doğru anlamışsak pozitif , yanlış anlamışsak(aileden ,okuldan ,arkadaşlardan) size başvurmalıyız diyorum.

Başarılarınızın devamın dileğiyle

H.K.

Sıdıka artık derslerinde çok başarılı

Sıdıka

Sevgili Tülay Abla,

Siz benim karanlık hayatımı aydınlık yapan tek varlıksınız. Siz kötüyü iyi yapan tek kişisiniz. Sizi ve sekreteriniz Leyla ablayı kalbimden hiç ayırmayacağım.

U.A

Buraya 5. gelişim ve en büyük sorunum dikkat eksikliği ve sınav heyecanımdı,buraya gelmemle beraber bu sorunlarım tamamen azaldı.Çok memnunum oks ‘i kazanacağıma dair hiç şüphem kalmadı.

İsimsiz

benim ve eşim Fikret Bey İN artık panik atağı kalmadı.

N.

Merhabalar

Pozitif enerjinize , güler yüzünüze , tüm gayretlerine teşekkürler.

Çocuklarımla geldim.Mutlu ayrılıyoruz.Herkese mutlu ,sağlıklı, aydınlık yarınlar.

T.F.

Geçmişte okuduğum bir iş gelişim kitabında gelecekte insanların modern hayat içinde 2 şeye ihtiyaçları olacağını yazıyordu.

1- İyi bir Avukat

2- İyi bir Psikolog

Ben 2.sini buldum.

Teşekkürler

H.G.

Buraya gelmeye başlayalı kısa bir süre oldu ve gayet sıcak bir ortamla karşılaştığımdan eminim.Bu yıl ÖSS ye hazırlandığım için çok stres ve sıkıntılı bir yıl geçiriyorum.Buraya bu sorunlardan uzaklaşmak ve hayatımın daha sağlıklı ve mutlu ilerlemesi için geliyorum.

Her şeyden gayet memnunum ve böyle devam edeceğinden eminim .Her şey için teşekkürler….

N.K.

Selamlar bi kez de mutlu olabileceğim sıkıcı olmayan bir rehberlik servisindeyim ve beklide yakın bulduğum için sizinle çekinmeden paylaşabiliyorum ,kendimi kasmamam da belki kendim ve hipnoz için çok daha yararlı çünkü buradan çıktığımda içimde hiçbir ağırlık ,yük kalmamış , rahatlamış oluyorum . Her şeyden önce tedaviden bile önce bu çok önemli benim için ,içimde en küçük bir kaygı kalmadan çıkıyorum ve bir psikologdan daha önemlisi burada sohbet etmek için en zevkli ve faydalı Tülay adında çok tatlı bir bayan var.Buraya geldiğimden beri tercihlerim ,düşüncelerim daha kararlı ve kendime olan güvenim çok daha yerinde.

Ara sıra iltifatlarla moral buluyorum en azından € her şey için yeterli ,mesleğinde çok başarılı ve güven verici ve güler yüzlü bir bayanla sohbet etmek çok zevkli ,yararlı olduğunu düşünüyorum.İnsanın hayatta amaçları vardır ve bunların hepsinin üstesinden gelen başarılı bir psikolog olduğunuzu düşünüyorum, yönlendirmeleriniz için çok teşekkürler…..

Sevinç Ö.

Anadolu Lisesini kazandıktan sonra ilkokulda 5 gelen derslerim lisede en fazla 3 geldi.Bunun üzerine bir çözüm yolu aramaya başladık(Annem ve Ben).Bir gün gazetede Hipnoz’un reklamını gördük.Randevu aldık.İlk başta inanmıyordum. İnsanoğlunda bu kadar potansiyelin olabileceğine inanıyordum, fakat…

2-3 seanstan sonra ders çalışırken daha iyi anlıyorum.Bu sınav notlarıma da yansıdı.Sınav notlarım yaklaşık 20 puanlık bir çıkış oldu.Hocalarım(bazıları hariç) bendeki gayreti fark etti ve birazda olsa gözlerine girdim.Bunun sonucunda derlerin de daha başarılı olacağına inanıyorum.

L.H.E.

 

Psikolog Yazar Tülay Kök için ne söylediler?

16 Yıllık meslek yaşamında 2010 yılına kadar kendisine yazılan ve iletilen mesajların küçük bir kısmı…

Tülay Abla ! Sen çok tatlı dilli güler yüzlü birisin. Ve bence çok iyi bir eş, anne,evlat ve bireysin. Ben senin yanında hep doğal oluyorum. Çünkü sende çok deli dolu mutu birisin . Ve elbise giyince çok güzel oluyorsun 🙂 Ya sen aslında her zaman güzelsinde elbise giyince daha bi güzel oluyorsun…. Ben daha 15 yaşındayım. Çok küçüğüm. Boş şeylere üzülmemem gerek. Evet yaşadıklarım zor şeyler ama ben olgun, zeki, akıllı ve güzel bir kızım. Senin sayende bunların hepsini yeneceğim. Ve senin sayende öğrendim ki tek çarem ” OKUMAK ” Sen burda gelenlerle daha çok bir arkadaş , bir kardeş gibi oluyorsun. En azından ben seni öyle görüyorum. İyi ki varsın Tülay Abla… Gittim 5. kişisin ve işallah son olursun 🙂 Seni çok ama çok seviyorum. C.D.

Sıkıntım vajinismus’tu. İnsanı gelgitlere sürükleyen çok doğal ve normal bir deneyimin çok zor hatta imkansız gibi görünmesine neden olan bir sıkıntı…. Çok araştırdık, çok yere gittik… Tıkandık, bunaldık… Tekrar araştırdık…. 7 yıl !… çok zor geçti…. sevgimiz sınadı aslında . Herşeye rağmenmutluyduk…. Sonunda Tülay hanımla tanıştık.Sayenizde hayatın doğallığıma ulaştık.Korkarak, istemeden geldik. Geriye dönüp bakınca ” ne kadar kolaymış ” diyoruz ama bu cümleyi etmek ne kadar zaman aldı…. Tülay hanım çok teşekkür ederiz. İyiki Tanımışız. Tam anlamıyla “mutluyuz” artık.

Slm. Benim ilk çalışmam ama çok rahatladım tülay abla güleryüzlü melek gibi bir insan çok yardımcı oluyor. çok rahtlatıyor insan
Seni seviyorum tülay abla

2011 deo günden bu güne , ya da ben öle olsun istiyyazmışım en son , o günden bu güne çok şey değişmiş, zaman çabuk geçmesi mi, yoksa benim değişmem mi bilmiyorum ama herşey daha güzel .Bu güzelliğe kattıklarınız için tşkr.

Ocak ayında tanıştım Tülay Hanım’la Zaten Şubat ayında sona erdi seanslarımız. 5 yıl süren kabus dolu günlerim. 2 ay süren seanslarla son buldu. 5-10 dk sonra yanında olacağım ve biliyorum buradan çıkarken yine herşey çok güzel olacak.İyi ki varsınız….

Son çalışmam…. Mutluyum ama yorgunum:) Umarım buraya sadece merhaba demeye ve kahve içmeye gelirim bundan sonra.
Tülay Hanım, Elif Hanım ve şehri Hanım’a sonsuz teşekkürler….
Her ne kadar aramızdaki sıcaklık ( Benden kaynaklı) biraz geç yakalamış olsakta Tülay Hanım sizi gerçekten seviyorum. Her şey için çoooook teşekkürler…. (BAŞARACAĞIM ).
B.

Merhaba !
Kronik sıkıntım nedeniyle gitmediğim kalmadı yurdun 4 köşesini dolaştım 🙂 en sonunda sizi duyup size geldim. Şimdiye kadar bana söylenen “süründürü ama öldürmez ” ifadesini kullananlardan farklısınız. Umarım çalışmlar sonunda “Kronik iyi ” bir insan olurum. Sabahları daha rahat uyanıyorum artık. Teşekkürler.
Not: Bana diğerleri gibi “Kronik… ” değilde danışan tabri kullandığınız için teşekkürler.
İsim vermek istemeyen bir danışan 🙂

İlk 2008 de geldim size . Artık eskisi kadar sık gelmiyorum. Aslında en önemlisi ben hastayım psikolojisi ile gelmiyorum. Belkide ailemden biri gibi olan sizi sırf özlediğim için geliyorum. Ve her geldiğimde hayatımda ne kadar çok değişitiğini bir kez daha görüyorum.
Kaygılanmanın ne kadra anlamsız olduğunu görüyorum. Kendimi görüyorum. Nerden nereye geldiğimi ve nereye gitmek istediğimi. Ama gitmek istedğim yeri sizde bilin istiyorum.
İyi ki varsınız
Zuhal

Bu 2. gelişim bu sefer daha da iyiyim . Daha rahatladım. Tülay Hanım sizi bu sefer kendime daha yakın buldum. İşallah bu sorunu sizin yardımınızla çözücem . Size çok Teşekkür ederim.
A.E.

Sevgli Tülay Abla
Ben gelmeden önce çok korkularım vardı. Seninle konuştukça korkularım azaldı. Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Sana ne kadar teşkkür etsem azdır. Keşke senin yanına daha çok gelebilsem. İşallah görüşürüz.
Sizi seven Beyza

Tülay Abla ! 🙂
Şimdi son çalışmam gireceğim. Naıl bilmiyorum ama o ” Kırmızı koltuğu ” özlüyorum. Bana çok yardımcı oldun artık başaracağıma inanıyorum ve gittikçe yükseliyorum. Bu son görüşmemiz olmayacak her ay annemle ben gelmeyi düşünüyoruz. Sınava şunu şurasında 9 gün kaldı ! 🙁
Ama başarabilirim inanıyorum. İlk Çalışmalarımda bu deftere bakıp yazılanları okuyordum. Hep ” sevgili tülay hanım ” diye başlıyor. Ben ona rağmen sana ” abla ” diye hiyap etmek istedim. Umarım 500 alırım ! 🙂 Herşey için teşekkür ederim 🙂
E.S.K.
6. sınıf öğrencisi ve SBS kurbanı !

Sevgili Tülay Hanım
SİZİ SEVİYORUM. Bana 34 sonrası mutlu ve farkında olarak devam etme şansını Allahtan sonra siz verdiniz. Sizi tanımak bana büyük şans. Ölene dek anacağım hep dua edeceğim.
Daha çok şey yazmak istiyorum ama heralde sayfa yetmez.
Sizde hep MUTLU OLUN………….
S.M.

Sevgili Tülay Hanım,
Hayatımda mucize ardığım bir dönemde sizinle tanıştım ve gerçekten bir mucizeydi. Yıllarca çözüm bulamadığım içimi yiyip bitiren hayatımı zindan eden, sevdiklerimi mutsuz eden o karanlık düşüncelerden sayenizde kurtuldum.
bu kadar değişebileceğime inanmamıştım.Ve çalışmlar yaklasık 1 yıl önce bitmiş olmasına rağmen gün geçtikçe kendimi yenilediğimi hissediyorum ve bunun ömür boyu süreceğini düşünüyorum.
Size nasıl teşkkür edeceğimi bilmiyorum, siz gerçekten sihirli bir değneksiniz düşüncelerime dokundunuz ve mucize gerçekleşti.
Tekrar çok teşekkür ediyorum.
İnsanlara verdiğiniz bütün mutlulukların bir araya toplanıp bu mutlulukların sizin yanınızdan hiç ayrılmamasını diliyorum.
S.K.

Sevgili Tülay Hanım
Tuğçe geldiği zaman mutsuz ve özgüvensizdi. Ama Tuğçe 4. gelişinde değişiklikler başladı Örneğin kendini daha iyi ifade etmeye başladı, dersleri düzeldi ve en önemlisi kendini sevmeye başladı . Size çok teşekkür ederim.
Annesi D.

Merhaba Tülay Hanım ;
Ben Aysu. Öncelikle Size çok teşekkür ediyorum. Çok yardımcı oldunuz. Dersten sıkılınca hep sesiniz kulağımda.
İnanıyorum
Başarıcam
Sizi seviyorum 🙂
Özlüyorum 1 hafta geçince sesinizi gülüşünüzü . Bana iyi geldiniz.

Ben Ece ! 🙂

Herşeyden önce size o kadar çok teşkkür ederim ki Kendime geldim sayenizde:) Bana çok yardımcı oldunuz. Hele o olaylara yaklaşma biçminiz,candanlığınız,samimiyetiniz,ses tonunuza da yansımız bunların hepsi… Hala moralim bozuk olursa veya sevinçli olduğumda o sesinizi duyuyorum… Tekrar tekrar teşekkür ederim size…
E.B.
Not: Aaaa…. Bu arada hayalim olan piyano konserine çok az kaldı. Bunu yaptığımda gelip gene yazacam ” yaptım, hayalimi gerçekleştirdim “diye 🙂 Ama tabi heyecanımı ve korkumu yenemem gerek, mutlaka konsere çıkmadan önce yine buraya gelmem , sizinle konuşmam lazım ! Öpüyorum kocaman.

Beni benimle tanıştıran kişiye çok teşkkür ederim.
Kurtarıcım
Seda

Tülay Hanım;
Size geldiğimden beri hep umutluydum. Evet bu kişi bana yardımcı olabilir diye düşündüm. Tam düşündüğüm gibi geldiğim günden bu yana çok değişiklikler yaşadım.artık çok mutluyum ve kendini seven , kendime güvenen birisi oldum. Bunu tamamen size borçluyum. Eğer sizin sayenizde bir bebeğim olursa sizin ismini çok güzel ve mimarı siz olduğunuzdan adı Tülay olacak kısacası size çok ama çok teşekkür ediyorum. Sevgilerle
A.E

Tülay Abla ;
Sayende çok değiştim. Kısa zaman oldu ama. Kimseyle konuşamadığım anlatamadığım danışamadığım şeyler paylaştım. ve sizinle beraber bi çözüme ulaştık .
Çok ama çok teşekkür ederim…Sayenizde ailemle aram düzeldi ve artık sağlıklı düşünüyorum. Düşünceleri değişti. Aynadaki yansımama artık daha farlı bakıyorum.
E.E.

Sevgili Tülay Hanım
Sayenizde hem evliliğimde, hem iş hayatımda, hem sosyal çevremde hayat kalitem arttı. Sizi tanımış olmam benim ve ailem için çok büyük bir ayrıcalık. Gönülden teşekkür ederim ! D.

Sevgili Tülay Abla;

Bende sana herkes gibi ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. 6 aydır sana geliyorum ve inan sanki bir arkadaşıma gidiyormuş gibi zevkle geliyorum. Bana ve hayata dair senden gerçekten çok öğrendim. Senle konuştuğum zaman kendime güvenim artıyor ve isteyip yapamadığım pek çok şey sayende . gene sana bir kez daha teşkkür ederim. Sevgilerle Özden

Sevgili Tülay Abla

Benim için mucize oldun. 1,5 ayda bu kadar kendime gelebileceğime inanmazdım. Hayal gücümün bu kadar derin olduğunu ben bile bilmiyordum. Eski ben olmamı sağladın. Sizi seviyorum ya…. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM… Verdiğiniz öğütler sayesinde şimdi daha çok mutluyum. Hülya

Sevgili Tülay Hanım

Gerçekten iyi ki gelmişim diyorum size şu an. Çümkü sıkıntılarımın azaldığını hatta büyük ölçüde bittiğini düşünüyorum. Benim bir çok hatamı farketmemi ve yeni ufuklara doğru yönelmemi sağladınız. Siz çok tatlı birisiniz. iyi ki tanıştık her şey için çok teşekkürler. H.O.G.

Başka bir dünyada gözlerimi açtım. Öyle bir dünya ki 15 dakika içinde güzel bir sesin eşliğinde gittim. Gözlerimi açtığımda kül kedisinin saat 12:01 gece prenses halinden külkedisine dönümediğini gördüğüm.

Sizi çok seviyorum . İyi ki tanıdım sizi.

B.P.

Beklentilerimin çok üzerinde fayda bulduğum çalışmalar için Tülay Kök hanfendiye çok teşkkür ediyorum.

Hayatımın çok belirgin bir şekilde olumlu istikamette değişmesinde baş rol oynadığı için minnet duygularımı ifade etmek isterim. Saygılarımla  A.B.

Ben kızım için buradayım. Benim kızım altı yaşından beri tırnak yiyordu. ( Şu an 10 yaşında) Tülay hanımın numarası bende 4 yıldan beri vardı ama bir türlü arayıp ulaşamamıştım. Belki vakit ayırmamıştım. Ama keşke daha çnce gelseymişiz. Sadece 1 çalışma geçmesine rağmen Kızım 1 haftadır hiç tırnak yemiyor . Ben çok mutluyum. İşallah problemi çözülür. Teşekkürler !…       B.N.E.

Yaşasın Plates kardeşliği        G.Y.

Merhaba bu sayfayı okuyacak olan belki benimle aynı sorunla gelmiştir. Amam emin olsun ilk günden itibaren rahatlayacaktır. Çok tereddütlü gelmiştim bende . Amam Tülay Hanım!ı görünce içimi huzur kapladı. Olacağına inandım. İnanıyorum. İyiki böyle bir insanla tanıştım iyi ki var. Türkan hanımı da çok sevdim. Sonsuz başarılar.

İyi ki Geldim. İyi ki Sizin gibi insanlar var. Bizlere yardımcı olmak için. Teşkkürler.

A.

Sevgili Tülay Hanım

Buraya ilk geldiğimde kötü alışkanlıklardan kurtulmak istediğimi belirtmiştim. Defalarca denememe rağmen bu alışkanlıklardan kurtulup hayata bir düzen getiremiyordum. Ancak ilk çalışmadan başlayarak müthiş bir düzelme yaşadım. İçimdeki bu alışkanlıklara olan istek azaldı ve artık bana hükmetmez hale geldi. Sadece bununla kalmadı yaşama bakışım olumlu olarak değişti. Herşey için binlerce kez teşkekkür ederim. Sizin bana verdiğiniz bu frekans ihşallah ömür boyu devam eder.

Çok teşekkürler!!!

R.A.

Sevgili Tülay Hanım,

Siz bize Allahın bir lütfusunuz. İyi ki sizinle görüşmüşüz.ÖSS ye hazırlanan oğlumuza vermiş olduğunuz destek, özgüven ve azim yuvamızdaki mutluluğu arttırdı.

Size Allah uzun ömürler versin

B.S.T.

Sevgili Tülay hanım

Buraya ilk geldiğimde kötü alışkanlıklarımdan kurtulmak istediğimi belirtmiştim. Defalarca denememe rağmen bu alışkanlıklardan kurtulup hayatıma bir düzen getiremiyordum.Ancak ilk seanstan başlayarak müthiş bir düzelme yaşadım.İçimdeki bu alışkanlıklara olan istek azaldı ve artık bana hükmedemez hale geldi.Sadece bununla kalmadı yaşama bakışım olumlu olarak değişti.her şey için tekkür ederim.

Hayat yolculuğumuzda bazen engellerle karşılaşıp ümidimizi yitirebiliyoruz.İşte böyle bir zamanda karşılaştığım ve kendisiyle geçirmiş olduğum bir haftalık sürede yaşam enerjimi ve kendime olan güvenimi tekrar yakalamama yol gösteren -kaptan-klavuzum TÜLAY KÖK’e çok teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın

Deniz Turan

Burada son seansım.Tülay hanım;vermiş olduğunuz sevgi saygı ve sabrın sonuna gelmiş olmak beni bir yandan hüzünlendirse de yine de bana kazandırdıklarınız için çok mutluyum.Artık sorunumla baş başayım ve eminim ki bunun üstesinden en kısa zamanda geleceğim.Her şey için çok ama çok teşekkür ediyorum.

Sevgi güzellik ister gülüm

Güzellik emek ister

Güzellik tende değil

Yürekte ateş ister

Yüreğinizdeki o güzelliği emekle sunduğunuz bu insan size bir teşekkürü borç bildi.SİZİ ÇOK SEVİYORUM.

F.N.

Bugün benim 4.seansım. İlk iki seansım güzeldi. 3. seansımda korkularım devam etti.Ama kendime güveniyorum, inanıyorm…… Bu sorunu halledeceğim. ( Ben Vajinismusum)

Bu satırları okuyan bütün beyler – eşinizi bu sorunla tek başına mücadele etmesine izin vermeyin , sizde yardımcı olun-…..

Egzersizlerinizi ihmal etmeyin hanımlar , sizin durumunuzu çok iyi anlıyorum. Bu mücadeleyi yanlızbaşınıza aşmaya çalışmayın , sevdiklerinizle birlikte aşın.

Hele birde çocuk diye tutturmuyorlar mı . -Daha düşünmüyoruz, henüz istemiyoruz.- cevap verirken bile insanın içi nasıl acıyor, bu duruma düşmeden önce hiç tatmadığım bir duygu:(

Bu sorunları çözmek herkesin kendi elinde ama ben biraz sabırsızım. Bu gün 4. seansım ve bu sorunu 6 . seansa bırakmak istemiyorum……!

Tülay abla sen benim için çok farklısın. Kimseyle hatta eşimle , annemle paylaşmadığım sorunlarımı sana açtım. Yardımların için çok teşekkürler. Söylediğim gibi , ben sizi bir uzman gibi değilde bir abla kadar yakın buldumkendime……!!!

Sorun çözülüp bi kızım olursa ismini Tülay koymayı da çok isterim.

Aslında hayatta aşılamayacak hiç bi sorun yoktur.

YETER Kİ SABRET ve GAYRET ET

İsimsiz

Tülay hocam merhaba nasılsınız..Benim hiç bir sorunum kalmadı aslına bakarsanız hayat çok basitmiş bunu bilmenizi istiyorum..Gerçekten motivasyon konusunda bana çok yardımcı oldunuz hatta sizin büronun önünden geçiyorum motive olmak istediğimde çok faydalı oluyor.:

G.Ü.

Tülay hanım merhaba,öncelikle sizi tanıdığım için çok mutluyum.17 aylık evliyim.Sayenizde bu 17 aylık kabusumu vajinismusu yendim.Stresli günler , ağlamakla geçen geceler bitti.Acaba hiç olmayacak mı diye kendime güvenimi kaybettiğim bir anda sizi keşfettim.Önce internetten tanıdım sizi benim gibi örnek vakaların yorumlarını okuduk eşimle onlar çözdüğüne göre bizde çözeriz Tülay hanım sayesinde diye düşündük ve yanınıza geldim.Sizi tanıdıktan sonra size olan güvenimle beraber başaracağıma olan inancım da arttı.Ve 5 seans sonra en büyük kabusum olan vajinismus bitti.Keşke sizi daha önce tanısaydım diye düşündüm. Eminim benim gibi sizi bu sitede tanıyan ve gelmeye karar vermeden önce yorumları okuyan vajinismus bayanlar olacaktır.Benim onlara tavsiyem hiç boşuna zaman kaybetmemeleri çünkü ben ,kendim halledebilirim bu korkuyu yenebilirim düşüncesiyle boşu boşuna 17 ay geçirdim.Vajinismus yardım almadan yenebileceğiniz bir sorun değil ne yazik ki.Ve Tülay hanım bu konuda gerçekten mükemmel.Eğer ev ödevlerinizi yaparsanız bu sorunu yenmeme ihtimaliniz yok. düşünüp boşa zaman kaybetmeyin ve biran önce onu tanıyın lütfen. Size tekrar tekrar teşekkür ediyorum Tülay hanım. Antalya da sizin gibi değerli bir insanın olduğunu bilmek çok güzel.Bu arada asistanınız Türkan hanımada güler yüzü ve samimiyeti için teşekkür ederim. Siz beni büyük bir kabustan kurtardınız sizinde her şey gönlünüzce olur inşallah.Sevgiyle kalın.

S.

Evleneli,18 ay oldu ve eşimin vajinismus hastalığı yüzünden 550 gün boyunca 550 ayrı dert yaşadım.Allah kimsenin başına bu dertten zeval vermesin.Bugün bir umuttur dedik ve eşimle geldik.Ben o beyaz koltukların üstünde Esra Ceyhan’ı izleyip merakla içimden keşke diyorum ; bu ilk seansı.Eger bunu eşim başarabilirse herhalde sevincimden ağlarım.umudum önce eşimde ,sonra Tülay hanımda. Böyle bir hastalıkla ilgili bilmediğim,duymadığım,denemediğim hiçbir yol kalmadı.umarım Psikanaliz;her şeyin,güvenin,inancın yolunu açar.

A,C

selamlar tülay hanım size gelmiş olduğum için ve beni sizle tanıştırdığı için allaha şükrediyorum benim sizle tanışmama sebep olan p.a.h.dolayı .iyi ki varsınız çünki ben sizin gibi hipnodontist olan canımı,dr canımı kaybettim.allah size ömür versin.

B.B.

Sevgili Tülay Hanım ;

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. İnsan hayatında bazı güzel rastlantılar vardır.İnternet sitenizden size ulaşmam ve 7 seans boyunca size gelmem sanırım hayatımda yaşadığım en güzel raslantılardan ve en iyi yaptığım işlerden biri oldu. Güleç, sevecen, mesleğini ve karsısındaki insanı hem insan olarak hem de danışanınız olarak önemsemeniz bende kalan en önemli etkiler oldu.

Bu yazıyı okuyacak insanlara tavsiyem şudur. Hiç düşünmeden Tülay Hanım a gelmelerini tavsiye ederim. Kendisi hem mesleğini çok iyi bilen biri, hem de insan olarak gerek davranış gerekse bizlere karşı olan sevecenliği ile mükemmel bir insan. Kendisine tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Ve Hayt boyunca ailesi ile mutluluklar diliyorum.

D.D.

selam hocam iyiki varsınız bizimde sizin gibi değerli insanlara ihtiyacımız var benim şuana kadar unutuğum yahut varlını bile belki bilemediğim birçok şeyi hatırlattınız sayenizde bilmediğim taraflarımı gördürdüm çok teşekkür ederim iyi günler

İ.G.

SABAH ERKENDEN KALKTIM 04.00 DE O SAATTE YAŞAMIN DAHA BİR GÜZEL OLMASININ İNSANLARIN ÇOĞUNUN UYUMASIYLA İLGİSİ VAR MI DERSİNİZ?YOKSA BENİM O SAATTE KALKMA SEBEBİMİN MANEVİYATI MI GÜZELLEŞTİRİYORDU HERŞEYİ.UFAK TEFEK BİRŞEYLER ATIŞTIRIRKEN BALKONDA YILDIZLARI SEYRETTİM UZUNCA BİR SÜRE,DÜNYADA İNSANLARDAN BAŞKA HİÇBİR VARLIĞIN VAROLUŞ SEBEBİNİ DÜŞÜNMEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜM.İNSANLARIN ÇOK ACI ÇEKMESİNİN SEBEBİ BİRAZ DA FARKINDALIK ÖZELLİĞİ SANIRIM.HAYVANLAR DA KORKARLAR MI BAŞLARINA GELEBİLECEK FELAKETLERDEN YA DA ÜZÜLÜRLER Mİ YİRİTDİKLERİ BİRİ İÇİN?GEÇENGÜN İŞE GELİRKEN YOKDA BİR KAZA OLMUŞTU KÖPEĞE ÇARPMIŞLARDI YERDE YATIYORDU HAYVAN OLDUĞU İÇİN KİMSE İLGİLENMİYOR ARABALAR VIZIR VIZIR YOLLARINA DEVAM EDİYORLARDI İÇİM TİTREDİ ETRAFA BAKTIĞIMDA BİR SÜRÜ KÖPEKLE ÇEVRİLİ OLDUĞUNU GÖRDÜM.CENAZELERİNİN BAŞINDA GİBİYDİLER AMA NE ÇARE Kİ CENAZELERİNİ KENARA TAŞIYABİLECEK ÖZELLİK VERİLMEMİŞTİ ONLARA ACİZLERDİ.BİZLER İSE BİZE SUNULANLARIN FARKINDA OLMADAN YAŞAYIP GİDİYORUZ.HAYATIN GETİRDİĞİ EN UFAK SIKINTILARDA YIKILIYOR ARTILARINI GÖRMÜYORUZ.KALBİMİZ ACIYOR ÜZÜLÜYORUZ AMA ÜZÜLMEMİZİN SEBEBİ BİLE BİR ZAMANLAR YAŞADIĞIMIZ MUTLULUĞUN SONUCU OLUYOR.EĞER BİRZAMANLAR YAŞANMIŞ MUTLULUKLAR OLMASA SONUCUNDA ÜZÜNTÜDE OLMAZ.ÇEKİLEN SIKINTILAR OLMASA RAHATLIĞIN MUTLULUĞUN FARKINI ANLAYAMAYIZ.EVET ASLINDA HAYAT ÇOK GÜZEL ÇİRKİNLEŞEN BİZLERİZ.BEN BUNU FARKETTİM .PSİKOLOĞUM TÜLAY HANIM DAN ALDIĞIM YARDIMLAR OLMASA ŞU AN BU KADAR HUZURLU OLAMAZDIM MUHAKKAK İÇİMDEKİ HUZURU KEŞFETMEME YARDIMCI OLUYOR.GERÇEKTEN KÖŞEYE SIKIŞMIŞ HİSSEDİYORSANIZ KENDİNİZİ BİR UZMANDAN YARDIM ALIN.BUNU KENDİNİZ İÇİN YAPIN.HAYAT SİZ VARSANIZ VAR VE SİZ İSTERSENİZ GÜZEL. SAYGILARIMLA………

H.

ÖNCELİKLE BÜTÜN TULAY HANIM SEVENLERİNE SELAMLAR BEN TÜLAY HOCAMIZIN EN ÇOK KENDSİNİ UĞRAŞTIRAN VE YORAN DANIŞANI FARUK . BELKİDE TÜLAY HOCAMIZIN YERİNDE BAŞKA BİRİSİ OLSA BENİM İÇİN BU KADAR MÜSAHAMA GÖSTERMEZDİ O DÜNYANIN EN NADİR ÇİÇEKLERİNDEN Bİ RİSİDİR VE SOLMAMASI İÇİN ELİMDEN GELEN HERSEYİ YAPARIM VE AYNI ZAMANDA O DUNYANIN EŞİ VE BENZERİ OLMAYAN Bİ İNSAN. DÜNYADA BAZI İNSANLAR PARA İÇİN Bİ ŞEYLER YAPAR AMA TULAY HOCAM İYİ ŞEYLER YAPTIĞI İÇİN BU YERLERDE LÜTFEN ONUN KIYMETİNİ BİLELİM

F. A.

Merhaba

Öncelikle kısaca kendimi tanıtayım. Konuşma problemi olan 18 yaşında bir gencim . Tülay Hanım la tanışmadan önce kendime güvenim hiç yoktu ve yabancı kişilerin karşısında konuşurken zorluk çekiyordum. Ama şimdi böyle bir problemim yok

Tabi bunda en büyük emeği Tülay Hanım ın sayesinde.

Ben buradan tülay hanıma çok TEŞEKKÜR EDERİM. Ne yapsam onun hakkını ödeyemem.Konuşmama gelince %100 oranında düzeldi.

Tülay Hanım dan Allah razı olsun.

Saygılarımla

Şuan bu deftere tam olarak ne yazacağımı bilemiyorum.Aslında o kadar çok şey var ki yazabileceğim, nereden başlayacağımı bilemiyorum. Ben Tülay Hanıma Vajinismus probleminden dolayı gelmiştim.Bir çok doktora gittiğim halde bunu aşamadım.Her geçen gün evliliğim kabus gibi geçiyordu. Kendimden nefret ediyordum. Eşimle karı koca gibi değil de aynı evi paylaşan iki arkadaş gibiydik. Birde aynı yatağı paylaşan iki arkadaş işte…. Gece o yatağa yatmak bile gelmiyordu içimden. Bu problemin neredeyse 9 ay sürdü. Neredeyse evlilik yıl dönümüz gelecek ama biz hala ilişkiye girememiş olacaktık.Etrafımızdaki herkes bebek sormaya başlamıştı artık, ben bunları duydukça çok daha fazla üzülüyordum… Hayatım tam bir kabus iken Tülay Hanımı buldum.Onunla ilk seansa başladığımızda içime huzur doldu, kendime inancım arttı.- Ben bu olayı burada aşabileceğim artık, buna inanıyorum.- dedim.O gün çok huzur dolu gittim evime. 3 seans sonra ben vajinismusu yendim!.. Evet başardım!.. Şu an öyle rahatım ki hayata yeniden gelmiş gibiyim. Ben 9 ay önce değil şimdi evlendim işte! Bunun için Tülay Hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki onu bulmuşum, İyi ki o var.Yoksa ben ne durumda olurdum tahmin bile edemiyorum.

Bu problemi aşmanın en büyük yolu inanmak ve başarabileceğini bilmekten geçiyor. Ben buna Tülay Hanım sayesinde ulaştım.Ama ben bunun farkında bile değildim.Bir de baktım ki kendime bu problemi aşabileceğime inanıyorum, kendime güveniyorum. Tabi ki bunların hepsi Tülay Hanım sayesinde oldu. Haa birde şunu es geçmeyecem. Ödev olarak verilen egzersizleri tam olarak yapmazsanız olay biraz daha uzayabiliyor.Bol bol egzersiz , inanmak , güvenmek, istemek ve vajinismus SON…..

( Tülay Hanım iyi ki varsınız, iyi ki sizi tanıdım.) Antalya da böyle bir kişinin , böyle bir psikologun olması çooook büyük bir şans bizler için. Bundan sonra herhangi bir problemim olduğunda ilk kapısını çalacağım kişi Tülay Hanım olacak !( Güya yazacak bişey bulamamıştım ama iki sayfa doldu neredeyse)

*Yazım Güzel Değildir, onun içim özrü dilerim.

İsimsiz

Gözyaşları içinde geldiğim b odadan gözyaşları içinde ayrılıyorum. ama bu bu sefer gözyaşlarımın anlamı çok dah farklı.

Tülay Hanım la görüşmek için km lerce yol geldim.Umutsuzca internette dolaşırken rastladım.ve neden bilmem( ki bazen bazı şeylerin gerçekten sebebi yoktur) içimi tarif edemeyeceğim bir güven duygusu kapladı. Bir gün içinde Antalya ya geldim.iyi ki de geldim.Hayatımda farklı bir sayfa daha önce biryerlerden tanıdığım ama asla erişmeyi başaramadığım bir sayfa açıldı. Burdan çıktığımda kendime sıkı sıkıya söylediğim şey artık hiçbir şeyden korkmuyorum oldu.

Tülay Hanım çook teşekkür ederim. Teşekkür ederim.Bana vajinismusun bir kabus olmadığını anlattığınız için,

Teşekkür ederim bir evliliğin aslında nasılnasıl şirr gibi yaşanabileceğinin resmini çizdiğiniz için.

Teşekkür ederim hayatımı değiştirmekten korkmamamı sağladığınız için.

Teşekkür ederim.Karabulutlarımı aralayıp gökyüzünü görmemi sağladığınız için.

Mutluyum… Dinginim, Huzurluyum,Aşığım,kendime güveniyorum.

Dünyayı parmaklarımda oynatabilirim. Bir çocuğu büyütebilir. Bir işi idare edebilirim.

Belki de tüm hayatıma değer bir deneyimdi. Bu odadaki huzuru, cesareti, dostluğu, güveni hiç unutmayacağım.

Tülay Hanım biliyormusunuz sizin gibilerden artık üretmiyorlar.Duydum ki sizden sonra kalıbı kırmışlar.)

Sonsuz Teşekkürler.

A.

Merhabalara

Uzun yıllardır baskılardan dolayı kendim olarak yaşamıyordum.Acaba yaptığım hareketler doğrumu, yanlış mı kişiler ne düşünür diye hep kendimi ve harketlerimi kısıtlayıp duruyordum.Tülay Hanım sayesinde kendim gibi olmaya ve yaşamaya başladım. İşle ilgili sıkıntılarım azaldı. Artık kendime güvenim var ve günler ilerledikçe de daha çok artıyor. Artık hayattan ne istediğime ve ne istemediğime karar verebiliyorum. Her şeyden ötesi yaşamayı sevmeye başladım. Üzüntülerim , kaygılarım azaldı. Mutluyum , Huzurluyum.

Teşekkürler Tülay Hanım,

Çalışmlarınızda başarılar dilerim.

İsimsiz

Tülay hanımla tanışmak hayatımda verdiğim en doğru karardır…kendisine ilk geldigim gün yıkılmıştım,kendime özgüvenim yoktu…ama şimdi kendimi biliyorum, olaylara mantıklı bakabiliyorum,herşeyden önemlisi kendime güvenim geri geldi..insan kendisine güvenmiyorsa ve kendini bilmiyorsa hayatta hep mutsuz olmaya,korkarak yaşamaya mahkumdur.işte böyle yaşamak beni içten içe yıktığı için tülay hanıma geldim ve şimdi daha iyi anlıyorum ki bu kararı vermekle gerçekten iyi yapmışım.kendime verdiğim en güzel hediye buydu..şimdi biliyorum ki kafam ne zaman karışsa,ne zaman kendimi kötü hissetsem hemen tülay hanım bana yardım edecektir..kısacası Sevgili Tülay Hanım iyi ki varsınız 🙂

Kıvılcım E.

25,05,2008 (ZİYARETCİ DEFTERİNDEN)

Merhaba

Buraya gelmeden önce kendime güvensizlik vardı. Sınav Kaygısı (çok fazla olmasada), sosyal aktivitelerde çok iyi olmadan kendimi göstermek istemiyordum.

Şu an kendimi rahatlamış, güvenim gelmiş durumda. Sosyal aktivitelerde de çok iyi olmasam da yer almaya başladım. Tabii ki bu da benim kendime olan güvenden kaynaklanıyor.

Güvenimin yeniden gelmesiyle derslerim süper oldu. Deneme sınavlarıda iyi geçiyor. Sınavda da iyi bir sonuç alacağıma eminim.

Her şey için teşekkürler.

S.A.Ö.

29 yasındayım ve 19 yaşından beri sürekli tedavi görüyordum. Bir çok psikiyatriste ve psikologa gittim. Artık iyileşeceğimle ilgili hiçbir umudum yokken Tülay Hanım ı tanıdım. Tülay Hanıma geldiğim ilk bir kaç seansumudum yine yoktu. Çünkü 10 yıldır gitmediğim dr. klmamıştı. Fakat Tülay Hanım ı tanımak benim için çok büyük bir şanstı. Tülay Hanım a O kadar çok sşey borçluyum ki. Sizinde dediğiniz gibi tırnaklarımızla geldik buraya.Size çok şey borçluyum ve sizi çok seviyorum. Emeklerinizi yardımlarınızı hiç bir zaman unutmayacaam. Ben sorunumun çözümü için çok dr.psikolog araştırdım ve 10 yıl kaybım oldu. Bu deftere yazmak istememin nedeni siz benim gibi zaman kaybetmeyin. Tülay Hanım harika bir insan. Sizi çok seviyorum.

Zuhal

Buraya Türkiye nin en doğu ve soğuk ilinden binbir yalan söyleyerek geldim.Çünkü sosyal fobiden kurtulmak için içimde büyük bir istek vardı. Açıkçası ilk geldiğim zamanlarda hayal kırırklığına uğradım. Ben hipnozu sihirli bir değnek gibi düşünüyordum. Burdan gidince bambaşka ben olacaktım ve şimdiye kadar yaşamadığım herşeyi bundan sonra yaşayacaktım. Ama iş benim düşündüğüm gibi olmadı. Hihirli değnek bir anda değiştirmedi. Ama değişen dah önemli bir şey oldu. Benim düşünce kalıplarım değişti. Gerçekleri görmeye başladım. Beni benden dah iyi kimse tedavi edemez. Ama bunu görmemide Tülay Kök sağladı. Tülay Hanımbelki benim sabrımı ve ne kadar dayanabileceğimi denedi ilk zamnlarda. İlk seanslarda dikkatli olun..)

Beni en çok rahatsız eden yüzümün kızarmasıydı.Kızarırsa kızarsın diyorum artık. Niye bu benim insanlarla kaynaşmamı engellesin ki. Ayrıca kırmızı bana yakışıyor..) Kendi gücümün farkındayım artık. Hayatın içinde bende varım. Hiç bir şey beni(yüzümün kızarması,sesimin titremesi) bu hayattan zevk almamı engelleyemez. Her şey için teşekkürler Tülay Hanım…

( Bu arada çok tatlı ve sıcak bir asistanın var. Bana Antalya yı çok güzel tanıttı).

Not. Buraya son gelişim değil. Temmuzda yine buradayım.

(İsimsiz)

Sevgili Tülay Abla sana ne kadar teşekkür etsem az.Sana geldiğimden beri kendimi hiç olmadığım kadar rahat ve huzurlu hissediyorum. Buraya ilk geldiğim günü hatırlıyorum da.. Ne kadar tereddütlüydüm. sende bilirsin. Gün geçtikçe kendimi iyi hissettim. Buraya bir Oks olacak kurbanı gelmiştim. Şimdi ise , Oks ye girecek rahat , mutlu ve huzurlu olarak seyanslarımı bitirmiş gidiyorum. Dedim ya ne kadar teşekkür etsem az olur diye.. Ve sana bir şeyden dolayıda teşekkür etmem gerek. Çünküileride psikolok olmak istiyorum. (SAYENDE) senin gibi bu konularda psikolojik sıkıntı çekenlere yardım etmek istiyorum. Bu güzel birşey. Umarım sende beni sevmişsindir. OKS iyi geçerse mutlaka sana gelicem ki iyi geçeceğine inanıyorum. Seni çoook seviyorum..

Çok teşekkürler

İrem

Not :00/05/08 tarihinde son olarak tekrar gelecekmişim. Ne mutlu bana

Teşekkür ederim.

E.B.

Kapıda sizi sıcak karsılaması yok mu, bu sürecin en az zamanda sonuçlanacağını düşünüyorsunuz oda size güven veriyor. Bahsettiğim kişi Tülay Hanım dır . İkinci seansta rahatlamaya başladım. Şimdilik sanışma süreci çok olumlu ilerliyor. Sonuçtaki iyiliği sabırsızlıkla bekliyor Tülay Hanım a teşekkür ediyorum.

Hilmi Y.

Merahaba

Benim 2 yıldır gitmrediğim doktor kalmadı. Her gittiğim yerden bir çözüm bulamadık. Vajinismus bana çarersi olmayan bir rahatsızlık gibi geliyordu. Ama Tülay Hanımla seanslara başladıktan sonra çözebileceğime inandım ve 5. seanstan sonra çözdük ve çok mutluyuz eşimle beraber. Tülay Hanıma çok teşekkür ederim.

İsimsiz

Her ne söylersem söyleyeyim o kadar hafif kalırki bu güzel insanların yanında sadece şu iki kelime çıkabiliyor dudaklarımın arasından;

ANLATILMAZ

YAŞANIR…

O kocamn ürekleri ve hiç kaybolmayan gülüşleri için Tülay Hanım ve Türkan Hanım a binlerce kez teşkkürler.

Saygılarımla

E.

P.S : T.Ö – T.S

(Tülay Hanım dan Önce – Tülay Hanım dan Sonra)

Hayat Bambaşka

Tülay Hanım

Buraya geldiğim zamandan beri beni kendime fark ettirdiniz. Bunun için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Geleceğimde sizin gibi her yönden mükemmel bir insan olmayı istiyorum.

Hayatınız boyunca her şeyin en iyisine sahip olmanızı diler mutlu ve huzurlu bir hayat sürmenizi dilerim.

E.Y.

Tülay Hanım..!

Ben çaresizlik size sığınmış bir anneyim.Her Anne gibi bende yegane çocuğumun hayatta başarıya ulaşmasını isteyenlerdenim. Yapacaklarımın son noktasına ulaştığımda hayat sizi karşıma çıkardı. Bu zorlu ve emek isteyen yolu benim yükümün yarısını alarak benimle yürüdünüz. Bu yolculukta sizden öğrendiklerimle hem kendime, hem aileme hem de yakınlarıma daha faydalı nasıl olunur öğrendim. Bana göre mükemmel olan evladım sayenizde sorunları olmayan, ileride başarılı olan bir yaşantı sürecek.

Binlerce teşekkürler.

A.K.

Merhaba ,

Tülay Hanım benim için -1- numara . O na gelmeye başladıktan sonra çoook pozitif oldum. Hayatımı değişitrdi diyebilirim. Hayata daha olumlu bakmayı öğrendim.

Eşimle ilgili hiçbir problemim kalmadı. Kayınvalidemle bile kalmadı. Bu benim için büyük bir gelişme.

Bütün hayatımı organize edip dengeye ulaşmamı sağladı. Artık daha güzel kontrol edebiliyorum hayatımı.

Eşim ve oğlumla çok güzel bir hayatım var ve bunu Tülay Hanım a borçluyum.

Sevgiler

Ayça

Ben birkac ay önce tülay hanım sayesinde vajinismus sorunumu yendim. Artık çok daha mutluyum çünkü şu anda 2 aylık hamileyim. Bana bu mutluluğu yaşattığı için Tülay Hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizinde benim gibi bir sorununuz varsa Tülay Hanımın size yardım edecek en doğru uzman olduğunu söylemek isterim.

A.(11,04,2008 ziyaretci defteri)

tülay hanım merhaba…. size iyi haberim biz artık o sorunla yaşamıyoruz bana öğrettiklerinizi yaparak ve buna inanarak bu sorunu aştık.artık problem yok yani.sadece bende hiçbir kanama olmadı.sanırım bir doktora başvurmalıyım.sizin yardımınız sayesinde herşey bitti artık kabus sona erdi…size minnettarım benim hayatımda büyük bir yeriniz var…sizi tanımak benim için onurdu.görüşmek dilegiyle(ama danışan olarak degil artık)teşekkürler herşey için….

N.

Sevgili Tülay Hanım

Sizinle karşılaşıncaya kadar çok gergin gecelerim vardı.Her nekadar 1 seans da gelmiş olsam,o gergin gecelerim yok denecek kadar azaldı. En azından saatbaşı uyanmayı bıraktım. Ve rahat uyumaya başladım. Eğer tembel bir öğrenci olmasaydım (!) sizin önerilerinizi yerine getirmiş olsaydım çok dah iyiolacağıma inanıyorum. Sanırım bunun için biraz zamana ihtiyacım var….

Gerçek olan şu ki bir seans bile beni fazlasıyla rahatlattı.

Sizin güven ve rahatlık veren tutumunuz sayesinde bu kadar yol aldım.Sonsuz Teşekkürler….

Bundan böyle ödevimi yapan (!!) bir öğrenci olmayı umut ediyorum.

Sevgiler.

Nursun

Sevgili Tülay Hanım

Çok çaresiz kalmış bir anneydim. Herkez kızım için OKS yi başarmazhayatında başarısız olur diyorlar.İşallah sizin yardımınızla sınavda da hayatında da başarılı olacak çünki size geldiğimizden beri kızımda çok büyük değişiklikler oldu.

Size şimdiden Teşekkür ediyorum.

Başarılarımın devamını diliyorum.

M.Ertek

Merhaba;

Sizinle birlikte bir çok sorunumun üstesinden gelmeyi , nasıl gelebileceğimi öğrendim. 6. seans benim için çokverimliydi. kendimde inanılmaz değişimler hissediyorum.

Tülay Hanım; tabi ki siz bir mucize değilsiniz ama benim için byük bir şanssınız.Gerçekten bir çıkış noktası aradığım hatta çırpındığım bir dönemde sizi tanıdım. Sizin işini çok iyi yapan başarılı bir psikolog olduğunuz kadar insani değerlerle donanmış çok güzel bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Bundan sonra hayatımda arayıp sorduğum bir şekilde mutlaka görüşmek istediğim insanlardan birisiniz.

Aslında yazacak çok sey var ama ben yaşadığım her şey gibi yazmayıda abarttığım için içimden kopup gelen sözleri şu an göremiyorum, işallah sizin bana öğrettiğiniz gibi, yaşamımımı ve düşüncelerimi daha sadeve net bir konumasokabilirsem, sizinle birlikte yüreğime ektiğim güzel tohumları yeşertip, büyütebilmeyi başarırsam daha sonra size yine birşeyler yazarım.

Şimdilik hoşçakalın. Size ve yardımcınız Türkan Hanım a çok teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten sağolun….

Esen

Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını öğrenecek bir tecrübe ve bilinç düzeyine ulaştım. Buğulu bir cam yüzeyinde oluşan damlacılar nasıl kendilerine birer yol oluşturup, önündeki damlacığıdan kendisine katarak ilerliyorsa hayatımızın – tasadüf- dediğimiz örgü ve çözgüleride bu şekilde bizleri biryerelere götüryor.

Benim bugun burada bulunuşum, bir rastlantı sonucu olmuşsada aslında bu bir tesadüf değildi. Bendeki bazı rahatsızlıkların giderilmesi için gerekli yöntemin ancak sizin yaptıklarınız ile olacağını belkide ben cocukluğumdan beri biliyordum. Ve yaptıklarımlada kendimi adım adım bu noktaya getirdim belkide… Hayat ne kadar anlaşılmazsa bir o kadarda anlaşılır aslında. Nerden ve nasıl baktığımızla ilgili. Şu anda, size geldikten sonra baktığım yer ve biçim gerçekten çok olumlu. Buradan her çıktığımda tazelenmiş, yenilenmiş, kendine daha güvenli bir insan oluyorum. Bu bizlerde , bütün insanlarda var olan -sonsuz kaynağın- yansımasının içimizden , gizlendikleri yerden çıkarıp tekrar bizlerle birlikte olmasını sağladığınız için teşekkürler. Bizlerde ki bu değerleri ortaya çıkarabilecek gücün de o – sonsuz kaynağın- bir sureti olması gerektielbette…

Teşekkürler !

Gülbahar

Merhaba Tülay Hanım,

Hipnoz sırasında yaşadıklarımı ifade etmek istiyorum. Bütün yolları denedikten sonra, son bir çare olarak buraya gelmiştim.

İlk seansa girdiğim zaman, yaşadıklarımı şöyle ifade edebilirim; Bilinçaltımın şöyle bir tozunun alındığını hissettim.

Bu son seansımızda yaşadıklarım çok yoğun ve etkileyiciydi. Bilinç düzeyindeyken, her şeyin farkındayken değişimi ve huzuru yaşamak bu olsa gerek. Bu uyumak ve sihirli bir sopanın size değmesi değil; Tamamen bilinç düzeyinde, tüm sıkıntılarınızdan, yollardır içinizde biriktirdiğiniz tortulardan, duygu adına olumsuz ne varsa sıyrıldığınızı hissediyorsunuz.

Tonlarca kayanın altından dışarıya bakabilmek bu görüşünüz çok net; fakat kilometrelerce uzaklıktan dünyaya bakabilmek bu, tonlarca kayanın altından, hiç ağırlık hissetmeden enerjinizi tüketen kaygılardan kurtulmak, arınmak bu,Kabuk değiştirmek, tüy gibi hafiflemek, korkmadan, güvenle ilerlemek huzuru yakalayarak, dinginliğe ulaşmak…

Önünüzde sonsuz bir evren, ve siz bu evrende bilinçle ilerliyorsunuz, her bir adımda kılıfınızdan sıyrılıyorsunuz ve bunu başarırken uyku halinde değilsiniz.

Yaşadıklarımı kelimelerle ifade etmek çok zor; çünkü hipnoz sırasında yaşadıklarım çok yoğun ve etkileyici.

İçinizdeki derinliğe ; kaygıdan uzak- doğru yola çıkıyorsunuz, sizi dizginleyen hiçbir şey yok, tersine özgürlüğe doğru gidişin serüveni bu….

Her seans da duygularıma yük olan tozlardan arındım. Şimdi gözlerim tonlarca yükün, katmanın altından bakarken, o derece de hafif görünmeyen bir güç beni dip-köşe temizledi….

Daha sayfalarca yazabilirim. Ama yakaladığım bu huzuru tadına vararak yaşamak adına, büyüyü bozmak istemiyorum. Seans biteli saatler oldu ve ben hala, deniz, kum, güneş modundayım. Kaçırdığım zamanların acısını çıkartmak adına hayata dahil olmak, evrendeki anlamımın tadına varmak istiyorum.

Sevgilerimle

Mine

Sevgili Tülay Hanım,

Bir günlük ömrün kaldı deseler, önce size gelmeyi tercih ederdim. Çünkü buradan çıktığım zaman kalan saatlerimi nasıl değerlendireceğimi zaten öğrenmiş olurdum.

Evren, hayat, tesadüf… kutsal bir düzenin parçalarıysa, sizinle tanışmak ” tesadüf ” ten daha anlamlı bir şey olmalı…

Tesadüf, kader ve değişim işte şimdi anlamını buldu. Evrendeki yerimi ve anlamımı bulmak adına bana ” ışık ” oldunuz…

Varım kararlıyım ve başarabilirim…

Kucak dolusu sevgilerle…

Mine

Sevgili Tülay Hanım

Size henüz 2 seans geldim ilk seansta kendimi çok iyi hissettim konsantrasyon ve dikkat sorunum hemen çözüldü gibi oldu yani o ilk hafta inanılmaz pozitif enerjiye sahiptim ikinci seanstan sonra ise daha fazla enerji ve konsantrasyon beklerken sanki bir gerileme oldu yanlış anlaşılmasın umutsuzluğa düşmüş değilim ancak sanki biraz panik içindeyim şimdi düşünürken hayatımda düzeltilmesi gereken o kadar çok şey olduğunu düşündükçe yapabilirmiyim diyorum size kendimi yeterince açmadığımı düşünüyorum ve gerek olup olmadığından emin olamıyorum ancak yinede dünyamın aydınlandığını hissettiğimi de söylemeliyim şu anda gördüğünüz gibi biraz aklım karışık ama neyse aslında belkide 6. seansın sonunda yazacaklarımı bende merak ediyorum şunu da söylemek isterim ki sizinle danışan – terapist ilişkisi dışında arkadaş dost olmak isterdim hoşçakalın…

İsimsiz

Merhaba

Buraya kızım için gelmiştim. Kızım üniversiteye hazırlanıyor ve mutsuz. Hapimiz mutsuzuz.Daha önce psikolog ve psikiyatırlar denedim. Çözüm alamadık. Tülay Hanımın destek olabileceğini umuyordum. Çok fazlası oldu bence. 2. gelişimizde Türkan hanımla konustuğumuzda

Ama yanılmışım. Tahmimin etmediğim kadar güzel oldu. Kızım eski, minik , yumuşak, hayata daha anlayışla bakan bir genç oldu. Çok mutluyum.

Hipnoterapi bence mucizeler yaratıyor. Ama önce Tülay Hanım….

Kızım onu özlüyor onu görmek istiyor. Bu inanılmaz. Binlerce Teşekkürler Tülay Hanım…

İsimsiz

Sevgili Tülay Hanım

Biliyorum ki sizin için zor bir hastaydım. İlk gün geldiğimdeki düşüncelerimle şu an ki sizin hakkınızdaki düşüncelerim oldukça değişti. Kaygı dolu bir insanım biliyorsunuz. Kaygılarım sizin hakkınızda da çok fazlaydı. Ama sizi tanıdıkça ne kadar yersiz olduğunu anlayabiliyorum. Hayatımda sizin varlınız beni rahatlatıyor. Biliyorum ki zor bir yanımda bana destek olacak birisi daha var.

Sizi seviyorum (yazılarım devam edecektir.)

Zuhal

Şu an 1,5senelik evliyim.bende bir vajinismusdum. Bundan 2 ay önce vajinismus nedir ismini dahi bilmiyordum. Eşimle 6 senelik bir flörtten sonra evlendik.o kadar güzeldiki herşey toz pembe gibiydi, taki gerdek gecesine kadar. Herşey çok güzel başlamıştı ama sonu gelmedi.ağlama krizleri kasılmalar panik ataklar başladı nezaman ilişkiye girmeye çalışsak bi türlü olmuyordu.çok mutlu olacağız diye başladığımız evlilik kabusa dönüşmüştü.ama benim sabırlı,anlayışlı sevgili eşim bana her zaman yardımcı olmaya çalıştı. Onun hakkını hiçbir zaman ödeyemem.birbirimizi çok seviyorduk vazgeçmiçektik.inanmıştık.Birgün elbet başaracaktık.evlenndikten 15 gün sonra jinekoloğa gittm.fitil,hap,krem vs.gibi şeyler verdi.uyguladım ve hiçbir sonuca varamadım.bunun psikolojik sorun olduğunu farkedemediler.Daha sonra tesadüfen tülay hanımın sitesini gördüm araştırdım ve sorunumun adını koydum.tülay hanımı aramadan önce içimde bi kıpırtılar olmuştu, heyecanlandım. Daha sonra aradım ve samimi güvenilir buldum.5 seans gibi bi süre verildi bana ama ben 3 seansta Allahın ve tülay hanımın sayesindae bu işinde üstesinden geldim. Şuan çok mutluyum. Gerçekten büyütecek hiçbişey yok.Ne kadar kolymış ben nekadar büyütmüşüm.Allah hepinizin yardımcısı olsun.sadece yapmak isteyin inanın başaracaksınız.teşekkürler tülay hanım.hayatımın sonuna kadar sizi unutmayacağım.

İsimsiz

Merhaba. Ben 5 yıldır evliyim ve vajinismus sorunuyla yaşıyordum. Bu sure içinde değişik tedavi yontemleri denedim. Fakat hiç birinden fayda görmedim. Umudum iyice tükenmişti. İnternette araştırırken TÜLAY KÖK Hanımın sitesine rastladım. Hipnozla yapılan uygulamaları anlatıyordu. Ben bu işi kesinlikle bilinçli yapamayacacağımı düşünüyordum.ciddi şekilde kızlık zarı yırtılması korkum vardı. Tedaviye başlayınca hipnozun her şeyin farkındayken yapıldığını gördüm. Bir süre sonra artık parmak egzersizi yapabilmeye başladım. Tülay hanımın sayesinde artık vajinismus sorunum kalmadı. Ben gerçekten çok zor bir vaka idim. Yani ben tedavi olduğuma göre herkes olabilir diyorum. Başta tedavi olacağıma inanmıyordum. Burasıda eskisi gibi olur diyordum. Bir anlamda tedavi olamayacağımı eşime gösterebilecektim. Kendimi vicdanen rahatlatacaktım. Ama sorundan kurtuldum şu an hem mutluyum hem vicdanım rahat. Anne olmak istiyorum. anlamsız ve hayatı çekilmez yapan bu sorundan kurtuldum.

Kesinlikle çözüm bulacağınıza inanmanız lazım. Eşiniz de destek olursa sorun daha çabuk çözülür. Tülay hanım gerçekten çok profesyonel bir psikolog ona inanın. Onun önerilerine kesinlikle uyun. Sabırlı olun. Çalışmaları yarıda bırakmayın. Çünkü fayda görebilceğiniz başka bir yer daha yok. Çözüm olmadığını eşinize ispatlamak amacıyla gitmeyin. Çünkü bu sorunu ben aştığıma göre herkes aşabilir. Bu sorunu kesinlikle tek başınıza yada zamanla halledebileceğinizi düşünmeyin . profesyonel bir yardım almadan vajinismusu tek başınıza çözemezsiniz. Kendi çabalarınız size yalnızca zaman kaybettirir. Sonra benim gibi boşa giden yıllarınıza çok üzülürsünüz. Benimki gibi bir sorununuz varsa vakit kaybetmeden Tülay hanıma başvurun

Ayşegül

Sizinle tanışmadan önce hipnozun daha asık suratlı, sert bakışlı (özellikle) erkekler tarafından yapılduığına şahit olmuştum, ozamanda 2. seansa gitmet istememiştim.

Şimdi hipnoz ve sizin telkinleriniz benim yaşam tarzımı ve hayata bakışımı değiştirdi.

Hipnozla içimdeki enerjiyi gücü keşfettim. Sanki ruhumda şırıl sırıl ırmaklar akıyor. Her şeyden bir mutluluk payı çıkarıyorum. Sonsuz bir enerji kaynağı keşfetmiş gibiyim.

Her gün kendimi tanıma fırsatları yaratıyorum.Kendimle tanışıyorum. Hipnozla ağrılarımı geçiriyorum.

Kısaca hipnoz yeni yaşam biçimim. Keşke daha önceleri keşfetmiş olsaydım. Şimdiye kadar kendim ve ailem için çok farklı şeyler yapmış olabilirdim.

İyiki Varsınız…

Merhabalar,

Sizinle tanışmadan önce hipnozun daha asık suratlı, sert bakışlı (özellikle) erkekler tarafından yapılduığına şahit olmuştum, ozamanda 2. seansa gitmet istememiştim.

Şimdi hipnoz ve sizin telkinleriniz benim yaşam tarzımı ve hayata bakışımı değiştirdi.

Hipnozla içimdeki enerjiyi gücü keşfettim. Sanki ruhumda şırıl sırıl ırmaklar akıyor. Her şeyden bir mutluluk payı çıkarıyorum. Sonsuz bir enerji kaynağı keşfetmiş gibiyim.

Her gün kendimi tanıma fırsatları yaratıyorum.Kendimle tanışıyorum. Hipnozla ağrılarımı geçiriyorum.

Kısaca hipnoz yeni yaşam biçimim. Keşke daha önceleri keşfetmiş olsaydım. Şimdiye kadar kendim ve ailem için çok farklı şeyler yapmış olabilirdim.

İyiki Varsınız…

Merhabalar,

Ben panik atak sorunu yaşayan bir kişiyim.12 yıldır bu sorunla savaşıyorum. Hayatımın en güzel yıllarını bu sorunla savaşmaktan boşuna geçirdiğimi düşünüyorum, ve artık bunun esiri olduğumu, ömür boyu bununla yaşayacağımı , asla kurtulamayacağımı öylesine kabullemmiştim ki. ama… Tülay hanımla tanıştıktan sonra düşüncelerim ve bu soruna bakışım başka bir boyuta geçti, buraya 5. gelişim .Evet sorunu henüz tamememn geçirmiş değilim belki ama dediğim gibi henüz geçmedi. Ben artık bu sorunun esiri olmak istemiyorum ve onunla savaşıp ben kazanacağım. Tabi ki bu düşüncemi Tülay Hanıma borçluyum, herkes gibi bende onun yanında çok rahatlıyorum ve kendisine teşekkür etmek istiyorum. Benim kadar hipnozdan korkan başka bir insan varmı bilemiyorum ama ben çok korkuyordum. Oysa şimdi bir dahaki seansı iple çekiyorum, çok harika bir duygu. Keşke her an Tülay hanımın yanında olsam ve hipnozda kalsam artık o koltuktan hiç kalmak istemiyorum.

Tülay hanım ; Size minnettarım, her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum.

Figen E.

Merhaba,

Ben Zeynep. Bu Tülay Hanım a ikinci gelişim henüz.

Ama 2 seans bile bana çok iyi geldi. seanslara çok istekli geliyorum. Bir çocuğu şekerle kandırırlar ya hani, yakında benide yemeklerini yersen Tülay Hanım a götürecez seni diye kandırabilir ailem..

Burdan her çıktığımda çok mutlu ve huzurlu oluyorum. Gözlerim kapalıyken Tülay Hanım bana ne yapıyor bilmiyorum ama bana çok iyi geldiği kesin..

Zaten kapıdan yüzünü görüşüm bile yetiyor kendimi iyi hissetme için. O pozitif, sevimli, güleç yüzü neşe katıyor insana. Antalya da olduğum sürece buraya gelmek isterim.

Şimdiden teşekkürler…

Herşey için !

Prenses Zeynep

Merhaba;

Bugün üçüncü seansım. Buraya geldiğimde psikolojik olarak gerçekten kendimi çok kötü hissediyordum. Fakat her geçen gün daha da rahatladığımı hissediyorum. Bazen kararsızlık ve ümitsizlik hapsetmeye çalışsa da Tülay Hanım sayesinde kısa sürede kendime geliyorum. Tek dileğim seanslarım bittiğinde dünyaya daha olumlu, başka pencereden bakabilen biri olmak istiyorum.

Ayrıca Tülay hanım ın asistanı Türkan Hanım dan bahsetmeden geçeeyeceğim. Çok güler yüzlü bir insan.

Herşey İçin Teşekkürler!..

– Güler yüzünüz bana hep ümit ve ışık oldu.

K.E.

Tülay Hnm öncelikle çok teşekkür ederim. Benim için artık herşey daha farklı olacak bunu hissedebiliyorum. Kafamda büyüttüğüm bu problemin aslında bu kadar küçük bir şey olduğunu bana gösterdiğiniz için sağolun. İşallah bir dah böyle sorunlarla karşılaşmayız. daha güzel ortamlarda karşılaşmak dileğiyle

Merhaba Tülay Hanım

Hayatımda yaptığım en doğru karardı sizinle tanışmak ( Birincisi anne olmaya karar vermekti.. )

Şimdiye Kadar < kendimi bulma adına > her yolu denedim.Hatta diyebilirim ki kişisel gelişim adına bir kitap da ben yazabilirim… ( Bira ukalaca oldu ama ; gerçekten öyle ) okuduğum her kitap bana yük olmaktan öteye gidemedi. Sizin ifadenizle ;

– Beyinden kalbe inmeyen bilgi yük olur.

Demiştiniz ya aynen öyle…

Bu 6. gelişim. Hala bir sınava girecek kadar heyecanlanıyorum. İnanarak gelmedim, ama : güvenerek gidiyorum. Emin adımlarla ilerliyorum.

Hayatın yanımdan akıp gittiğini görmemi sağladığınız gibi, onu avuçlarımın arasına almayı sağladınız… ; insan daha ne ister ki…

Hayatta her şey gönlünüzce olsun. Danışanlarınızın duaları bilin ki hiç eksik olmayacak

Sevgiyle Kalın…

Mine E

Her şey için teşekkür ederim.

Buraya geldiğim ilk gün içime bir huzur doldu. Bu gün 5. seansımdan çıktım ve kendimi çok iyi hissediyorum. Bir yandan da üzülüyorum 1 seansımız kaldığı için. Keşke hepimiz Tülay Hanım gibi pozitif olabilse, güler yüzü, içtenliğiyle güven verebilse. Hayatınız boyu umarım her şey istediğiniz gibi olur. Bundan sonra bütün tatillerimiz de sizi görmeye , konuşmaya geleceğim. Size ve sizi bulan ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Eğer size gelmeseydim kendi içimde paniklerimi büyütüp sıkı bir panik atak hastası olurdum.

Kendinize iyi bakın.

Aslı F.

İnsanın gözlerinin, ruhunun derinliklerine bakıp birinin dinlemesi hiçbir şey iel karşılaştırılamayacak kadar rahatlatıcı, güven verici.

Sevdiklerimizi, dostlarımızı, dertlileri dinleyen hep biz oluruz; ama bizi dinleyene her zaman ihtiyaç hissettiğimiz anlar olur. Tülay Hanım bunun da ideal ötesi.

Bazen kendimizi iyi hissetmek için kendi kendimizle konuşursunuz ya işte o kadar ruhunuza yaklaşır ve sizi adım adım rahatlatır, iyileştirir, iyi hissettirir bazen uçurur. Aylar geçer, yıllar geçer ruhunuz o kadar güzellikle hala o kadar doludur ki mutluluk ruhunuza yerleşmiştir. Size ruhunuzun sesini < Tülay Hanım’ı > o yanınızda olmasa bile dinler; tebessümle , sevgiyle onar.

Tüm sevdikleriniz; onlarda ruhlarının sesini bulsun diye ona getirmeyi dilersiniz…

Sevgiyle, teşekkürler…

F.G.

Şimdiden Teşekkürler ediyorum şifacım..:)

Çok kısa sürede hayatıma renk, ışık kattın enerjinle, daha doğrusu benimle paylaştığın enerjinle. Neyse çok özel şeyler yazmayacağım:) Herkez okuyormus bu defteri zaten yazamıyorum da Hipnoz dan cıktım…))

Sanki ; burası bir şifa merkezi ve tülay hanım şifacı, hipnoz mucize gibi.

Hiç kendinizden eminim < BEN > dediniz mi ?

Belki milyon kere dediniz.

Ben dememştim daha önce Tülay Hanımı tanıyana kadar. Diyorum ya Hipnoz şifa, korkmayın bir çözüm yöntemi, deneyin ve sorunu çözün. Ben bayaaaa iyiye gidiyorum..

Milyon kere Teşekkürler.

Gülizar

Selam

Kendim için yaptığım en iyi şey gerçekten Tülay hanımla görüşmek oldu.

Kendimi rahat pozitif hissedebiliyorum, ve daha iyi olacağıma inanıyorum.

Mutlu olmalıyım, başarmalıyım..

Ş.A.

İçimdeki gücü keşfetmemi ,zamanın sürüklediği umut gemisinde cesaretle yürümemi sağladığınız için minnettarım. Bilinçaltımızda yıllardır var olan bizi tutsak eden olumsuz düşünceleri bir anda silmemiz tabi ki kolay değil. Ama her şey kendimizde. Bize yıllarca, çevremizden, toplumdan yada acı tecrübelerimizden gelen kara bulutlar gibi etrafımıza ve bize yayılan bu olumsuz fikirleri fark edip, hiçbir şey yapmayacak kadar atalet halinde olmak kimsenin yapacağı bir şey değil. O yüzden harekete geçmek gerek !

Çeşitli programlarda ya da kitaplar da verilen, düşüncemizde ki hipnoz kavramı bir çok insanı yalanla kandırıyor. Utüyoplarla uğraşmayı bırakıp hipnoz kavramını profesyonellere bırakmak gerek ! Tülay Hanım gibi işini seven, zevk alan insanlar olması gerekiyor her meslekte. En önemlisi de gülmeyi bilen !!

Konfücyus’ün bir sözü var; Sevdiğin biri işi seçersen, asla yorulmuş sayılmazsın.

Tülay Hanım bunu başarmış ve diğer insanlarında yüreklerini sesiyle hareket etmeye yönlendiriyor !

Size tavsiyem sevmek için insan kendini edebilmeli, başka bir değişle kendine sarılmayı öğrenmeli.

Acemi Şair Gülsen : ))

Her şey için Teşekkürler

Merhaba

Sanırım en doğru şeyleri duyduğum yer burası.

Burada Tülay Hanımla sohbet etmek hem çok keyifli hem de çok çözümlü.

Buraya gelmeden ki halimle şimdi arasındaki farkı düşündüğümde buna şükrediyorum. Tekrar rahat nefes almaya başladığımı hissediyorum. En güzeli ise, aklıma bile gelmeyen düşünceleri Tülay Hanımın bana göstermesi hatta ispatlaması.

Ben o kadar düşünsem de o doğru yolu görmek istemiyor ya da farkında olmuyorken bunu bana ispatlaması beni hem yoruyor hem de mutlu ediyor.

Artık doğru olanı duydum. Şimdi uygulama zamanı diye düşünüyorum.

Bu gücü bana Tülay Hanım veriyor,

Her şey için teşekkür ediyorum. Başarmama çok az kaldı bunu hissediyorum…

İsimsiz

Benim sorunum panik atak.

Tülay Hanım Benim bugünümü, yarınımı ve geleceğimi kurtarmak için bulduğum en doğru yol.Panik atakla yaşayan bir insanın hayatının ne kadar karmaşık ve düzensiz olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Evli ve çocuklu bir kadın olarak hayatım ve evliliğim düzene giriyor olaylara karşı daha rahat olabiliyorum.

Tülay Hanım; Size teşekkürler ediyorum.

Mutluyum, Mutlu olacağım.

Nimet

öncelikle TÜLAY hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 4 yıldır panik atak hastasıyım onlarca doktora gittim hiç fayda göremedim TÜLAY hanıma 3 seans gittim ve sorunumu büyük mölçüde yendim. hipnoz terapiyi herkeze tavsiye ederim. hipnoz terapi yaptırmak için hasta olmak gerekmiyor hipnoz terapi yaptırın ve ruhunuzu rahatlatın. herşey için teşekkür ederim TÜLAY hanım saygı ve sevgiler.

Ali İnce ( ziyaretci defterinden)

BU BENİM,

Teşekkür ederim beni bu şekilde bana hatırlattığınız için, bunu fark ederek ve içinde bulunarak yaşamamı sağladınız, korkular konusunda kendimi sakinleştirmek gerekliliğini hissediyorum aksi taktirde farkında olduğum, bu güzel duygularıma tekrar dönemeyeceğimi düşünmek beni korkutuyor.

Bunları dönem dönem yaşamak, ama bu güzelliklerin farkına varmanın ne kadar büyük kayıp olduğunu yavaş yavaş anlıyor ve bu adımlarının zaman içerisinde olması gerektiği düşünmek sanki beni rahatlatıyor, belki buda değil ama bu şekilde denemek istemem doğruymuş gibi geliyor, sizin söylediğiniz gibi doğrular konusunda da uyanmam aslında aklımın içinde, ama yıllar sonra oluşan bu güzel(kelimeler az kalır)her ne ise beni çok rahatlatıyor. Sizin yanınızda ayrılıp kendime döndüğüm zaman, evet tespitleriniz doğru yürüyüşüm değişmiyor ama zaman zaman yeniden doğmuş gibi oluyorum. Fakat güzel olan şey insanın hayatı boyunca şeffaf olabileceği birisi ve söylediklerinden suçluluk, utanç ya da hesap yapmadan konuşması buda çok güzel.

Tülay hanım; siz son derece önemli birisiniz. Benim hayatımda benim içinde bulunduğum ve çaresiz olarak değerlendirdiğim her konunun ne kadar saçma ve aslında farkında olduğum her şeyin ne güzel olduğu konusunda bana çok destek verdiniz.

Dürüst olmak gerekirse ne güzel bir var oluş, kelimeleri yetiremiyorum

içinde bulunduğum durumu açıklamaya ama bir şeyin farkına vardım ki mor bir çiçeği hissederek ve onu düşünerek güzel hislerimin olduğunu,

SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM SİZE MİNNETTARIM,

UMARIM HER ŞEYİ GÖNLÜNÜZCE YAŞARSINIZ,

İsimsiz

Ben bunda öncede hiznoz olmuştum.Başarılıydı ve 20 yıl problemsiz yaşadım. Şu an da yine problemlerim oldu. Antalya da Tülay Hanım ı buldum. Tekrar seanslara başladık. Herkes bana soruyor ne yapıyorsun hipnozda, uyuyormusun diye? Hipnoz uyku değildir.Kesinlikle uyumuyorum. Bilincim açık.Her an her şeyi hissediyorum. stediğim zaman her türlü müdehalede bulunabilirim. Fakat bulunmak istemiyorum. Çünkü rahatlıyorum. Korkulacak bir şey değil. Yani hipnoz esnasında bilincimiz açık ve kendinizi kaybetmiş değilsiniz. Sadece rahatlamış olduğunuz için hareketsiz kalmak istiyorsunuz. Hele hipnozdan sonra yenilenmiş hissediyorum kendimi. Her şey psikolojik. Her türlü derdimi hipnozla hallettim ve çok güveniyorum. Bu arada meditasyon ve akapunkturuda denedim. Hipnoz en güzeli.

Bu arada Tülay Hanım Hipnozda çok başarılı ; tavrıyla, bilgisiyle…. Hipnozcuların tabiriyle mayalı bir hastayım kendi kendime hipnoz yapabiliyorum.

T.K.

Buraya geldiğimde karamsar ve kendimi aciz hissediyordum. Tülay Hanım la konuştuktan sonra hayatım değişti.

Şimdi hayata daha bağlıyım. Hayattan beklentilerim var, yaşamayı seviyorum. Sorumluluklarım olduğunu biliyorum. Onlar için daha iyi olmalıyım. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum hayata karşı. Çocuklarım için ailem için bunu yapmam gerektiğine inanıyorum. Beni hayata bağladığı için

Tülay Hanım size teşekkür ediyorum.

Yaşamak Güzel, Hayat Güzel

K.A.

Sevgili Tülay Hanım iyi ki varsınız, bir çok insanın umudu olduğu gibi benimde umudumsun. Seni çok sevdik, sevmek başarmanın yarısıdır. Sizinle bu problemlerin üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Sorunlarımızı yüzde elli başardığımızı gördükçe size hayranlık duyuyorum. Azminize hayranım. Teşekkür ederiz. Siz gördüğüm kadar bir azmin eseri olarak başarmıssınız ve başarılısınız. Bizlerede yardımcı olacağınıza inanıyorum. Beni seven bir çok insan buraya gelecekler. Onlara da yardımcı olacağınıza, başaracağınıza inanıyorum. Bende sizin gibi karar verince sonuna kadar azimle çalışan ve başaran bir kişiyim. Benim yakınlarıma yardım ettiniz. Onlar mutlu olunca bende mutlu oluyorum. Sizin de başarılarınızala mutlu olmanızı dilerim.

Sağlıklı mutlu günler.

Çok çok Teşekkürler.

Danışan Yakınınız.

BEN VE BULİMİA NERVOSA

Öncelikle bu yazıyı okuyan herkese selam ve sevgilerimi iletiyorum. Ben Elif, 27 yaşındayım ve sizlerle, 7 yıldır boyunca devam eden Bulimia Nervosa hastalığı ile ilgili yaşadığım tecrübelerimi, sıkıntılarımı ve bu hastalığı yenme sürecimi paylaşmak istiyorum. Ben bu rahatsızlığım başladığı dönemlerde muhtemelen bir depresyon ve bunalım içerisindeydim. Önceleri arada sırada, haftada bir gün kusmaya başladım. İlerleyen günler ve aylarda bu kusmalar önce haftada 2, 3 güne, daha sonra haftada her güne ve nihayet günde 5, 8 hatta 10 kereye çıktı. Artık ben bir bulimia hastasıydım; teşhis konmuştu. Kronik bir bulimik haline gelmiştim. Bütün günlerim ve aylarım sadece yemekle ve kusmakla geçmeye başlamıştı. İş hayatım, sosyal hayatım, yaşama sevincim, hayattan beklentim, kısacası artık hiçbirşeyim kalmamıştı yaşama dair.

Yıllar süren tedavi sürecimde, kullanmadığım ilaç kalmadı desem yalan olmaz. Artık ilaç görmekten, isimlerini duymaktan bıkmıştım. Kocaman bir ilaç sepetim olmuştu. Ama sonuç yine aynıydı hatta hergün kötüye yani sona gitmeye devam ediyordum. Elimden hiçbirşey gelmiyordu, her şeyin bilincinde olmama rağmen irademi kullanamıyordum. Kendime acır, kendimden utanır hale gelmiştim. Çok güçsüzdüm, kendimi hayvanlardan daha aciz hissediyordum. Hergün daha fazla bunalım, daha fazla kusma ve sonrasında gelen derin çökkünlük, yoksunluk hissi.

Git gide bu durumdan aile hayatım da etkilenmeye başlamıştı çünkü haklı olarak çevremde bana yakın olan insanlar ve eşimde benimle uğraşmaktan bıkmaya başlamıştı. Çünkü sonuç hep aynıydı kocaman bir …. bir -HİÇ-

Çoğu günler ölmeyi bile düşündüğüm oldu. Bir türlü anlamıyordum neden o hale geldiğimi, nasıl yakalandığımı bu hastalığa ve çok istememe rağmen neden kurtulamadığımı. Hergün aynı sorular, hergün; bugün asla kusmayacağımdiye başlayan günler ve aynı kötü sonuç. Bir türlü o gücü kendimde bulamıyordum, sürekli yenik düşüyordum ve bu beni daha da içinden çıkılmaz bir duruma getiriyordu. Bu bir kısırdöngüydü kesinlikle. Hergün biraz daha o karanlık, dipsiz kuyuya adım adım ilerlemeye devam ediyordum. Kendi sonumu kendim hazırlıyordum aslında. Kendi ellerimle yavaş yavaş hergün artan bir hızla.

Kendi kendime çareler aramaya devam ediyordum. Çok mutsuzdum ve bunalımın göbeğindeydim. Kurtulmalıydım kurtulmalıydım ama nasıl olacaktı. Bir yol, bir ışık, elimden tutacak bir insan.

Yine öyle umutsuz, mutsuz, kusmalarla geçmiş bir akşamın, gecenin ertesinde aynaya baktığımda gözlerime yine kan oturmuştu, boğazım feci haldeydi. Zaten tahlillerimde her defasında daha kötü çıkmaya başlamıştı. -Tiroit-sorunları bunun yanında Hipotalamus da problemler ve daha birçok şey. Ama en kötüsü ruhsal çöküntüydü.

Hergün, her sabah olduğu gibi bilgisayarımı açtım ve günün haberlerine, gazetelere baktım. Daha sonra hastalığım hakkında araştırmalara, yollar aramaya devam ettim.

Google da araştırma yaparken karşıma bir sayfa çıktı. Ben o sayfanın, benim hayatımı bu kadar derinden değiştireceğini, hatta hayatımı kurtaracağını bilmiyordum. O sayfa neydi sevgili arkadaşlarım biliyormusunuz elbette biliyorsunuz http://www.antalyahipnoz.com/

Önceleri umutsuz bir şekilde, kanlı gözlerimle inceledim sayfayı ve telefon etmeye karar verdim. Birkaç gün uğraştıktan sonra ulaştım sevgili Tülay hanıma ve sorunumu açtım. Bir randevu ayarladık ve ailemle birlikte gittik. O günü hatırlıyorum, çok heyecanlıydım ama dürüstçe söylemem gerekirse yine bir umutsuzluk vardı içimde. Belkide yılların bana getirdiği, sonuçsuz kalan tedavilerin bana verdiği bir umutsuzluk, ruhen bir yorgunluktu bu his.

Odaya adımımı attım ve karşımda Tülay hanımın, sıcak, mütevazi gülüşüyle karşılaştım. Benimle konuştu ona sıkıntılarımı, yani benim içimi acıtan, ruhumda yaralar açan kısa hikayemi anlattım. Paylaştı, cesaret verdi. Daha sonraki seansta, daha da umutlu ve kararlı bir şekilde gittim yanına. Artık kararlıydım, iyileşecektim. Yaşamak istiyordum. İkinci seansımızda, hipnoz olayı gerçekleşti. Başlarda şüphelerim ve kalbimde kötü niyetle olmasada bir inançszlık vardı <hipnoz> konusunda. Tülay hanım, bana bazı telkinlerde bulundu durumum, sorunlarım hakkında. Ayrıca bana sürekli güç verdi bu belkide bir enerjiydi. Tam olarak ne olduğunu anlamadım ama harika bir şey olduğu kesin. O ikinci seanstan sonra eve dönüşümde, kendimde büyük bir değişim, ruhumda sonsuz bir rahatlık, vücudumda, beynimde inanamadığım bir enerji bir güç hissettim. Sanki kötü bir rüyadan uyanmış gibiydim. Kabus bitmişti sanki. Hislerim aynen bunlardı. O günden sonra kesinlikle, bir defa bile kusma olayım olmadı, her kusmadan geçen gün bana daha çok güç, daha fazla irade, enerji ve en güzeli umut verdi. Yaşama dair sevincim, beklentilerim geri geldi.

Şu anda, bugün bunları yazarken, dün geçen üçüncü seansımızı düşünüyorum bundan sonraki her gün ve hatta hayatım boyuncada düşüneceğim. O, Tülay Hanım, bir psikologdan, bir hipnoterapistten çok daha öte bir insan. Çünkü O her şeyden önce gerçekten bir insan ,duyguları olan ve bunları, düşüncelerini, görüşlerini çıkarsız, yalın, açık bir şekilde sevgiyle belki bir anne şefkatiyle insanlara ileten, o sıcacık yardım elini asla esirgemeyen güzel insan O.

İyiki varsınız, sizi tanımak hayatımın bir dönüm noktasıydı kesinlikle. Söyleyecek kelime bulamıyorum, yetmiyor çünkü. Sağolun, varolun, Allah sizi daima korusun ve başımızdan eksik etmesin.

Sevgilerimle, Elif Esma Ağar

Şimdi bu hastalıktan muzdarip, sıkıntı yaşayan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum, bu kesinlikle içten, inançlı bir sesleniştir….

Bu hastalık kanserden daha tehlikeli, kusarak bir tuvaletin köşesinde, klozetinde ölmekmi istiyorsunuz, yoksa yaşamakmı?? önce beyninizde düşünüp bunun kararını vermelisiniz, bunu, bu hastalığı önce düşünce boyutunda bitirmezseniz, kararlı olmazsanız doktorlar size hiçbirşey yapamıyor bol miktarda ilaç yazıp uyuşturmaktan başka. Ben bunun canlı kanıtıyım.. düşünün lütfen, böyle ölmeye değermi??, kimin için yaşıyorsunuz bunu düşünün, hayatınızın amacı nedir??, dünyadaki misyonunuz nedir??, tatminsizliğinizin, ruhunuzdaki bu boşluğun nedeni nedir?? Öncelikle bunları düşünüp hatta bir köşeye not edip, bir sonuca varıp karar vermelisiniz.

http://www.anorexicweb.com

http://www.eating-disorder-research.com/

Bu ve buna benzer milyonlarca sitedeki hayatlara bakın.Allah akıl vermiş bize lütfen kullanalım bunu. İnsan hastalıktan, trafik kazasından ölebilir ama böyle bir nedenle, bu hastalıktan ölmeyi kendinize yakıştırmayın. İçinizdeki gücün farkına varın.

Hayat güzel ve çok kısa, biz bulimikler psikolojik rahatsızlık yaşayan insanlarız bunun , temelinde çeşitli tatminsizlik sorunlarımız, çeşitli nedenlerden kaynaklanan psikolojik problemlerimiz var. Sorun aslında yemek yemek, tıkınmak değil biz yerken çeşitli sıkıntılarımızdan kurtulduğumuzu, kusarkende bu sıkıntıları dışarı attığımızı düşünüyoruz. ama aslında dışarı attığımız yiyecekler ve sadece midemizi boşaltıyoruz. ruhumuzu değil. kendimize zarar vermeyelim. ruhumuzu boşaltalım midemizi değil. Sevgilerimle msn ve mail adresim efsun_79@hotmail.com

Bana ulaşabilirsiniz ve sıkıntılarımızı paylaşabiliriz.

Google grup adresi

bulimia_anoreksiya@google.com

sizinle 2 seans yaptık. şu anda anlatamadığım bir rahatlık huzur içindeyim. dünyadaki en güzel şeyi güvenimi ve bilincimi kazandırdınız tabiki sağlığımı. çok mutluyum. size ne kadar teşekkür etsem hatta dünyaları versem azdır.

E.E.A.(25,03,2007 site ziyaretçi dfterinden)

Hayattan bir çok beklentim var benim. Bu beklentilerimi daha güzel kılmak için buradayım. Daha başlangıcındayım belki ama yararı olacağına inanıyorum, zaten o yüzden burdayım. Hem 2 ay sonra girecek olduğum sınav için burdayım. Korkularımı stresimi biraz olsun atmak ve iyi bir sınav geçirmek için. Çünkü bu sınav benim dönüm noktam ve yanlız bu yolda yürümek çok zor. İnsan desteğe ihtiyaç duyuyor. Hem de bu kadar az bir süre kalmışken başarmak için girdiğim bu savaşa ve az yara almak için uğraşıyorum. Umarım bunun üstesinden gelebilirim sizinde desteğinizle.

Herşeyin güzel olması dileğiyle.

Sinem

TÜLAY HANIM ÖNCELİKLE SİZE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARAK BAŞLAMAK İSTİYORUM.ÇÜNKÜ KİŞİLİĞİMİN BİR PARÇASI DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM SOSYL FOBİ SORUNUMU 5 SEANS GİBİ KISA BİR SÜREDE ÇÖZÜME KAVUŞTURDUNUZ.EVET ŞİMDİ GEREK İŞ YAŞAMIM GEREKSE SOSYAL YAŞANTI M HARİKA GİDİYOR.KISACASI HAYAT DAHA GÜZEL.ÖZELLİKLE SORUNMUN ÇÖZÜMÜNDE HİPNOZUN PAYI TARTIŞILMAZ VE SİZİN VERDİĞİNİZ GÜVEN VE RAHATLIKTA EKLENİNCE SORUNLARINIZ DAHA KOLAY ÇÖZÜMLENİYOR.

Av.Kezban

Açıkça belirtmeliyim ki bir sorunun çözümünün bu kadar basit,bu kadar çabuk olabileceğini asla tahmin edemezdim.Sizinle sadece tek bir seans görüştük ve herşey sanki sihirli bir deynek değmişcesine değişti,bunu başka biri söylese muhtemelen ihtimal vermezdim.Daha sonra düşündüğümde isteseniz bu durumu uzatabilir,çıkarlarınızı gözetebilirdiniz(etik olmadığının farkındayım ama bunu yapan o kadar insan varki günümüzde..) Ama bunu yapmadınız,hâttâ bir daha gelmemize gerek olmadığını söylediniz,itiraf etmeliyim ki bu beni şaşırttı.Şimdi size sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum,siz mesleğini yapılması gerektiği gibi icra eden ender insanlardan birisiniz.Lütfen hep böyle kalın…

E.

Ben sosyal fobik bir insandım.Sürekli kendimi değersiz görüyor, kendime güvenmiyor, sosyal ortamlara girmekten korkuyor ve mükemmellik peşinde koşuyordum. Bu sorunum beni hem mutsuz ediyor hemde içten içe kemiriyordu.

Mesleğim gereği de sosyal olmak, kendimi açıkça idfade etmek ve kendime güvenmek zorundaydım.

Kesin kararımı vermiştim artık. Ben bir psikologa gidip tedavi ve terapi görmek zorundaydım. Beni yeniden hayata döndüren ve sosrunumu gideren Tülay Hanım ın sitesine rastladım ve ilgimi çekti.

İyi ki de Tülay Hanım a gelmiştim. Çünkü sorunumun çözümü olmadığını, kişiliğimin bir parçası olduğunu düşünürken bu sorunumun 5 seansta düzelebileceği söyledi. Ama ben inanamamıştım. Çünkü yıllardır süren bu sorunum 1 ay gibi kısa bir sürede düzelemezdi.

Ama yanılmıştım. Tülay Hanımın dediği gibi sorunumun 5 seans sonrası son buldu. Artık kendine güvenen, kendimi değerli hisseden, rahat tavırlar sergileyen, hayatı ve kendini seven bir insan vardı.

Ayrıca Hipnoz bambaşka bir şey en etkili çözüm yöntemi olduğuna inanıyorum ve trans halinden hiç çıkmak istemiyordum. Ama Hipnoza inanmak çok önemli.

Sorunumu çözen psikoloğuma sonsuz teşekkür ediyor, iş yaşamında ve özel yaşamında mutluluk ve başarı diliyorum.

Avk. K.

Çok sevgili Tülay hanım ,

Hayatı boyunca tombul olan , kilo problemi yaşan birisi olarak , aslında sadece şansımı denemek için size gelmiştim…Belki bu sefer olur demiştim 🙂

Ve evet oluyor…Bu benim için inanılmaz bir durum , yıllarca büyük beden giymekten , hareketlerimin kısıtlanmasından çok sıkılmışken , artık her hafta 1 kilo daha veriyorum…giderek amacıma ulaşmanın zevkini yaşıyorum….

Bana hep soruyorlar nasıl oluyor diye…nasıl kilo veriyorsun diye….Tülay hanımın üstün başarısı sayesinde artık acıkma duygum oldukça azaldı , aslında normale döndü yani…Eski porsiyonlarım yarıya düştü , yediklerimden çok daha fazla zevk alıyor , çok çiğniyor ve kesinlikle doyarak kalkıyorum sofradan ve zayıflıyorum…Daha önceleri birçok kez diyet yapmıştım , açlık ve çile dolu günleri çok iyi bilirim , o günlerde ki gibi kilo veriyorum evet ama kesinlikle çile ve açıklık hissetmiyorum.

Ben en mutlu eden şey ise hipnoz ile kilo vermemin kalıcı olması….Yani kilolara elveda 🙂

Siz binlerce kez teşekkür ederim Tülay Hanım , öncelikle bir Psikolog , daha sonrada yakın bir arkadaş olarak.

En yakın zamanda size ideal kiloma ulaştığımda tekrar yazacağım.

Merhaba

Tülay Hanım, sizinle tanışacak olmak benim için gerçekten heyecan verici.Sizin adınızı çevremden o kadar çok duydum ki artık gelip sizinle tanışmak istedim.Şu an bekleme odasında oturmuş yazı defterinize sizinle tanışmadan önceki duygularımı ve düşüncelerimi yazıyorum.

Kendimi bildim bileli hep kendimi bilmeye çalıştım.Ne zamandır böyleyeim bilmiyorum,hatırlamıyorum başlangıcını.Ama hep arıyorum, ne yapmalı? Nasıl yapmalı?Kendimdeki sırrı açığa çıkartmak yıllardır en öncelikli işim.Hem kendim için – Hatta en başta kendim için- hemde başkaları için bir dönüşüm yaşamayı en büyük sorumluluğum olarak seçmiş bulunuyorum. Bunun yanında okulu, günlük işleri, eğlenceyi idare ederim, ama şanslıyım ki pek de sorun yaşamayan şekilde sürdürüyorum. Şu an liseyi bitirmiş üniversiteye başlamış durumdayım.

Aslında gidebilecekken psikoloji bölümü yerine makine mühendisliğini seçtim.Bu beni biraz yolumdan sapmışım duygusuna kaptırsa da yine de kendi yolumu bulacağım umudumu yitirmeme sebep olacak kadar kuvvetli değil. Bakın hala akıllanmadım. Hala psikoloji, hipnoterapi vs. ne varsa peşinden koştururyorum.Bu süreç başladımı bitmiyor:) Şikayetçide değilim. Sizinle tanışmak bu yolda ısrarla yürümek eminim bana hep yeni ufuklar açmaya devam edecek. Bu gün benim doğum günüm ayrıca. Ama kendimi keşfederken yeniden doğmanın sınırı yok. O yüzden tek bügün doğmuş sayılmam heralde.. Yinede varlığa adım attığım ilk gün.İyi ki doğum, iyi ki siz varsınız insanlara ışık oluyorsunuz, sizinle tanışacağım için çok mutluyum.Teşekkürler Tülay Hanım.

A.O.D.

Merhaba!

Tülay Hanımı okadar çok seviyoruz ki, onsuz olmak zor. Ben vajinismus hastasıydım , artık Tülay Hanım sayesinde bu rahatsızlıkdan kurtuldum.

Bugun buraya eşim için geldik.Eşimin geleceği, benim geleceğim, hatta evliliğimiz bile Tülay Hanıma bağlı.

Hayata küsmemek gerek . Her şeye rağmen yaşamak sevmek…

İşallah eşim buradan gülerek gider.

Her geldiğimizde yeni umutlarla gitmek istiyorum.Umarım bir daha geldiğimizde eşim daha iyi olur.

Terapilerin başındayız . Bu deftere güzel şeyler yazmak istiyorum.

Tekrar görüştüğümüzde iyi şeyler yazabilmek dileğiyle.

Annemizin yanımızda olmasını siterdik.

N.Ç.

Sevili Tülay Hanım

Sizden beni iyileştirmenizi isterim.

Sevgili annemi kaybettim.Benim yanımda olmasını isterdim.

Beni iyileştirmenizi isterim.

Sizin mutlu olmanızı isterim.

H.Ö.

Merhaba Tülay Abla

Öncelikle bana, hayatıma kattığınız değerler ve özgüven için çok teşekkür ederim.

Kendime güven gldiğinde burada daha iyi konuma geldim.Hayatıma daha anlamlı daha iyimser bakalbiliyorum.

Tülay Abla sayesinde bir çok sorunuma çare bulabildim.

Bunlar;

Öss, güven eksikliği ve matematik korkusu.Bunları tek tek atlattım ve şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.

Eğer hayatımızda değişiklik ve hayatımıza anlam ve mutluluk, başarı katmak , şimdiki durumunuzdan daha iyi olmak istiyorsanız ilk önce Tülay Abla sonra kendine güvenerek bu işe başlayabilirsiniz.

Daha başarılı, daha zeki, daha iyi hayat ; bunlar hayal değil sadece burada Tülay Abla nın yanında mümkün.

Sizin olan başarı, mutluluğu, özgüveni Tülay Abla size geri veriyor.

Ben hayatımda başarı ve mutluluğu buldum, sizlerinde bulmanız dileğiyle.

A.K.

Sevgili Tülay Hanım;

Sizinle geçirdiğimiz seanslar sonucunda kendime olan güvenimin artması, uykusuzluk..yani bir çok konudaki yardımlarınız için çok teşekkürler.

Bu iyiliklerinizden dolayı teşekkür biraz az olacak ama kusura bakmayın, aslında bunların dışında sizi birazda yordum ama ne yaparsınız gençlik.

Her şey için Teşekkürler

Ozan

Selamlar

Gerçekten sizinle tanıştığım için çok mutluyum.Her zaman profesyonellik iyidir ve sizin gibi birinden yardım aldığım için her konuda kendimi çok şanslı hissediyorum.

Unutmadan !!

Çok tatlı bir ses tonunuza ve yüzünüz var..

Her konuda çok yardımcı oldunuz.Açıkçası buraya ne yazmam gerektiğiniz bilmiyorum .Sadece yazıyorum. Aklıma anında gelenleri yazıyorum.

Sizi çok sevdim

Teşekkürler

Sezin

Merhabalar

Öncelikle şu an burada olup da bu defteri okuyarsanız zaten probleminiz her ne olursa olsun %50 oranında çözmüş durumdasınız.

Karar vermek ve ısrarlı olmak gerekiyor bence.Ve emin olduğum tek şeyde doğru adreste olduğunuz.

Tülay Hn ın internet sayfasını bulup yardım almaya kendimi ikna ettiğim ve bu gün ki seansım ile sorunumu bitirdiğim için çok mutluyum içim içime sığmıyor.

Yeni evlenecek olan arkadaşlarımın hepsini, yeğenlerimi, kuzenlerimi kesinlikle Tülay Hn ile tanıştırmaya getirmeye kararlıyım.Cinsellik ile ilgili bilinçaltında takıntılarımın olmamasını çok isterdim ama Tülay Hn sayasinde artık zaten yok.

Bu uğraşım önce kendim sonra eşim içindi.

Tülay Hn a teşekkürlerimi borç bilirim.

İyiki varsınız

Detayları da mail ile atacağım söz.

S.

Bu gün yine büyük bir umutla Tülay Hanım a koştuk geldik.Yiğit yarın tekrar hastaneye yatıyor. Hastalığı tekrar etti.Doktor ilik nakli kesin çözüm dedi. Yarın tekrar kemoterapiye başlıyor, tabi kemoterapiyle beraber bizi tekrar zor günler bekliyor.Umarım burdan çıkarken, Tülay Hanım Yiğit in sırtına yarın başlayacak savaşta kullanacağı silahları yükleyecek.

Bu günün sözüymüş; ” Hayat bir define avı değildir.Hayatın Kendisi bir hazinedir ” Ne kadar doğru, Bizse bu varlık içinde yokluk çekmemek için uğraşıp duruyoruz.

Tülay hanıma ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Y.S.S.

Bu gün kaçıncı gelişim bilmiyorum.Temmuz 2006 da başlamıştım panik ataklarım gitti, kendimi çok iyi hissediyorum. Artık buraya her ay geliyorum, Tülay Hanımı görüp onunla görüşmek beni çok rahatlatıyor.

O benim hayata bakışıma yeni bir boyut kazandırdı. Her şey çok güzel ve ben çok huzurlu ve mutluyum.

Her şey için teşekkürler gelmeye devam edeceğim.

Nurser

Bu gün 2. gelişimiz.Dışarıda çok yağmur yağıyor.Bu yağmurun kötü olan her şeyi silip götürmesini istiyorum, herkes için.

En azından bizim için götürmeye başladı kötü şeyleri.

Teşekkürler…

A.

Merhaba

Gülen yüzünüzü görünce içimi rahatlatan bir hava oldu.Açıkça söylemek gerekirse çocuğumu bir psikoloğa götürmeyi hiç düşünmemiştim.Ama sizi görünce içimdeki teredüt gitti.Bunun için teşekkürler.

Tekrar görüşmek üzere diyeceğim, sayenizde daha mutlu, daha huzurlu, daha farklı bir aile olacağız.

Bir Anne

Bugün 2. gelişimiz.Bugün Yiğit Tülay Hanım ın Yanına gerçekten isteyerek geldi.Bundan sonra isteyerek geleceğine eminim.İlk görüşme iyi geçmiş,o gün birazdeğişiklik fark ettim Yiğit te, ama bir kaç gündür yanlız kalmaktan korkuyor, sürekli dışarı bir yerlere gidiyoruz, sanki dışarlarda bir yerlerde bir şeyler arıyor, Buraya gelirken bende ona dedim, belki aradığın şey bıraktığın yerde olabilir…

Umarım bugün biraz daha ilerleme kaydederiz…

S.S.

Ruhumuza dolanan zincirlerden kurtulabilmenin hayaliyle yaşayıp; bir gün yeniden doğmuş gibi hisseden doğmuş gibi hissedeceğimiz umuduyla yaşlanmanın yani koca bir ömrü tüketmenin anlamsızlığını ve kendimiz için çok daha iyi şeyler yapabileceğimizi öğrendim sizden.

Hayal etmeli ve mutla beklemeyi bilmeliyiz evet! Ama o hayalleri gerçekleştirmek ve umut ettiklerimize ulaşmak için çabalamalıyız da.

Oysa ki hepimiz sanki başkaları için yaşıyor ve hayatımızı onlara adıyoruz.Hatırlayamıyoruz ki; içimizdeki enerji, sevgiyi, saygıyı, şevkat anlayış önce kendi benliğimize hizmet etse, gözlerimizden adeta fışkıran mutluluk ve huzur başkalarına da enerji ve umut olarak dönecek.

Bana bunları hatırlatan ve kendimi sevmek yolunda bana ışık tutan meleğe çok teşekkür ederim.

Tekraryazdığımda; eminim kendimi çok daha fazla sahiplenmiş olacağım.

Özge

Buraya ilk kez geldik kuzenim, yengem , ben , hep beraber ablamın çıkışını bekliyoruz.Burası son çaremiz 8 senedir her yere gittik artık psikolog telkinlerine inanmayıp nefret ediyoruz.Telefonda konuştuğum kadarıyla Tülay hanım tatlı ve yardımsever.Umarım hayatımızın psikologu odur ve aradığımız psikologu bulmuşuzdur; Zaten daha ben varım sırada her şeye sinir oluyorum.Pamuk gibi sakin bir kız olmak istiyorum.Şu cadalozluğum gitsin artık.

Bakalım bu yazının devamını nasıl getireceğim..

Deniz

Buraya ilk gelişimiz , gazetede Tülay hanımın yazısını okumuştum.Çok etkilendim.İçimden belki bize gerçekten yardımcı olabilecek bir insan olabilir dedim. Umarım yanılmam.Eşim Yiğit’e şubat ayında lösemi teşhisi konuldu,Akdeniz Üniversitesinde tedavi gördü.Halen tedavisi tam olarak bitmiş değil.İyileşemeyeceğinden korkuyor.Yaklaşık 8 aydır hastanede çok kötü günler geçirdi.Allah kimseyi Akdeniz Üniversitesi 8.katına düşürmesin,oradaki hastalara acil şifalar versin.Hastanede ciddi bir psikolojik destek alamadık, nasıl alabilirdik ki.Doktorların kendine hayrı yok, hepsin yüreklerine beton dökülmüş , yeminlerini unutmuşlar ve hastalara bir tatlı sözü , bir tatlı gülümsemeyi esirgiyorlar.Eminim ki;Tülay hanım Yiğit’e bir ışık olacak , onu negatif düşüncelerden arındırıp, pozitif düşünceler yükleyecek,sanırım Tülay ‘ın aynı memleketinden ve aynı üniversiteden biri ,problemlerini daha iyi anlayacaktır.Benim Tülay hanıma inancım sonsuz. Belki de Yiğit’in uykularını zehir eden negatif düşünceler uçup gidivermiştir.Umarım bugun buraya gelmekle hayatımızda önemli bir adım attık.Diğer adımlarımızda görüşmek üzere.

Sevgiler

S.S.

Merhaba !..

Burda olmaktan çok mutluyum.Daha 3. gelişim ama ben kendimi çok mutlu hissediyorumiUmutsuzluğa kapıldığım , korktuğum ve tamamen dibe vurduğumu hissettiğim bir anda Tülay Hanımla tanıştım.İyi ki buraya gelmişim.Geçte olsa aradığımı buldum.Kendime güvenim geri geldi.Eskiden olduğu gibi mutluyum , hiç bir şeyden korkmuyorum , en önemlisi kendime güveniyorum.Yeniden doğdum..

Sakın ümitsizliğe kapılmayın.Karanlıkalr içinde bile olsanız aydınlığa açılan bir kapı muhakkak vardır.Ben o kapıyı buldum.Hayat dolu olmak , hayatı yaşamak ,hayata gülmek ,hayatla dalga geçmek ve hayattan zevk almak çok güzel , sevmekte çok güzel ,eşimi çok seviyorum.

İçimizdeki beni ortaya çıkarttığınız için Tülay Hanım size çok teşekkür ederim.

Gülüyorum , güldürüyorum ve KORKMUYORUM !..

Zübeyde

Ben 10 yaşında bir kızım.Adım melis.2 tane kardeşim var.Benim sorunum dikkat bozukluğu ve parmak emme.Ama bu iki sorunumuda psikolog hemen çözdü.Onu çok seviyorum.Psikoloğa inanmayanlara söylüyorum.Olamaz diye geçmeyin.Sorununuz varsa gelin.

Melis

Merhaba ikinci Ablam

Gerçekten tedaviye başlaylı 2 hafta oldu ama kendimde önemli değişiklikler hissetmeye başladım.Ağır ağır kendime güvenm geldi.Umarım son senastan sonra sağlıklı , zihnimde hiçbir kötü düşünce olmayan bir insan olacağıma inanıyorum.Şu an bu yazıyı yazarken bile bazı şeylerin beynimden silindiğini hissediyorum.Umarım emekleriniz boşa çıkmaz.

Ali

Herkese Merhabalar!!!

Sizinle görüşmek büyük bir zevk. Bir şeyi anlamamıştım Tülay Ablaya sordum ve çok güzel cevaplar verdi yeni geldiğimde.

Her zaman konuşmak , her zaman hipnoz yapmak çok büyük bir çalışma tabii karşındaki içinde uykucu bir gün .Gerçekten harika bir iş…

Evet işte son gün .Daha iyi daha kararlı çalışmak , işte iş hayatı.

K.E.M.

Nasıl başlayacağımı bilemiyorum ama … Buraya ilk geldiğim gün (yani halamın sayesinde 🙂 bu defteri açıp okumuştum. Şimdi bu son seansım ve ben yazmaya karar verdim.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Tülay Ablacım burası bu günlerde huzur bulduğum tek yer ! ve ben hem buraya geldiğim hem de senin gibi birisiyle tanıştığım için çok mutluyum !! Hani orada somurtuyordum da sen bana “ o cıvıl cıvıl Hacer nerde ?” diyordun ya

“ İŞTE BURDAAAAA !!!!! “

Ben kendimi topladım , her şeyden önce kendimi sevmeyi , ne olursa olsun mantıklı düşünebilmeyi, kendimi sıkmamayı , daha rahat olmayı öğrendim: – ) SAYENDE !!

Bugünlerde sınav stresi falan diye deliriyo millet ama ben hiç stres yapmıyorum.Çünkü bütün her şeyi ,bundan sonraki (şu saatten itibaren) zamanlarımı nasıl kendi lehime kullanabileceğimi planladım. Artık boşa zaman geçirmek YOKKKKK !Özellikle şu son 1 yıl bana bunu öğretti.Zaman çok çabuk geçip gidiyoooo ve ben geriye dönüp baktığımda daha yapmam gerektiğini düşündüğüm o kadar çok şey buluyorum ki.. Ama artık KEŞKE ! demiyecem… Ben artık bilinçli bir genç kızım.

ARA NOT: Ayrıca Leyla yı da çok sevdim .En son yazacaktım ama canım yazmak istedi.Çok tatlı güler yüzlü çok şekeyy!:))

Bu arada Tülay Abla ben gerçekten ama gerçekten psikolog olmak istiyorum yani psikoloji okumak istiyorum.Özellikle buraya geldikten sonra bunu dah çok istemeye başladım.Çünkü bende ilerde senin gibi olmak istiyorum.Ve sen gerçekten çok başarılısın.(arada bide bunu söliim dedim).

Neyse benim kolum ağrıdı,bırakıyorum artık yazmayı.Leyla yı da senide kocaman öptüm.

Dip Not: Seni çok seviyorum Tülay Ablaaaa!! Bundan sonrada sana mail falan atarım oldu mu?..)

İnsanları sevin , onlara GÜVENİN , ŞANS VERİN , her şeyden önemlisi güzel GÜZEL DOSTLUKLAR KURUN ve GÜLÜMSEMEYİ UNUTMAYIN!!!!!!!!

Hacer U.

Vallahi be yazacağımı bilemiyorum ama sizi çok sevdim . Bu defteri okuyan insanlara sesleniyorum.Hayat çok zor eğer bir bayansan daha zor.Ben 23 yaşında bir gencim . Hayatım hep olumsuzluklarla dolu , yaptığım hiç güzel bir şey yok sadece el sanatları hariç.Annem çok üzülüyor.Çevremdeki insanlar çok aptal ve geri zekalı.Ben hayattan bir şeyler bekliyorum ama ne beklediğimi bilmiyorum.Onun için Tülay Hanımın yanına geldim.2 kere geldim , biraz değişimler oldu, onu sevdim ama her şeyi anlatamıyorum çünkü ona güvenmiyorum .Ben kendime bile güvenim yok ki ona olsun.Ama çok şeker bir bayan.Adımı versem mi ki diye düşünüyorum.Ama adımı vericem soyadımı değil.İnternette yayınlanacakmış da ondan . buradaki bayan söyledi.

Off………. Çok sıkıldım .Burada beklemekten ,bir an önce konuşsam da gitsem .Çünkü çok uykum var.Haaaa söylemeden geçmiyecem.Ben dünyaya sevgi ve aşk için gelmişim.Herkes beni sevsin ve değer versin istiyorum.

İlgilenenlere duyurulur.!..

Telefon numaram 05…………………..

Şakka > Ha … ha.. ha..

Ayrıca çok acıktım.Seanslarda hamburger ve yemek olursa çok sevinirim.Sigara yok yemek yok.Allah Allah ya herhalde boş boş oturmayacaz. Ben yemeyi çok seviyorum.65 kiloyum ve şişkoyum,ona göre şekerle olmuyor Tülay hanımcım.

Z.Ş.

Sevgili Tülay Hanım

Benim kızımla buraya 3. gelişim.Sizin güler yüzünüz , insana verdiğiniz güven bizleri daha da rahatlattı.Her şeyin daha da güzel olacağına inanarak sorunlarımızı aşıp kızımın hayata sıkıca sarılan , hayatı başarmış biri olarak görmek en büyük dileğim.Geldiğimizden beri kızımda olumlu gelişmeler görüyorum.Dilerim daha da artacak sizin desteğinizle.

Onu o kadar olumlu etkilediniz ki , ÖYS sınavlarında o da sizin gibi psikoloji okuyup , sizin mesleğinizi hedefliyor.Umarım başarır ve biz tekrar size teşekkür etmek için ziyaretinize geliriz.

Bunları başardığımda kendimi annelik görevlerimi yapmış kabul edeceğim.

Hayatınızda ve mesleğinizde başarılar.

Allah ‘a emanet olun

N.C.

Tülay Hanım böylesine insan hayatında önemli bir konuda eğitim aldığınız ve aldığınız bu eğitimi böylesine maksimum düzeyde kullandığınız için çok teşekkür ederim.Yıllarca ihtiyaç duyduğum ve arayış içinde olduğum , fakat bir türlü kapatamadığım bir açığı kapattığınızı düşünüyorum. Bizlerde zaten olan fakat bilinçli olarak , yani farkındalıkla kullanamadığımız yeteneklerimizi kullanmamamıza yardımcı olduğuz içinde çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum . Umarım hep bizimle olursunuz.

Sevgilerimle

S.E.

Merhabalar

Ben 18 yaşında zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı bir gencim ,içkim yok , kumarım yok , sigaram yok.Sevgilimde yok ama o ayrı mesele , iyi bir ailem ,birkaç dostum vs..

Her şey ne kadar güzel değil mi?Ama Hayır..Bu Tülay ablaya gelişimin 2. ayı ve 2 ayda 3 kez geldim ve mutlu gibiyim.

Ben bu hipnoz seanslarına gelmeden önce çok büyük zorluklarla karşılaştım.Hayatımın İlk dönemlerinden kalma korkular ,takıntılar,inanışlar psikolojimi acayip derecede bozmuştu…6 ay kadar önce sinir krizi geçirdim, hastaneye yattım , çok kuvvetli haplar aldım günlerce uyudum iyileşmeden hastaneden çıkmak zorunda kaldım..

Akşamları yalnız odada başımı kollarımın arasına alıp ağladığımı bilirim.. ÖSS ‘ye de hazırlandığım bu dönemde derslerimden ve hayattan soğudum.Ve bir psikolog yardımıyla Tülay abla ile tanıştım , aldığım hipnoz ile bu gün daha iyiyim.

Artık mutlu gibiyim..Bahçemizde güller yetiştiriyorum, 2 tanede tavşan aldım..

evmeyi öğrenin ,insanları sevin çünkü insanların sevgiye ihtiyacı var

# Ceplerini yokla Aşk kırıntıları kalmış olmalı biraz #

Mehmet

Artık daha güven duyuyorum kendime sadece elimdekileri kullanmalıyım her şey için saol..

Kendime olan güvenimi tekrara kazandırdığınız için ,içimdeki enerjiyi kullanmayı sağladığınız için ,güven veren yüzünüzle bana yapmam gereken şeyleri hatırlattığınız için size çok teşekkür ederim.

Y.D.

3 ayda 18 kilo zayıfladım

Sevil

Ben buraya gelmeden önce azda olsa başarısızdım fakat buraya geldim ve notlarımda en az 20 puan yükseldi.Hocalarımın bana bakış açısı değişti !

L.H.E

Selam

Ben 31 yaşında evli bir beyim.Psikolog hanıma başka bir doktorun tavsiyesiyle geldim.Bu 6. seansım .Yıllardır bilinçaltına attığım ve benim adeta elimi kolumu bağlayan yanlış inanış ve düşüncelerimi , ben buna çöplük diyorum, başarılı bir şekilde temizliyorum.Bunların yerine bana hayat mutluluk verecek,faydalı olacak düşünceler ve fiiller ediniyorum.Bu hipnoz seanslarını doktor hanım olmadan da kendi kendime uygulayabiliyorum.Artık kendimi çok daha iyi tanıyor ve yönlendirebiliyorum.Hipnoza başlamadan önce yaşam sevincim yok ve zorluklarla savaşamayacak durumdaydım.Şimdi ise kendimi yeniden doğmuş ve güçlü bir şekilde hissediyorum.

Teşekkür ederim

M.S.A.

Selam

Bende ilk başta size çok teşekkür ederim.Buraya geldiğimden beri bende büyük değişiklikler olduğuna inanıyorum.Hazırlıktan beri stresliydim,Bu senede öyleydim.Ama şimdi daha iyiyim, mutluyum,eski huzuruma kavuştum.Haftada bir günümü buraya harcıyorum , ama olsun.Yeter ki rahatlayayım ,sınav stresim üzerimden gitsin.Babam bulmasa sizin haberinizi gazeteden daha kötü olabilirdim.Çok şükür buldu, ben iyiyim ,ailem iyi,etrafımdaki insanlar daha iyi.Aklıma başka bir şey gelmiyor.Size çok teşekkür ederim hocam.Sizi tanıdığıma çok sevindim..

Vaktim olursa sınavdan önce yanınıza gelmeye çalışacağım.Güzel sohbetiniz için teşekkür ederim.

Sevgilerimle

Burcu

Herkes teşekkürlerini dile getirmiş , ama ben öyle yapmayacam .Çünkü bu işin % 90 ı benim başarım 🙂 Şaka tabiî ki size Teşekkür ediyorum. Hipnozun ne demek olduğunu çok iyi anladım. Herkesin bildiğinden , öğretilenden farklı.Kesinlikle kim söylerse söylesin işe yarıyo.Artık kendimi daha iyi hissediyorum.Güçlü biriyim daha rahat konsantre olup daha başarılı olucam.Teşekkür ederim yine ama her şey burada bitmiyo Haziranda yine gelicem.Benden kurtulamayacaksınız.Off ya yazım çok kötü.Keşke bunun içinde telkin verseydik.-) Kendinize iyi bakın en kısa zamanda görüşmek üzere.

Tülay Hanım öncelikle sizi tebrik ederim,ben bir veliyim bu yaşta insanların zekisi ve az zekisi olduğuna inanır ve yine matematik ve sözel diye talebeleri ayırırdım.

Sizinle tanıştım(oğlumu size getirince) ve bilgilendim.

İnsanlar inanarak,güvenerek başarabilirler.Yani bir nevi şartlanma,bunu doğru anlamışsak pozitif , yanlış anlamışsak(aileden ,okuldan ,arkadaşlardan) size başvurmalıyız diyorum.

Başarılarınızın devamın dileğiyle

H.K.

Sıdıka artık derslerinde çok başarılı

Sıdıka

Sevgili Tülay Abla,

Siz benim karanlık hayatımı aydınlık yapan tek varlıksınız. Siz kötüyü iyi yapan tek kişisiniz. Sizi ve sekreteriniz Leyla ablayı kalbimden hiç ayırmayacağım.

U.A

Buraya 5. gelişim ve en büyük sorunum dikkat eksikliği ve sınav heyecanımdı,buraya gelmemle beraber bu sorunlarım tamamen azaldı.Çok memnunum oks ‘i kazanacağıma dair hiç şüphem kalmadı.

İsimsiz

benim ve eşim Fikret Bey İN artık panik atağı kalmadı.

N.

Merhabalar

Pozitif enerjinize , güler yüzünüze , tüm gayretlerine teşekkürler.

Çocuklarımla geldim.Mutlu ayrılıyoruz.Herkese mutlu ,sağlıklı, aydınlık yarınlar.

T.F.

Geçmişte okuduğum bir iş gelişim kitabında gelecekte insanların modern hayat içinde 2 şeye ihtiyaçları olacağını yazıyordu.

1- İyi bir Avukat

2- İyi bir Psikolog

Ben 2.sini buldum.

Teşekkürler

H.G.

Buraya gelmeye başlayalı kısa bir süre oldu ve gayet sıcak bir ortamla karşılaştığımdan eminim.Bu yıl ÖSS ye hazırlandığım için çok stres ve sıkıntılı bir yıl geçiriyorum.Buraya bu sorunlardan uzaklaşmak ve hayatımın daha sağlıklı ve mutlu ilerlemesi için geliyorum.

Her şeyden gayet memnunum ve böyle devam edeceğinden eminim .Her şey için teşekkürler….

N.K.

Selamlar bi kez de mutlu olabileceğim sıkıcı olmayan bir rehberlik servisindeyim ve beklide yakın bulduğum için sizinle çekinmeden paylaşabiliyorum ,kendimi kasmamam da belki kendim ve hipnoz için çok daha yararlı çünkü buradan çıktığımda içimde hiçbir ağırlık ,yük kalmamış , rahatlamış oluyorum . Her şeyden önce tedaviden bile önce bu çok önemli benim için ,içimde en küçük bir kaygı kalmadan çıkıyorum ve bir psikologdan daha önemlisi burada sohbet etmek için en zevkli ve faydalı Tülay adında çok tatlı bir bayan var.Buraya geldiğimden beri tercihlerim ,düşüncelerim daha kararlı ve kendime olan güvenim çok daha yerinde.

Ara sıra iltifatlarla moral buluyorum en azından € her şey için yeterli ,mesleğinde çok başarılı ve güven verici ve güler yüzlü bir bayanla sohbet etmek çok zevkli ,yararlı olduğunu düşünüyorum.İnsanın hayatta amaçları vardır ve bunların hepsinin üstesinden gelen başarılı bir psikolog olduğunuzu düşünüyorum, yönlendirmeleriniz için çok teşekkürler…..

Sevinç Ö.

Anadolu Lisesini kazandıktan sonra ilkokulda 5 gelen derslerim lisede en fazla 3 geldi.Bunun üzerine bir çözüm yolu aramaya başladık(Annem ve Ben).Bir gün gazetede Hipnoz’un reklamını gördük.Randevu aldık.İlk başta inanmıyordum. İnsanoğlunda bu kadar potansiyelin olabileceğine inanıyordum, fakat…

2-3 seanstan sonra ders çalışırken daha iyi anlıyorum.Bu sınav notlarıma da yansıdı.Sınav notlarım yaklaşık 20 puanlık bir çıkış oldu.Hocalarım(bazıları hariç) bendeki gayreti fark etti ve birazda olsa gözlerine girdim.Bunun sonucunda derlerin de daha başarılı olacağına inanıyorum.

L.H.E.

 

Bir Cevap Yazın