Tülay KÖK Kimdir ?

Psikolog Tülay KÖK

 

image

Psikolog Tülay KÖK 1976 İzmir doğumludur. 1997 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir.

1997 yılında Antalya’ya yerleşerek çalışma hayatını Antalya’da sürdürmeye başlamıştır. 1996 yılından bu yana hipnoz başta olmak üzere (DBH) Değiştirilmiş Bilinç Halleri üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Hipnoz eğitimini Yeditepe Üniversitesinde almış, devamında 2005 yılında “Türkiye Tıbbi Hipnoz Platformu Antalya Çalışma Grubu”nu kurmuş ve başkanlığını yürütmüştür.

Yeditepe Üniversitesinde hekim, diş hekimi ve psikologlara yönelik düzenlenen hipnoz kurslarında “eğitimde hipnoz  ve psikolojide hipnoz” konularında eğitimler vermiştir. Türkiye’de hipnoz’un bilimsel bir yöntem olarak eğitim ve psikolojide kullanılmasına öncülük eden isimlerden biridir.  Üniversitelerde ve kamu kurumlarında stresle baş etme, iletişim, aile ilişkileri konusunda eğitimler vermeye devam etmektedir.

Halen eşi Özgür Kök ile birlikte kendilerine ait danışmanlık merkezinde çalışmalarını  sürdürmektedir. Elli bin saatin üzerinde terapi tecrübesine sahip olan Psikolog Tülay KÖK, birikim ve tecrübelerini hazırladığı üçüncü kitabında toplamıştır.

En son olarak, Türkiye Çocuk Kalp Vakfı yararına bir proje olarak Pürlen Karakuş tarafından hazırlanan ve Kuraldışı Yayınlarından çıkan “Benim Küçük Kalbim” kitabında görüşlerine başvurulmuş, kitaba uzman yorumlarıyla destek vermiştir.

Özgür Kök ile evlidir ve Taner Kaan’ın annesidir.

 

Bir Cevap Yazın