Bir İlişkiye Başlarken Ne Aradığınızı Biliyor musunuz?

Bir ilişkiye başlarken ne aradığınızı biliyor musunuz? Yoksa aşk için beklentilerinizi askıya mı alıyorsunuz? O zaman şunu bilmeliyiz ki; Aşk için askıya aldığımız beklentilerimiz çok kısa bir süre sonra onları bıraktığımız yerden inip ilişkimize hücum ederler.Eş ya da sevgili adayımız beklentimize cevap verecek özelliklere sahiptir ya da değildir. Eğer istediğimiz özellikler onda yoksa ve biz sahip olmadığı bir şeyi ondan istemekte ısrarcı olursak onun yetersiz hissetmesine ve içten içe bize karşı öfkeyle dolmasına sebep olabiliriz. Olmayan birşeyi surat asarak, kavga ederek, örneklerle anlatarak ya da onu daha çok severek olduramayız.

Her yolu denedim ama yine olmadı diyorsanız belki de bu sizinle alakalı bir durum değildir. Sadece sevginin yeterli olacağını düşünerek, belki de yeterince düşünmeden karar verdiniz.

Sizin için neyin önemli neyin daha az önemli ve taviz verilebilir olduğuna karar verin. Olmazsa olmazlarını iyi bilin, o zaman nerde taviz verip nerede geri adım atacağınızı bilmek sizin için kolay olur.

Mesele tatil günü kaçta uyanıp nerede zaman geçirileceği, kişisel temizlik, paranın nasıl harcanacağı, eşyaların yenilenme zamanı ya da hayvan sevgisi olabilir. Kişisel hijyene dikkat etmek bazıları için hayati bir mesele iken bazıları için es geçilebilir bir konudur. Neyi es geçip nereye takılacağınızı da sizden iyi hiç kimse bilemez.